Враховуючи ситуацію на сході країни, до приватизації та реприватизації необхідно підходити зважено, прораховуючи потенційні ризики.
Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив народний депутат, заступник спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації Павло Різаненко.
«Я не знаю, як можна провести приватизацію у країні, в якій іде війна, де ціни на активи дуже низькі, а покупців немає. Продавати підприємства за низькою ціною? Так не можна», – говорить Різаненко.
Дуже важливо, за словами парламентарія, при проведенні націоналізації, про яку так багато почали казати політики, не переступити закон.
«Якщо приватизація того чи іншого об'єкта була проведена з порушеннями закону, на дискримінаційних умовах, і є законні підстави розірвати ці домовленості, які були не в інтересах держави, то тоді я підтримую націоналізацію. А націоналізувати, щоб потім продати потрібним людям ... Це шлях у нікуди », – заявив нардеп.
Також Павло Різаненко вніс ясність у плани уряду в 2015 році провести масштабну приватизацію. Нагадаємо, раніше міністр фінансів Наталія Яресько анонсувала, що під приватизацію можуть попасти близько 1,5 тисячі підприємств, «більшість з яких збиткові».
«Що має на увазі уряд? Є список до 1500 підприємств, які не підлягають приватизації, як стратегічні. Зараз просто переглядається цей «стратегічний» список. Перегляд виключно технічний. Багато з цих підприємств – колгоспи, радгоспи, які вже давно втратили свою стратегічність. Свого часу, вони були включені в цей список не тому, що були стратегічними, а тому, що їх «червоні директори» просто пролобіювали включення, щоб не втратити посади, прибутки», – уточнив парламентарій.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.