counter
Стрічка новин
Вибрати все
20 Квітня
19 Квітня
Всі новини...

Тема тижня

Що рік прийдешній нам готує? Що рік прийдешній нам готує?
Всі теми тижня
Дорога турбота: Кабмін взявся за населення Чого чекати Ураїні від виборів у США? Кабмін Гройсмана: Перемоги і провали Криза безпеки: хто пише сценарій? Бурштинові війни Кодекс для бійця АТО Чим завершиться парад резонансних справ? Ціна політичної відповідальності Про що Україна домовляється з бойовиками? Кому служитиме Генпрокуратура? Яка користь Україні від санкцій проти Росії? Навіщо Україні фінансова поліція? Судова реформа: сядуть всі? За кадри вирішують усі Як змінилася система після Майдану Кому віддадуть митницю? Два роки без Криму Навіщо поліції стільки злочинців? Закордон нам допоможе? Новий прем'єр - нові перспективи Коли у населення увірветься терпець? Як повернути Донбас за рік Життя після Путіна Український тиждень в Європарламенті До чого призведе політична криза? Кому зіграв на руку Касько? Право сили або сила права? Чим загрожують Україні зміни до Конституції? Без яких змін в бюджеті нам не обійтися? Як провести в Україні інвестиційну терапію Перемир'я у владі: міф чи реальність? Чого досягла Україна за минулий рік? Які податки влаштують українців? Як змусити кримінал попрацювати на бюджет? Рік уряду: підсумки Терористичні ризики України Бюджет - 2016: Хто отримає найбільший шматок пирога Куди подіти армію силовиків? Народ vs Кабмін: битва за тарифи Безвізовий режим: які наші шанси? Кадровий дефолт: шляхи виходу Українські заручники Путіна Боротьба з корупцією - дієта для повноти влади Ренесанс української економіки Що потягнуть за собою санкції проти Росії? Чи стане електронна петиція панацеєю від проблем? Кому вигідна легалізація зброї? Освіта в умовах російської агресії Нові податки — нова країна Чому в Україні не можна подолати бідність? Холодний сезон 2015: На чому будемо економити Нові голови областей проти контрабанди Заочні суди над «сім’єю» Як перетворити бурштин на благо для України? Обіцянки депутатів: Місія нездійсненна Три питання до нової Конституції Нова карта України: За і проти Доля Криму: що чекає на півострів? Рокіровка на місцях: чи зіграє ставка Порошенка? Три місяці Кабміну: шанс чи фінал? Що криється в особливому статусі Донбасу? Індексація пенсій і зарплат: популізм чи реальність? До чого прийшла Україна за рік з Порошенком? Чи врятує нас податкова реформа? Хто стоїть за акціями протесту в Києві? Чи потрібно залучати іноземців в уряд? Національна поліція: Плюси і мінуси Чи потрібна Україні децентралізація? Наскільки законна люстрація? Чи можливе в Україні «економічне диво»? Чим обернеться для країни війна олігархів? Чи можна націоналізувати приватизовані раніше підприємства та які наслідки це матиме? Що допоможе Україні виграти інформаційну війну? Як брати іноземні кредити, не "пресуючи" населення?
Точки зору
Віталій Бала
08 Січня
14:29
Політика Віталій Бала 2016-й має стати вирішальним: або виберемося з болота, або... У 2016 році Україні необхідно вирішити цілу низку питань, які не було вирішено протягом 2015 року. Насамперед це питання війни і миру, зовнішньої політики та економічного зростання. Саме тому 2016-й має стати вирішальним для України - чи зможе вона вибратися з болота? Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив директор Агентства моделювання ситуацій, політолог Віталій Бала. «Гадаю, що не варто робити якісь прогнози, оскільки, на мій погляд, усі ці прогнози виглядають непрофесійно й комічно, коли починають розповідати, коли має бути розпущено Верховну Раду чи коли відбудеться третій Майдан. Думаю, ми повинні вирішити три-чотири головних питання. Це питання миру і війни, з яким, безумовно, пов'язане питання військово-оборонного комплексу. Це питання зовнішньої політики, які також пов'язані з питанням війни і миру. Питання економічного зростання або хоча б стабілізації. Все це головні питання, і якщо їх не буде вирішено, то будь-які прогнози не мають жодного сенсу, бо все розвиватиметься досить алогічно, спонтанно, враховуючи нинішній стан, який я характеризую як агресивне розчарування. І влада має розуміти, що робити», - розповів політолог. На думку Бали, від озвучених ним основних напрямів залежить і питання Верховної Ради. «Тут питання ось у чому: візьмуть гору власні амбіції чи інтереси держави? Комусь треба піти, а не розповідати, що він усе зробив. Ми бачимо, що Яценюк не відповідає тим викликам, які постали зараз. Те, що треба робити, нині не робиться. Фактично ми зараз на порозі очищення. Але, як ми бачимо, більшість - на жаль чи на щастя - це очищення не проходить. У цій ситуації, на мою думку, потрібно робити все, враховуючи національні інтереси країни. Якщо це буде зроблено, то треба це чітко артикулювати», - зазначив експерт. Політолог наголосив, що 2015 рік фактично мав стати визначальним, саме він мав показати, яким чином розвиватимуться далі події в Україні. «Проте він таким не став. Він був роком втрачених надій, роком паузи. А краще пауза, ніж розвиток назад. Тому 2016-й, на моє глибоке переконання, може бути для нас вирішальним роком: або - або. Або Україна вилазить з цього болота, в якому ми борсаємося завдяки діям «найвидатнішого реформатора всіх часів і народів», або ми, на жаль, не здійснюємо не лише боротьбу з корупцією, а й реальні зміни та реформи, не порушуємо питання суддів, правоохоронних органів, питання скорочення непотрібних нам чиновників (що ми повинні були почати робити ще в 2015 році). Все це треба зробити цьогоріч. Але є сумніви в їхньому кінцевому ефективному результаті з чинним прем'єром. Якщо ми не виліземо з болота, з нами ніхто не буде більше возитися. З нами вирішуватимуть питання, не враховуючи наших інтересів. Чи буде це повернення впливу виключно Росії чи це буде, не дай боже, ослаблення країни взагалі? Сценарії можуть бути різноманітними», - переконаний Бала.
Євген Магда
06 Січня
13:48
Політика Євген Магда Захід на конфронтацію з Росією заради України не піде У 2016 році в Україні будуть труднощі з ситуацією на Донбасі через те, що Росія не зацікавлена ​​у мирі на окупованих територіях, а Захід не піде заради України на конфронтацію з Росією. Також у цьому році необхідно взятися за реальне впровадження реформ. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив директор Центру суспільних відносин Євген Магда. «Мені, як і більшості українців, хотілося б, щоб було якомога більше позитивних зрушень. Хотілося, щоб у першу чергу на нашу землю прийшов мир. Але об'єктивно є певні складнощі, що Росія в цьому не зацікавлена, а Захід на конфронтацію з Росією заради України не піде. Що стосується внутрішньої політики, звичайно, хотілося б більше рішучих ефективних реформ. Змін не на папері, а змін, які були б реальними, які покращували б життя людей і, зокрема, посилювали б позиції малого та середнього бізнесу. До цього говорити про якусь деолігархізацію взагалі не доводиться», - розповів експерт. Політолог зазначає, що було б дуже непогано підсилити склад уряду. «Там десь третина портфелів вакантна. Посилення повинно бути за рахунок професіоналів, а не за рахунок політичних призначенців. Ну і, звичайно, дуже низька якість роботи парламенту, тому не виключаю дострокових парламентських виборів. Але це все ж ближче до кінця року. І ще щодо одного тренду - це боротьба з корупцією, думаю, цей тренд буде дуже яскравим у нинішньому році», - вважає експерт. Магда переконаний, що Україні слід розраховувати на підтримку західних партнерів тільки в тому разі, якщо з нашого боку виконуватимуться всі зобов'язання. «Якщо наш міністр внутрішніх справ пропонуватиме обійтися без судів певний строк, то думаю, що після таких пропозицій у західних столицях багато хто швидко вийшов із новорічного стану й почав пити заспокійливе. У цивілізованих країнах призупинити на якийсь час роботу суддів абсолютно неможливо. Ми йдемо до Європейського Союзу, де є певні усталені правила. Процес їх виконання можна порівняти із середньовічним цехом, коли для того, щоб потрапити до переліку майстрів, треба виконати багато чорнової і важкої роботи. Україна повинна на рівні Ради безпеки ООН, постійним членом якої вона стала, два найближчих роки більш активно нагадувати про себе. Думаю, що Володимир Єльченко про себе актитвно заявить. І звичайно, треба вибудовувати відносини з країнами Центральної Європи, тому що не тільки Росія, не тільки США та ЄС, але й і наші сусіди - теж важливий чинник нашої політики», - резюмував Магда.
Богдана Бабич
05 Січня
15:45
Політика Богдана Бабич Рік буде відзначено системним протистоянням: влади, олігархів та громадянського суспільства 2016 рік відзначиться системним протистоянням: влади, олігархів і громадянського суспільства. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловила член Громадської ради Майдану, керівник Інституту практичної політики Богдана Бабич. За її словами, у 2016 році конфлікт на сході триватиме в моделі «ні миру, ні війни». «Широкомасштабних операцій з боку Росії, швидше за все, не буде, адже бліцкриг не вдався, санкції б'ють по економіці, і дедалі частіше російські ЗМІ розповідають про конфлікт із Туреччиною та воєнну операцію в Сирії», - зазначила Бабич. Вона також зауважила, що цьогоріч загостриться політична криза. «Коаліції буде важко пройти випробування «законом про децентралізацію», а також переформатуванням уряду. Це спровокує нові політичні скандали, акції протестів, що може призвести до відставки уряду, розвалу коаліції і перевиборів до парламенту. З'явиться новий політичний проект під патронатом Саакашвілі, який зможе відрізати електоральний шматок від «Народного фронту», від Радикальної партії та «Батьківщини». Незважаючи на падіння рейтингу, БПП може сформувати новий уряд зі своїм прем'єром, наприклад нинішнім спікером парламенту Володимиром Гройсманом», - наголосила Бабич. Також, на її думку, в 2016-му році загостриться протистояння влади і громадянського суспільства, яке вимагатиме фундаментальних змін у системі управління країною, антикорупційних розслідувань, а також комплексних реформ. Більше баталій буде навколо податкової та судової реформ. Ще на 2016 рік може припасти чимало конфліктів з учасниками АТО, котрі не мають достатньої підтримки від влади і намагаються відстояти свої права. «На жаль, 2016 рік буде й роком скорочення населення України через вимирання і виїзд за кордон. Буде істотне падіння цін на ринку нерухомості. Думаю, потрібно бути уважними до можливих техногенних катастроф», - зазначила експерт. Крім того, за її словами, паралельно з цим будуть і позитивні зміни. «Наша економіка все більше стає незалежною від російської. Український бізнес переорієнтовується на європейський та інші ринки. Зросте інтерес до альтернативної енергетики і енергозберігаючих технологій. Варто очікувати посиленого інтересу суспільства до освіти й науки. Буде відчутний сплеск у культурі, але не за рахунок держави, а за рахунок приватних ініціатив. Громадянське суспільство ставатиме дедалі сильнішим, поступово перебираючи на себе функції держави», - резюмувала експерт.
Олександр Гончаров
05 Січня
11:48
Економіка Олександр Гончаров Фінансово-економічні проблеми вирішуватимуть за рахунок девальвації гривні Український уряд уже встиг проїсти благополуччя двох наступних поколінь, узявши величезну кількість міжнародних кредитів. Корупція у 2016 році лише процвітатиме, а економічні проблеми Кабмін вирішуватиме за рахунок девальвації гривні. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив директор Інституту розвитку економіки України Олександр Гончаров. «Виручені гроші від продажу радянського економічного потенціалу було спрямовано не на модернізацію підприємств реального сектора економіки, а на будівництво футбольної України з шикарними торгово-розважальними центрами і на купівлю за кордоном «хатинок» із яхтами. Коли це джерело збагачення у владі вичерпалося, почали по повній програмі набирати кредити у міжнародних кредиторів. Та досягли такого успіху у цій справі, що вже змогли проїсти благополуччя двох наступних поколінь. Некомпетентність влади очевидна: корупція зростатиме, оскільки, не вміючи збільшувати ВВП країни, триватиме злодійство зі збитків», - вважає Гончаров. За словами експерта, в 2016 році Кабмін і НБУ практично всі фінансово-економічні проблеми розв’язуватимуть по-старому - за рахунок девальвації гривні. «Інших способів вони не знають й інакше не вміють працювати. Хоча навіть на найгіршому ринку можна заробляти, якщо, звісно, вміти це робити. Тому, думаю, підприємці самі почнуть брати ініціативу до своїх рук, залишивши надію на владу», - зазначає економіст. На думку Гончарова, наступного року Президенту Петру Порошенку доведеться вибирати: або руйнувати монопольно-олігархічні підвалини економіки України, щоб вибудувати конкурентну і інноваційну економіку, або справлятися з голодними бунтами. Економіст вважає, що цьогоріч зростатиме незадоволеність владою й олігархами. «Це неминуче призведе не лише до різких економічних падінь, а й до дуже сильних соціальних потрясінь. І що частіше міністри з народними депутатами запитуватимуть себе, чому у нас не люблять владу, то швидше ситуація зміниться на краще. А найголовніше - люди у владі мають іти на контакт з українським суспільством, тоді, можливо, ставлення до них зміниться», - зазначив експерт. Що стосується гривні, то їй економіст прогнозує «просідання» з початку січня. Гончаров вважає, що нацвалюта «проб'є планку» в 25 гривень за долар і попрямує до позначки 30.

/-0,81792497634888-/ /-pc-/
Top