Тема тижня
Обіцянки депутатів: Місія нездійсненна
Точки зору
20 Липня
06:45
Політика
Ігор Луценко
Під впливом популізму перебувають не лише широкі маси, але й еліта активістів
Під вплив популізму потрапили не тільки маси, а й активісти, хвиля популізму вже накрила всіх. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив народний депутат від фракції «Батьківщина» Ігор Луценко.
«Неможливо відокремити соціальний популізм від загального. Зараз під впливом популізму перебувають не тільки широкі маси, але й еліта активістів, які нібито є пасіонарними, хвилюються за свою країну, намагаються щось в ній зробити безоплатно. Так от проблема - хвиля популізму накрила і їх. Через популізм ми йдемо до руйнування самої держави як такої. Коли порушується право, сама держава починає гинути», - розповів Луценко.
Депутат зазначив, що не можна йти проти законів юриспруденції та економіки.
«На жаль, під впливом війни, кризи і революції, яка йде і не закінчується ніяк, суспільство істерізовано. Не тільки суспільство, але й депутати теж. Те, що в Раді є конфлікти аж до бійок, - це показник. Але таке світосприйняття руйнує, причина цьому - популізм», - підсумував Луценко.
19 Липня
21:39
Політика
Сергій Мельничук
У парламенті можуть почати літати дурні кулі
Популізм народних депутатів вже зашкалює, що може призвести до трагічних наслідків, а країну може спіткати катастрофа. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив народний депутат, екс-комбат «Айдара» Сергій Мельничук.
«Рівень популізму в цьому парламенті зашкалює. Депутати почуваються не лише недоторканними, але і ніби безсмертними. Дозволяють собі такі заяви, що навіть не снилося, але вони за них не несуть жодної політичної відповідальності. Якщо колеги не припинять бавитися з популізмом, то країну чекає катастрофа. Якщо вчора були вибухи біля дільниць міліції (у Львові 14 липня сталося два вибухи біля міліцейських відділень, - ред.), то вже завтра такі вибухи будуть в судах, прокуратурі, а післязавтра дурні кулі можуть літати і в парламенті», - зазначив Мельничук.
За словами народного депутата, за такого сценарія розвитку подій вже не матиме значення, хто має рацію, а хто ні.
У такому випадку, на думку Мельничука, за політичну безвідповідальність доведеться відповідати всім.
18 Липня
10:00
Політика
Андрій Єрмолаєв
Спостерігаємо обвал довіри до всіх інститутів влади
Обіцянки нинішніх політиків — лише порожні слова і популізм, а те, що вони їх не виконують, визнають навіть самі народні обранці. Таку думку «Аналітичній службі новин» політолог Андрій Єрмолаєв.
«Немає сенсу обговорювати чужі обіцянки — це як розмовляти з телевізором. Є політичні позиції, які оформляються владою у вигляді зобов'язань, програм та проектів рішень. В даному випадку ми говоримо про позиції, закріплені в коаліційній угоді. Це і є те, що влада зобов'язується робити. І є позиція Президента, яка полягає в його посланнях, документах, пов'язаних з основами реформ, що теж можна розглядати як зобов'язання. Що б політики не говорили — це чистої води популізм. Політик намагається сказати те, що від нього чекають в плані якихось обіцянок. А має бути те, які зобов'язання на себе бере реальна влада і як вона їх виконує», — зазначив політолог.
Єрмолаєв розповів, що не секрет (як зізнаються самі коаліціанти), що коаліційна угода була зірвана в планах термінів, завдань.
«Це відповідь на запитання, як вони виконують свої зобов'язання. Ніяк, погано. Це, до речі, відображається і на рейтингах. Нині спостерігається обвал довіри до всіх інститутів влади — і до Президента, і до парламента, і до провідних політичних сил. Сьогодні величезна кількість людей не в змозі визначитися, вони не визначилися, а нових кумирів, ми бачимо, немає. І, напевно, очікувати найближчим часом немає сенсу», — наголовив експерт.
17 Липня
15:29
Політика
Сергій Рудик
Як не буде прямого ефіру засідання — ефективність роботи парламенту зросте вдвічі
Найпростіший метод боротьби з популізмом народних депутатів України — припинити трансляцію пленарних засідань Верховної Ради. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив народний депутат Сергій Рудик.
«Припинити трансляцію телеканалу« Рада» — це найпростіший спосіб. Як не буде прямого ефіру — ефективність роботи парламенту вдвічі зросте. У нас же пропонується транслювати засідання комітетів. Тоді вони будуть засідати не годину-півтора, як нині, а годин зо п'ять. На них кожна політична сила відпрацьовуватиме свій партійний план», — вважає він.
Рудик впевнений, що сьогодні багато хто забуває, що країна перебуває у стані війни.
«Знову ж таки, у нас виборча прозорість. Показують, як працює парламент, але немає цього у випадку з роботою Адміністрації Президента, Кабміну. Там теж непрості рішення ухвалюють. Сумніваюся, що вони винятково французькою розмовляють на нарадах, наприклад, в КМУ, конфліктні ситуації теж виникають. Але цього ніхто не бачить. А депутати увесь час під склом», — обурився він.
/-0,43592977523804-/
/-pc-/
Top