counter
Стрічка новин
Вибрати все
1 Березня
29 Лютого
28 Лютого
Всі новини...

Тема тижня

Чи можна націоналізувати приватизовані раніше підприємства та які наслідки це матиме? Чи можна націоналізувати приватизовані раніше підприємства та які наслідки це матиме?
Всі теми тижня
Дорога турбота: Кабмін взявся за населення Чого чекати Ураїні від виборів у США? Кабмін Гройсмана: Перемоги і провали Криза безпеки: хто пише сценарій? Бурштинові війни Кодекс для бійця АТО Чим завершиться парад резонансних справ? Ціна політичної відповідальності Про що Україна домовляється з бойовиками? Кому служитиме Генпрокуратура? Яка користь Україні від санкцій проти Росії? Навіщо Україні фінансова поліція? Судова реформа: сядуть всі? За кадри вирішують усі Як змінилася система після Майдану Кому віддадуть митницю? Два роки без Криму Навіщо поліції стільки злочинців? Закордон нам допоможе? Новий прем'єр - нові перспективи Коли у населення увірветься терпець? Як повернути Донбас за рік Життя після Путіна Український тиждень в Європарламенті До чого призведе політична криза? Кому зіграв на руку Касько? Право сили або сила права? Чим загрожують Україні зміни до Конституції? Без яких змін в бюджеті нам не обійтися? Як провести в Україні інвестиційну терапію Перемир'я у владі: міф чи реальність? Що рік прийдешній нам готує? Чого досягла Україна за минулий рік? Які податки влаштують українців? Як змусити кримінал попрацювати на бюджет? Рік уряду: підсумки Терористичні ризики України Бюджет - 2016: Хто отримає найбільший шматок пирога Куди подіти армію силовиків? Народ vs Кабмін: битва за тарифи Безвізовий режим: які наші шанси? Кадровий дефолт: шляхи виходу Українські заручники Путіна Боротьба з корупцією - дієта для повноти влади Ренесанс української економіки Що потягнуть за собою санкції проти Росії? Чи стане електронна петиція панацеєю від проблем? Кому вигідна легалізація зброї? Освіта в умовах російської агресії Нові податки — нова країна Чому в Україні не можна подолати бідність? Холодний сезон 2015: На чому будемо економити Нові голови областей проти контрабанди Заочні суди над «сім’єю» Як перетворити бурштин на благо для України? Обіцянки депутатів: Місія нездійсненна Три питання до нової Конституції Нова карта України: За і проти Доля Криму: що чекає на півострів? Рокіровка на місцях: чи зіграє ставка Порошенка? Три місяці Кабміну: шанс чи фінал? Що криється в особливому статусі Донбасу? Індексація пенсій і зарплат: популізм чи реальність? До чого прийшла Україна за рік з Порошенком? Чи врятує нас податкова реформа? Хто стоїть за акціями протесту в Києві? Чи потрібно залучати іноземців в уряд? Національна поліція: Плюси і мінуси Чи потрібна Україні децентралізація? Наскільки законна люстрація? Чи можливе в Україні «економічне диво»? Чим обернеться для країни війна олігархів? Що допоможе Україні виграти інформаційну війну? Як брати іноземні кредити, не "пресуючи" населення?
Точки зору
Сергій Лабазюк
20 Березня
13:25
Економіка Сергій Лабазюк Не можна допустити нового перерозподілу майна Замість того, щоб проводити «політичну» націоналізацію, необхідно запозичувати успішний досвід інших країн. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив народний депутат Сергій Лабазюк. За його словами, на сьогоднішній день абсурдно проводити націоналізацію в Україні, а необхідно запозичувати досвід Польщі. «Там у 90-ті теж була проведена приватизація. І коли прийшла нова влада, власникам приватизаційних підприємств було поставлено чітку умову – об'єкти повинні працювати в їхній країні, а не в офшорах. Не можна допустити нового перерозподілу майна», – сказав Лабазюк. Він також звернув увагу на те, що владі необхідно зосередитися на грамотній приватизації в найближчому майбутньому, оскільки державні підприємства необхідно ефективно використовувати. «На папері країна має у власності і «Укрспирт», і «Хліб України». Це активи на сотні мільйонів, а то й мільярдів гривень, які не приносять країні ні копійки прибутку, а навпаки, тільки витягають з держбюджету кошти. «Украгролізинг» – структура, яка «з'їла» за останні десять років 1,2 млрд грн., а прибутку ні копійки не принесла. Ще один приклад, «Хліб України», який має 86 елеваторів, два порти та не приносить прибутків, а тільки набирає кредитні зобов'язання, які згодом лягають на державу. Всі ці підприємства необхідно передавати в активне управління», – вважає політик. У такому випадку, підкреслює Лабазюк, держава виграє у два рази більше. «Спочатку отримує кошти від продажу майна, потім за рахунок того, що інвестор платить податки державі. Ми розвиваємо галузь, створюємо робочі місця, гарантуємо гідну зарплату», – стверджує Сергій Лабазюк.
Віталій Хомутиннік
20 Березня
13:06
Політика Віталій Хомутиннік Владу не цікавить реприватизація Влада вважає, що все, що було приватизоване раніше, – приватизовано чесно. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив народний депутат, глава депутатської групи «Економічний розвиток» Віталій Хомутиннік. За його словами, якщо б реприватизація дійсно була потрібна владі, то за рік це питання хоч раз було б поставлене. «Та цього не відбулося. Напевно, це не цікавить сьогоднішню владу, яка вважає, що все, що було приватизоване раніше, – приватизовано чесно», – відзначив він. Крім того, Хомутиннік нагадав, що перегляд приватизації об’єктів в Україні вже був. «Після попередньої революції, коли прийшов президент Ющенко, було розпочато реприватизацію. І після реприватизації Криворіжсталі додатково держава отримала декілька мільярдів доларів тільки з одного об’єкту. Все було за законом. Все було правильно. І прийшов інвестор міжнародний, який сьогодні розвиває це підприємство», – зазначив нардеп. Хомутиннік сказав, що сьогодні приватизація попередніх періодів не переглядається через низку причин. «Певно, в нас багато підкилимних якихось питань, оскільки пов’язані бізнес і влада. Питань, які ми не до кінця знаємо і розуміємо», – резюмував він.
Ігор Лапін
19 Березня
13:23
Політика Ігор Лапін Не можна допускати огульної націоналізації До процесу націоналізації окремих підприємств у країні необхідно підходити дуже скрупульозно та виважено. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив перший заступник Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації Ігор Лапін. «У мене своя думка щодо процесу націоналізації. І вона, можливо, відрізняється від найбільш поширеної позиції з цього питання. Не можна допускати огульної націоналізації, коли все забираємо і знову виставляємо на приватизацію», – зазначив Лапін. Парламентарій пропонує такий механізм націоналізації приватних об'єктів: якщо за якесь підприємство недоплатили, то необхідно зобов'язати інвестора доплатити. «Адже не всі підприємства були віддані у приватні руки за кримінальними схемами. Якщо була занижена приватизаційна вартість, то кримінальну відповідальність несе той, хто оцінював об'єкт. А інвестор просто доплачує. Обчислити «вилку» цін спеціальним експертним центрам не складе труднощів», – твердить Лапін. Але, якщо ж підприємство було продане за «тіньовими» схемами і тому є докази, то, за словами народного депутата, його потрібно повернути в державну власність.

/-0,76225590705872-/ /-pc-/
Top