Тема тижня
Доля Криму: що чекає на півострів?
Точки зору
28 Червня
16:53
27 Червня
14:03
26 Червня
17:05
Політика
Андрій Блінов
Введення блокади Криму лише погіршить ситуацію
Блокада Криму на сьогодні не надто доречна і чесна, оскільки Україна має торговельні відносини з Росією в цілому, а продовження європейських санкцій не допоможе повернути півострів до складу України. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив експерт з економічних питань Андрій Блінов.
«На мій погляд, продовження санкцій по Криму на його повернення жодним чином не впливають. Питання повернення Криму знаходиться в контексті глобального конфлікту. Сказати, що санкціями можна домогтися лояльності якихось людей, не можна. Наприклад, лояльності електорату, який прийде і на наступних виборах проголосує проти Єдиної Росії, але за будь-яку іншу партію, яка поставить під сумнів статус Криму. Санкції аж ніяк не наближають півострів до повернення до складу України», — розповів експерт.
Блінов наголосив, що на цьому етапі блокада Криму — зовсім неоднозначне питання, яке вимагає вкрай чітких дефініцій.
«Якщо між Україною і Росією йде війна і ці люди знаходяться на окупованій території, то в умовах воєнних дій забезпечується максимально можлива евакуація такого населення і лояльних українських громадян на континентальну територію. Після чого, звичайно, неможливо торгувати через лінію фронту. А у нас йде торгівля. У нас стоять міжнародні пункти пропуску з українського боку (навіть якщо вони називаються лінією контролю з адміністративним кордоном). Всі прекрасно розуміють, що це нагадує пункт пропуску, на якому стоять українські митники», — зазначив економіст.
Блінов наголосив, що такими пунктами пропуску де-факто Україна визнала, що Крим на сьогодні перебуває під контролем Росії і що там діють російські закони, зокрема, митні та податкові правила.
За словами експерта, якщо вводити блокаду в умовах, коли на півострові залишається населення, яке вважає себе громадянами України, то це тільки погіршить ситуацію і посіє зерна сумнівів в умах цих людей.
«В умовах, коли український уряд, не оголосивши Росію агресором, з ним торгує, не дуже зрозуміло, чому населення в цій ситуації морально або фактично ганблять за якісь торговельні відносини між собою. Держава користується подвійними стандартами, якщо не потрійними. На мій погляд, у цій ситуації вводити блокаду неетично по відношенню до власних громадян. Уряд повинен піклуватися про власних громадян. Спочатку треба запропонувати переїхати кримчанам на контрольовану територію, а після цього вже блокувати. Сьогодні будь-яка блокада — це подвійні або навіть потрійні стандарти, адже Україна закуповує в Росії величезну кількість товарів на суму до 10 мільярдів доларів», — резюмував Блінов.
26 Червня
10:37
Політика
Олександр Палій
На півострів чекає стагнація, що місцями переходитиме в загнивання
Крим повернеться до складу України, коли в Росії почнеться чергова перебудова і їй буде потрібно налагодити відносини із Заходом. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політичний експерт Олександр Палій.
«Крим чекає стагнація, що місцями переходитиме в загнивання. Ніяких інвестицій півострову не варто очікувати. А значить, перспективи розвитку у нього просто на просто не буде. Крим вже по суті перетворено на військову базу», — сказав він.
За його словами, півострів повернеться до складу України, коли в Росії почнеться чергова перебудова і їй буде потрібно налагодити відносини із Заходом.
При цьому він зазначив: якщо Україна захоче ввести повну блокаду Криму, то потрібно перш за все прорахувати, чи вигідно це буде країні.
«Якщо так, то чому б і не заблокувати. Тим більше, всі зв'язки з Росією, «ЛНР», «ДНР» і Кримом корумпують нашу владу, військових, міліцію, митницю», — вважає політолог.
/-0,51327705383301-/
/-pc-/
Top