counter
Стрічка новин
Вибрати все
24 Лютого
23 Лютого
Всі новини...

Тема тижня

Новий прем'єр - нові перспективи Новий прем'єр - нові перспективи
Всі теми тижня
Дорога турбота: Кабмін взявся за населення Чого чекати Ураїні від виборів у США? Кабмін Гройсмана: Перемоги і провали Криза безпеки: хто пише сценарій? Бурштинові війни Кодекс для бійця АТО Чим завершиться парад резонансних справ? Ціна політичної відповідальності Про що Україна домовляється з бойовиками? Кому служитиме Генпрокуратура? Яка користь Україні від санкцій проти Росії? Навіщо Україні фінансова поліція? Судова реформа: сядуть всі? За кадри вирішують усі Як змінилася система після Майдану Кому віддадуть митницю? Два роки без Криму Навіщо поліції стільки злочинців? Закордон нам допоможе? Коли у населення увірветься терпець? Як повернути Донбас за рік Життя після Путіна Український тиждень в Європарламенті До чого призведе політична криза? Кому зіграв на руку Касько? Право сили або сила права? Чим загрожують Україні зміни до Конституції? Без яких змін в бюджеті нам не обійтися? Як провести в Україні інвестиційну терапію Перемир'я у владі: міф чи реальність? Що рік прийдешній нам готує? Чого досягла Україна за минулий рік? Які податки влаштують українців? Як змусити кримінал попрацювати на бюджет? Рік уряду: підсумки Терористичні ризики України Бюджет - 2016: Хто отримає найбільший шматок пирога Куди подіти армію силовиків? Народ vs Кабмін: битва за тарифи Безвізовий режим: які наші шанси? Кадровий дефолт: шляхи виходу Українські заручники Путіна Боротьба з корупцією - дієта для повноти влади Ренесанс української економіки Що потягнуть за собою санкції проти Росії? Чи стане електронна петиція панацеєю від проблем? Кому вигідна легалізація зброї? Освіта в умовах російської агресії Нові податки — нова країна Чому в Україні не можна подолати бідність? Холодний сезон 2015: На чому будемо економити Нові голови областей проти контрабанди Заочні суди над «сім’єю» Як перетворити бурштин на благо для України? Обіцянки депутатів: Місія нездійсненна Три питання до нової Конституції Нова карта України: За і проти Доля Криму: що чекає на півострів? Рокіровка на місцях: чи зіграє ставка Порошенка? Три місяці Кабміну: шанс чи фінал? Що криється в особливому статусі Донбасу? Індексація пенсій і зарплат: популізм чи реальність? До чого прийшла Україна за рік з Порошенком? Чи врятує нас податкова реформа? Хто стоїть за акціями протесту в Києві? Чи потрібно залучати іноземців в уряд? Національна поліція: Плюси і мінуси Чи потрібна Україні децентралізація? Наскільки законна люстрація? Чи можливе в Україні «економічне диво»? Чим обернеться для країни війна олігархів? Чи можна націоналізувати приватизовані раніше підприємства та які наслідки це матиме? Що допоможе Україні виграти інформаційну війну? Як брати іноземні кредити, не "пресуючи" населення?
Точки зору
Юрій Дерев'янко
02 Квітня
16:47
Політика Юрій Дерев'янко Помінявши голову уряду, ми лише змінимо представника однієї фракції на іншого Якщо Володимир Гройсман стане прем'єром, то, по суті, нічого не зміниться. Адже відбудеться лише заміна представника однієї фракції на іншого. Не в останню чергу багато залежить не тільки від нового прем'єра, а й від тієї коаліції, яка стане йому опорою. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив народний депутат Юрій Дерев'янко. «Від зміни доданків сума не змінюється. Ця коаліція продемонструвала свою повну неспроможність, і, по суті, збереглося багато корупційних схем. Від того, що ми поміняємо представника однієї фракції на представника іншої, просто поміняємо кілька людей місцями, - нічого не зміниться. Бо новий прем'єр повинен спиратися на коаліцію. На моє глибоке переконання, треба перезавантажити Раду і отримати більшу кількість нормальних людей. Але робити це треба тільки після змін до виборчого законодавства. Якщо ці зміни Рада не підтримає, ми будемо звертатися і вже зараз звертаємося до наших міжнародних партнерів. Ми розуміємо, що під їхнім тиском це може статися. Якщо ми змінимо виборче законодавство, то це буде ще краще - це буде стрибок уперед», - упевнений депутат. Дерев'янко переконаний, що якщо коаліція, яку буде створено, не продемонструє здатність рухатися вперед і домовитися між собою, то треба йти на вибори. «Треба йти на перевибори і давати мандати новим кандидатам. І нехай нові депутати формують нову владу», - резюмував народний обранець.
Олег Устенко
01 Квітня
19:09
Економіка Олег Устенко Суспільство досить серйозно тисне на владу і вимагає змін Хто б не прийшов на посаду нового прем'єр-міністра, структурні реформи неминучі, навіть попри те, як їх намагаються відтягувати. Однак новий прем'єр буде обмежений певними рамками - він повинен буде сподобатися як західним партнерам, так і виборцям. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко. «Я вважаю, що в реальності при будь-якому розвитку ситуації - новий прем'єр або «старий новий» прем'єр - повинні бути зміни. Будь-хто, хто б не був у кріслі прем'єра зараз (так само як і в будь-якому іншому міністерському кріслі), він практично буде закутий у рамки. З одного боку, йому треба буде обов'язково показати прогрес України для іноземних західних партнерів. Це треба в будь-якому випадку зробити для того, щоб заручитися підтримкою і забезпечити фінансові потоки в країну. Йдеться про кредитний ресурс. З іншого боку, прем'єру треба буде намагатися сподобатися українським виборцям. Якщо це буде «старий новий» прем'єр, то у нього буде можливість обілити свою зіпсовану репутацію, і він, в принципі, повинен бути мотивований до цього. Я вважаю, що і «старий новий» прем'єр, і новий прем'єр при такому розкладі все одно буде проводити структурні реформи. Я впевнений, що структурні реформи - це просто неминучість», - розповів експерт. Устенко зазначив, що структурні реформи намагаються відтягувати і є величезна кількість прихованих інтересів, через які їх і намагаються не проводити. «Зрозуміло, ці інтереси лежать у площині корупції. Але тим не менше, я вважаю, що ми в праві чекати реформ. Є додаткові аргументи в це вірити: під час свого виступу в сенаті Вікторія Нуланд - заступник держсекретаря США - дуже чітко сказала, що в України є можливості провести структурні реформи протягом 2016 року. Для мене це сигнал того, що західні партнери, і США перш за все, будуть продовжувати чинити серйозне тиск на необхідність проведення реформ в Україні. А громадянське суспільство, як ми бачимо, вже досить серйозно тисне на владу і вимагає змін. Тому вони точно будуть», - підсумував Устенко.
Володимир Фесенко
01 Квітня
18:48
Економіка Володимир Фесенко Від нового голови уряду можна чекати зміни пріоритетів Від нового голови уряду варто чекати, що він продовжить справу реформ, втім, будуть певні коригування. Також головним пріоритетом має стати економічне зростання. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив директор Центру політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко. «Якщо прем'єром стане Гройсман, як зараз обговорюється, то можна очікувати продовження процесу реформ. Можна очікувати деяку корекцію, певну зміну пріоритетів, але, безумовно, акцент буде на економічні реформи. Думаю, він робитиме ставку на те, щоб якомога швидше відновити економічне зростання України - це ключове питання. Не просто дерегуляція, децентралізація економічної системи, а саме ставка на відновлення і посилення економічного зростання України», - вважає політолог. На думку Фесенка, ще одним ключовим моментом роботи Гройсмана будуть питання соціальної політики і соціальної стабільності. «На жаль, за минулий рік різко впав рівень життя пересічних українців, і тому саме зараз тема стабілізації соціального захисту стала актуальною. Наскільки я розумію, Гройсман буде приділяти цьому увагу, якщо стане прем'єр-міністром України. Безумовно, буде і продовження співпраці з МВФ і курс на євроінтеграцію. Ці вектори економічної політики не зміняться. Хоча я не виключаю, що у відносинах з МВФ можуть бути певні корективи, знову для того, щоб більшою мірою врахувати необхідність соціального захисту і врахувати соціальну складову реформ», - резюмував експерт.
Кость Бондаренко
31 Березня
20:25
Політика Кость Бондаренко На сьогодні голосів за Гройсмана поки немає Чи стане спікер Верховної Ради Володимир Гройсман прем'єр-міністром - питання ще не до кінця зрозуміле. Ситуація може змінитися, і в кріслі голови уряду опиниться будь-хто. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив голова правління Інституту української політики Кость Бондаренко. «Чи буде Гройсман прем'єром - це ворожіння на кавовій гущі. На сьогодні голосів поки за його призначення немає. Треба дивитися, як складеться ситуація надалі. Пам'ятаєте, як 1999 року Леонід Кучма виносив кандидатуру Валерія Павловича Пустовойтенка на розгляд Верховної Ради, і здавалося, що все - він проходить. Але чотирьох голосів йому все ж не вистачило. І все, тоді прем'єром став Ющенко», - розповів політолог. Експерт вважає, що пост прем'єр-міністра може обійняти будь-хто. «Замість Гройсмана може бути будь-хто. Процедура наступна: збирається коаліція, є місяць, щоб її сформувати, згідно з Конституцією. Потім, коли сформувалася коаліція, вони можуть місяць обговорювати питання прем'єр-міністра. Потім виносять його на розгляд Президента, потім вже Верховна Рада або проголосує, або не проголосує. Якщо парламент проголосував, то кандидат стає прем'єром, не проголосував - починається новий пошук прем'єра», - розповів Бондаренко.

/-0,71612620353699-/ /-pc-/
Top