counter
Стрічка новин
Вибрати все
26 Лютого
25 Лютого
24 Лютого
Всі новини...

Тема тижня

Чи можливе в Україні «економічне диво»? Чи можливе в Україні «економічне диво»?
Всі теми тижня
Дорога турбота: Кабмін взявся за населення Чого чекати Ураїні від виборів у США? Кабмін Гройсмана: Перемоги і провали Криза безпеки: хто пише сценарій? Бурштинові війни Кодекс для бійця АТО Чим завершиться парад резонансних справ? Ціна політичної відповідальності Про що Україна домовляється з бойовиками? Кому служитиме Генпрокуратура? Яка користь Україні від санкцій проти Росії? Навіщо Україні фінансова поліція? Судова реформа: сядуть всі? За кадри вирішують усі Як змінилася система після Майдану Кому віддадуть митницю? Два роки без Криму Навіщо поліції стільки злочинців? Закордон нам допоможе? Новий прем'єр - нові перспективи Коли у населення увірветься терпець? Як повернути Донбас за рік Життя після Путіна Український тиждень в Європарламенті До чого призведе політична криза? Кому зіграв на руку Касько? Право сили або сила права? Чим загрожують Україні зміни до Конституції? Без яких змін в бюджеті нам не обійтися? Як провести в Україні інвестиційну терапію Перемир'я у владі: міф чи реальність? Що рік прийдешній нам готує? Чого досягла Україна за минулий рік? Які податки влаштують українців? Як змусити кримінал попрацювати на бюджет? Рік уряду: підсумки Терористичні ризики України Бюджет - 2016: Хто отримає найбільший шматок пирога Куди подіти армію силовиків? Народ vs Кабмін: битва за тарифи Безвізовий режим: які наші шанси? Кадровий дефолт: шляхи виходу Українські заручники Путіна Боротьба з корупцією - дієта для повноти влади Ренесанс української економіки Що потягнуть за собою санкції проти Росії? Чи стане електронна петиція панацеєю від проблем? Кому вигідна легалізація зброї? Освіта в умовах російської агресії Нові податки — нова країна Чому в Україні не можна подолати бідність? Холодний сезон 2015: На чому будемо економити Нові голови областей проти контрабанди Заочні суди над «сім’єю» Як перетворити бурштин на благо для України? Обіцянки депутатів: Місія нездійсненна Три питання до нової Конституції Нова карта України: За і проти Доля Криму: що чекає на півострів? Рокіровка на місцях: чи зіграє ставка Порошенка? Три місяці Кабміну: шанс чи фінал? Що криється в особливому статусі Донбасу? Індексація пенсій і зарплат: популізм чи реальність? До чого прийшла Україна за рік з Порошенком? Чи врятує нас податкова реформа? Хто стоїть за акціями протесту в Києві? Чи потрібно залучати іноземців в уряд? Національна поліція: Плюси і мінуси Чи потрібна Україні децентралізація? Наскільки законна люстрація? Чим обернеться для країни війна олігархів? Чи можна націоналізувати приватизовані раніше підприємства та які наслідки це матиме? Що допоможе Україні виграти інформаційну війну? Як брати іноземні кредити, не "пресуючи" населення?
Точки зору
Лешек Бальцерович
03 Квітня
16:47
Економіка Лешек Бальцерович Передусім потрібно реформувати податкову службу Економічне чудо не залежить від впливу потойбічних сил, а є результатом кропіткої роботи. Таку думку в ексклюзивному коментарі «Аналітичній службі новин» висловив колишній віце-прем'єр Польщі, автор економічної «шокової терапії» Лешек Бальцерович. За його словами, все залежить від грамотної економічної політики. «Якщо її правильно впроваджувати в життя, економіка поступово поліпшується. Якщо реформування, про яке говорить українська влада, не залишиться на папері, а відбуватиметься швидко, думаю, ситуація незабаром покращиться», – відзначив пан Бальцерович. Розмірковуючи над тим, чи може Україна повторити польський досвід, він відзначив, що для України є багато прикладів: крім Польщі, це Словаччина або Чехія, які близькі Україні ментальністю й зуміли досягти швидких результатів в економіці. Мовлячи про реформу української економіки, Лешек Бальцерович відзначив кілька першочергових кроків. «Насамперед ідеться про стабілізацію гривні через стабілізацію бюджету, інфляцію, яка зменшується, масову дерегуляцію, зміну умов для малих і середніх підприємств. І ще одне – реформа певних структур держави. Адже реформа економіки неможлива без реформування держави. Так було в Польщі. І перший апарат, котрий слід реформувати, – податкова адміністрація. Потрібні нові компетентні, але при цьому досвідчені люди зверху. Одна людина нічого не зробить», – підсумував польський економіст. Інтерв'ю з Лешеком Бальцеровичем читайте на сайті найближчим часом.
Олександр Жолудь
03 Квітня
16:11
Економіка Олександр Жолудь Війна сама підштовхує нас до реформ Війна повинна підштовхувати до реформування економіки України. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь. «Війна — це не те, що робить реформи неможливими. Навпаки — вона повинна підштовхувати до реформування економіки. Більш ефективна економіка генерує більше коштів, які можуть витрачатися на різні цілі, в тому числі і на те, щоб отримати більш високі витрати на оборону. Ми отримали ситуацію, коли реформи необхідні і для того, щоб забезпечити рівень оплати оборонних витрат», — пояснив економіст. Він зазначив, що реформи треба проводити вже зараз і швидко. «Сьогодні вони йдуть низькими темпами, що неприйнятно», — зазначив експерт. Він також підкреслив, що управлінський потенціал для проведення реформ в економіці в Україні є. «Приходять люди на рівні керівників департаментів, на рівні заступників. Це досить сильні люди зі знаннями і бажанням працювати. Вони ще не викривлені корупцією. Вважаю, що потенціал є», — підсумував він.
Владислав Старинець
03 Квітня
14:08
Економіка Владислав Старинець Поки ми самі собі не допоможемо — ніхто не допоможе Україна не зможе застосувати апробовані моделі успішного реформування економіки. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив економіст Владислав Старинець. За його словами, часу на реформування в України дуже мало. «Але поки ми собі самі не допоможемо — ніхто нам не допоможе. Рецепт і простий, і складний: треба перестати давати хабарі, кидати під ноги сміття тощо. У нас же суміш пострадянського менталітету з ще недорозвиненим капіталістичним суспільством. Ми хочемо отримувати пільги, як при СРСР. І вся наша економіка напівсоціалістична, але ще не напівкапіталістична», — зазначив він. На його думку, необхідно виробляти українську комплексну модель дій. «Якщо згадати Сінгапур, там штрафи колосальні — тисяча доларів за виплюнуту жуйку або хабар. І суспільство докорінно відрізняється від українського. Але якщо ми хочемо застосувати модель сінгапурського дива — потрібно брати все повністю. Також у реформах Бальцеровича є кілька спірних питань. Польщі було списано чималу суму державного боргу. Ми сьогодні не бачимо, щоб наші західні партнери поспішали нам списувати, хоча ми насправді захищаємо їх східні кордони. І грузинський рецепт Україні не підійде. У Грузії малий бізнес дає більше 60% ВВП. У нас цей відсоток дуже маленький», — роз'яснив він. «Ми беремо лекала, які абсолютно нам не підходять, і намагаємося натягнути їх на нашу економіку. Нам потрібно шукати абсолютно нову українську модель. Так, вона може бути розроблена на базі сінгапурської чи польської, але не сліпо скопійована. Інакше все схоже на піар: беремо тільки назву, а в суті не розбираємося», — додав експерт. Старинець упевнений, що потрібно створювати хороші умови для інвестицій, розширювати ринки збуту нашої продукції. «Цього сьогодні немає. Багато рейдерських захоплень, багато дірок у законодавстві, в судовій системі. Ми як у дірявому човні, і команда не розуміє, яку пробоїну потрібно зараз закривати. Йде поверхневе вирішення питань. Чи є сьогодні хтось, здатний розробити і провести реформи? Напевно, є, але ми його не бачимо, оскільки у нього голова забита всякими іншими питаннями», — резюмував Старинець.
Сергій Тарута
03 Квітня
05:00
Економіка Сергій Тарута Не потрібно гнатися за новими реформами Народний депутат переконаний, що влада пішла неправильним шляхом. Досягти економічного дива в Україні можна, але необхідно відійти від імітації реформ, а проводити реальні зміни. Про це «Аналітичній службі новин» (АСН) сказав народний депутат, колишній губернатор Донецької області, бізнесмен Сергій Тарута. «Необхідно проводити реформи — суттєві зміни з подальшим покращенням. Рік уряду, а що зроблено? Нічого. Поки я не можу назвати жодної реформи, яка в нашій країні щось суттєво змінила. Уряд неправдиво називає підвищення тарифів реформою. Це — болюча ін'єкція з незрозумілими подальшими наслідками, не більше», — розмірковує Тарута. Політик-бізнесмен стверджує, що при проведенні реформ у країні дуже важливо об'єднатися Адміністрації Президента, уряду, парламенту, бізнесу. Тільки єдиною командою можна працювати на результат. «Об'єднатися, поставити собі завдання — через півроку домогтися результатів і приступати до роботи. І тоді ми побачимо іншу ситуацію, — говорить Сергій Тарута. — Не потрібно гнатися за новими реформами, змагатися в їх авторстві. За ці роки напрацьовано багато реформ. Давайте їх втілювати в життя». В першу чергу політик вважає, що потрібно провести децентралізацію влади і конституційну реформу, а також чиновникам поміняти мислення: жити не від одного кредиту до іншого, а робити все можливе і неможливе для створення робочих місць, підтримки реального сектора економіки.

/-0,63237905502319-/ /-pc-/
Top