Тема тижня
До чого прийшла Україна за рік з Порошенком?
Точки зору
21 Травня
09:56
Політика
Ірина Луценко
Імідж України суттєво зміцнився на міжнародному рівні
За рік президентства Петра Порошенка Україну почали зовсім по-іншому сприймати на міжнародній арені. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловила народний депутат від фракції Блок Петра Порошенка Ірина Луценко.
«Європейський Союз, США — загалом демократичний світ — був абсолютно розчарований Україною за часів правління Віктора Януковича. Петру Порошенку вдалося за рік завдяки дипломатичній службі підняти Україну на надзвичайно високий міжнародний рівень, — сказала Ірина Луценко. — У вересні 2014 року Україна була за круглим столом серед восьми найрозвиненіших країн світу, Порошенку стоячи аплодував Конгрес США, до Києва почали приїжджати світові політики першої величини — Ангела Меркель, Франсуа Олланд, Джон Керрі. Світ по-іншому побачив Україну, нашу країну помітили, стали дивитися по-новому. Вважаю, все у нас вийде».
Також народний депутат зазначила ризикований, але потенційно успішний кадровий експеримент глави держави.
«Президент не боїться експериментувати, залучаючи в Україну кращих світових фахівців, які провели реформи в Грузії, Прибалтиці. Він залучає арбітрів зі світовим ім'ям до вирішення наболілих проблем України», — зазначила Луценко.
20 Травня
13:19
Політика
Олександра Решмеділова
Особливих успіхів Україна не досягла
Особливих досягнень і успіхів за рік президентства Петра Порошенка Україна не відчула. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловила політолог, аналітик Міжнародного інформаційно-аналітичного Центру «Росія-Україна» Олександра Решмеділова.
«Кровоточивою раною на тілі України залишається війна. Тому тема Донбас-АТО-Мінськ притягує особливо пильну увагу як українців, так і світу. Але за рік проблема не вирішена ні військовим шляхом, ні мирним. Потрібний всій Україні мир, на який розраховував народ голосуючи за Порошенка в один тур, так і не настав», - говорить Решмеділова.
За її словами, саме від Президента залежить сприйняття країни рештою гравців, але реальних успіхів на цьому терені Порошенко не продемонстрував.
«До провалів зовнішньої політики можна віднести жорстку відмову з боку ЄС в широко анонсованому і довгоочікуваному для українців безвізовому режимі. В цілому, курс на євроінтеграцію пішов швидше довгою і гіллястою стежкою, а не обіцяною короткою протоптаною дорогою. Замість реальних дипломатичних перемог, ми спостерігаємо одні декларації», - вважає експерт.
Решмеділова підкреслила, що недавній саміт Україна - ЄС був досить показовим прикладом втоми європейців від порожніх обіцянок оновленої влади щодо реформ.
«У результаті ні інвестицій, ні безвізового режиму, тільки кредитні подачки, що не міняє ситуацію в цілому. Гарант Конституції демонструє цілковитий «стопор реформ». Жалюгідна ситуація відбувається в судовій системі, системі правоохоронних органів, виборчій системі, у сфері боротьби з корупцією, люстрації і т.д. «Успіхів і проривів» просто немає. Практично всі партнери з ЄС одностайно це відзначили. Навіть «близький друг» Петра Олексійовича Михайло Саакашвілі зазначив, що українська влада займається не більше ніж імітацією реформ», - зазначила Решмеділова.
Вона також вважає, що сильно підривають довіру до політики Порошенка його неодноразові кадрові провали.
«За весь період президентства жодного призначення, яке б викликало повагу. Найболючіше українці сприйняли обвал гривні, у якому звинувачують креатуру Порошенка пані Гонтарєву», - сказала політолог.
Експерт також зазначила, що загальне обурення викликали олігархічні зв'язки Порошенка і гучні скандали: «випадкові» зустрічі в Австрії тоді ще кандидата Порошенка і Дмитра Фірташа.
«Петро Олексійович по вуха застряг у внутрішньоелітних розборках. Очевидні підкилимні ігри всередині коаліції, пряма конфронтація з Прем'єр-міністром і «договорняки» з олігархами. Порошенко як був бізнесменом з менталітетом лихих 90-х, так ним і залишився. Пригадується з класики літератури, зокрема Жан-Батіст Мольєр і його «Міщанин-шляхтич». Порошенко відкрито уникає конфліктів і намагається, як типовий бізнесмен, слідувати принципу «і вашим, і нашим», а це політика в кризових умовах, тут так не буває. Від політика його рангу суспільство чекає рішучих дій», - сказала експерт.
Решмеділова також підкреслила, що так само не виконано обіцянку Президента продати Roshen.
«Виявляється, що на «цукрові активи» все немає гідного покупця. Звичайно, адже активи Порошенка зростають у геометричній прогресії», - зазначила експерт.
За словами політолога, спірною так само була доцільність просування сина по політичній драбині, оскільки це є прямим дублюванням поведінки попередників.
«Найбільш райдужні плани, які українці асоціювали з іменем Порошенка напередодні виборів, в підсумку стали глибоким розчаруванням. Полум'яно обіцяні рік тому швидкий мир на Донбасі, економічний прорив країни, повна перемога над корупцією, адаптація до стандартів ЄС залишилися нездійсненними мріями, застарілими постерами на рекламних виборчих білбордах, все більше викликають вже неприкрите роздратування. Кривавою раною залишається Донбас. Незважаючи на те, що тема Донбас-АТО-Мінськ протягом року залишається центральною проблемою, реальних передумов для встановлення миру на сході не вбачається. Разом із тим, війна неухильно запускає все більш згубні для країни процеси, стрімко тягнучи Україну на задвірки цивілізації», - резюмувала експерт.
20 Травня
09:00
Політика
Сергій Соболєв
Люди почали контролювати владу
За останній рік країна дуже сильно змінилася. І це потрібно пов'язувати не з річницею президентських виборів, а з цілим комплексів явищ, які відбулися в країні.
Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив заступник глави фракції «Батьківщина» у Верховній Раді Сергій Соболєв.
«За цей рік згуртувалася українська нація, українська армія. Ми стали, як ніколи, єдиними. І трапилося унікальне явище. Якщо раніше політики вели за собою людей, показуючи куди йти, то зараз люди вже почали контролювати політиків - крок вліво, крок вправо - неси відповідальність», - заявив Сергій Соболєв.
Водночас, за словами політика, влада ще не ризикнула взяти курс на жорсткі реформи, які, наприклад, провела колись Італія. На думку депутата, дуже часто в словах і діях політиків переважає популізм, а не бажання працювати на результат.
19 Травня
14:12
Політика
Богдана Бабич
Порошенко був не готовий стати головнокомандувачем
Петро Порошенко - хороший міністр закордонних справ, але поганий головнокомандувач. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловила директор Інституту практичної політики Богдана Бабич.
«Порошенко - прекрасний міністр закордонних справ. Найбільше його досягнення - це те, що у нас почався діалог зі світом. На міжнародній арені Україну почали бачити набагато частіше, ніж це було за часів Януковича. Але як президент він не ефективний», - сказала вона.
Експерт зазначила, що головним провалом Порошенка є неготовність бути верховним головнокомандувачем.
«У нього в цьому немає ні досвіду, ні спеціалізації. Через це стільки жертв, Іловайськ, Дебальцеве. Він не розбирається у військовій справі», - зазначила вона.
За словами Бабич, Порошенко повторив долю екс-президента Віктора Ющенка.
«Він також феєрично прийшов до влади і також за рік втратив всю свою підтримку. Думаю, його чекають такі ж відсотки, як і Ющенка. Люди пам'ятають, чого вони хотіли від Президента і що він їм обіцяв», - додала вона.
/-0,44471406936646-/
/-pc-/
Top