counter
Стрічка новин
Вибрати все
29 Травня
28 Травня
27 Травня
Всі новини...
Олександр Пасхавер
Олександр Пасхавер

Основні зміни відбуваються в політичному, а не в економічному плані


За рік президентства Петра Порошенка почали просуватися реформи, проте вони йдуть занадто повільними темпами. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив президент Центру економічного розвитку експерт-економіст Олександр Пасхавер.

За його словами, зміни загалом відбуваються не в економічному, а в політичному плані.

«Україна стала консолідованою. Найважливіші реформи просуваються. Тобто це не просто слова, як було раніше. Тут є реальна команда — відповідальна за реформи, відбуваються реальні кроки. Але рух цей занадто повільний», — сказав пан Пасхавер.

Економіст зазначив, що українському суспільству на цьому етапі необхідно розуміння того, які проблеми доведеться вирішувати разом із реформуванням.

«Деякі реформи засмучують. Я вважаю, що антикорупційні процеси йдуть занадто повільно. У цьому процесі, ми, громадяни, ще не дуже розуміємо, що викорінення корупції призведе до низки тимчасових труднощів. Адже корупція — це універсальний інструмент вирішення проблем у нашому суспільстві», — розповів економіст.

Олександр Пасхавер зазначив, головне, щоб реформи не були руйнівними. За його словами, в процесі реформування виявляється безліч труднощів і технічного, і соціологічного характеру, які мало обговорюють у суспільстві.

«Я дуже хотів би, щоб реформи йшли швидше і ефективніше, але я не з тих, хто каже, що в усьому винна влада: «от якби була інша влада, то все було б швидше і ефективніше». Такої формули я не можу підтримати, оскільки, можливо, було б швидше, але не ефективніше. За його словами, реформи в Україні «назріли». «У реформуванні беруть участь багато нових людей. Вони не нагорі, вони не міністри, вони робочі конячки, найчастіше це волонтери і саме вони забезпечують реальний рух», — зауважив Олександр Пасхавер.

Що стосується воєн олігархів, то економіст розповів, що такі війни були завжди. А те, що ми отримуємо про них інформацію нині, — свідчення про публічність. «Треба сказати, що питання олігархічного впливу в країні — одне з найважливіших. Але населення сприймає це як відбирання у великих власників їхнього майна для того, щоб відсікти їх від ухвалення рішень у державі. Що, своєю чергою, пов'язано не стільки з цими власниками, скільки з корупційною бюрократією. Великі власники є в будь-якій країні і вони зазвичай є стрижнем економіки, але вони не впливають тією мірою на політику, як в Україні. Тому олігархічна реформа — це унеможливлення впливу великих власників на державну політику», — сказав економіст.

Олександр Пасхавер не згоден з тим, що громадськість обурена «непродажем» бізнесу Порошенком. За словами економіста, Президент не повинен продавати свій бізнес. «Я вважаю, що бізнес треба було передати в управління трастовій компанії, як це відбувається в усьому світі, і забути про нього. Чому він вирішив продати його і публічно оголосити про це, я не можу пояснити. Ніхто не вимагав від нього таких рішень, ніде в світі не потрібно таких великих жертв.

Я вважаю, що Порошенко зробив політичну помилку, відмовившись від свого бізнесу. Якщо він такий успішний, якщо його шоколадки смачні? Чому він відмовляється, адже він не все життя буде президентом», — висловив свою думку експерт.

До того ж економіст не унеможливив того, що президентство Порошенка триватиме недовго.

«Я вважаю, що весь період від Майдану до сьогодні — це постреволюційний період. Порошенко просто з'явився на хвилі цієї політики. Якщо ви запитаєте мене, яка це політика, то я сказав би, що це політика не радикальна, а поміркована. Часто буває, що після революцій до влади приходять помірковані політики. На жаль, під час революцій досить часто поміркованих відсторонюють і замінюють радикалами», — розповів пан Пасхавер.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.

Переглядів: 39


Інші важливі новини і публікації
Голий, з вологими кубиками. У Мережу потрапило пікантне відео з Зеленським
Голий, з вологими "кубиками". У Мережу потрапило пікантне відео з Зеленським
У Мережу потрапило досить пікантне відео з президентом Володимиром Зеленським Очевидно, що його зняв за силови....
У Києві переселенцю з голови видалили пухлину розміром із м'яч
У Києві переселенцю з голови видалили пухлину розміром із м'яч
У Києві провели унікальну операцію з видалення гігантської пухлини Її довжина - 16 см, ширина - 14 см
Найбільш люблячі чоловіки за знаком Зодіаку
Найбільш люблячі чоловіки за знаком Зодіаку
Нерідко доводиться чути такі питання: «Чоловіки яких знаків Зодіаку найбільш люблячі?», «Хто найбільш холодний....
Як розпочати перестати жерти. Чоловік Пугачової перейнявся зайвою вагою
"Як розпочати перестати жерти". Чоловік Пугачової перейнявся зайвою вагою
Чоловік російської Примадонни Алли Пугачової, телеведучий Максим Галкін поділився зі своїми шанувальниками деп....
Повели в гримерку під руки. Бузовій стало погано на концерті
"Повели в гримерку під руки". Бузовій стало погано на концерті
Концерт колишньої учасниці реаліті-шоу "Дом-2" Ольги Бузової, яка в останні два роки посилено намагається спів....
більше матеріалів


/-0,24762392044067-/ /-pc-/
x
Вітаємо!

Ми помітили, що ви використовуєте блокувальник реклами.

Дуже просимо відключити його для ASN.IN.UA!

Реклама - основне джерело прибутку для нас. Без неї ми не зможемо оплатити роботу журналістів і їхні відрядження.

Не позбавляйте себе хороших матеріалів!

Top