counter
Стрічка новин
Вибрати все
27 Листопада
26 Листопада
25 Листопада
Всі новини...


Олександр Пасхавер
Олександр Пасхавер

Основні зміни відбуваються в політичному, а не в економічному плані


За рік президентства Петра Порошенка почали просуватися реформи, проте вони йдуть занадто повільними темпами. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив президент Центру економічного розвитку експерт-економіст Олександр Пасхавер.

За його словами, зміни загалом відбуваються не в економічному, а в політичному плані.

«Україна стала консолідованою. Найважливіші реформи просуваються. Тобто це не просто слова, як було раніше. Тут є реальна команда — відповідальна за реформи, відбуваються реальні кроки. Але рух цей занадто повільний», — сказав пан Пасхавер.

Економіст зазначив, що українському суспільству на цьому етапі необхідно розуміння того, які проблеми доведеться вирішувати разом із реформуванням.

«Деякі реформи засмучують. Я вважаю, що антикорупційні процеси йдуть занадто повільно. У цьому процесі, ми, громадяни, ще не дуже розуміємо, що викорінення корупції призведе до низки тимчасових труднощів. Адже корупція — це універсальний інструмент вирішення проблем у нашому суспільстві», — розповів економіст.

Олександр Пасхавер зазначив, головне, щоб реформи не були руйнівними. За його словами, в процесі реформування виявляється безліч труднощів і технічного, і соціологічного характеру, які мало обговорюють у суспільстві.

«Я дуже хотів би, щоб реформи йшли швидше і ефективніше, але я не з тих, хто каже, що в усьому винна влада: «от якби була інша влада, то все було б швидше і ефективніше». Такої формули я не можу підтримати, оскільки, можливо, було б швидше, але не ефективніше. За його словами, реформи в Україні «назріли». «У реформуванні беруть участь багато нових людей. Вони не нагорі, вони не міністри, вони робочі конячки, найчастіше це волонтери і саме вони забезпечують реальний рух», — зауважив Олександр Пасхавер.

Що стосується воєн олігархів, то економіст розповів, що такі війни були завжди. А те, що ми отримуємо про них інформацію нині, — свідчення про публічність. «Треба сказати, що питання олігархічного впливу в країні — одне з найважливіших. Але населення сприймає це як відбирання у великих власників їхнього майна для того, щоб відсікти їх від ухвалення рішень у державі. Що, своєю чергою, пов'язано не стільки з цими власниками, скільки з корупційною бюрократією. Великі власники є в будь-якій країні і вони зазвичай є стрижнем економіки, але вони не впливають тією мірою на політику, як в Україні. Тому олігархічна реформа — це унеможливлення впливу великих власників на державну політику», — сказав економіст.

Олександр Пасхавер не згоден з тим, що громадськість обурена «непродажем» бізнесу Порошенком. За словами економіста, Президент не повинен продавати свій бізнес. «Я вважаю, що бізнес треба було передати в управління трастовій компанії, як це відбувається в усьому світі, і забути про нього. Чому він вирішив продати його і публічно оголосити про це, я не можу пояснити. Ніхто не вимагав від нього таких рішень, ніде в світі не потрібно таких великих жертв.

Я вважаю, що Порошенко зробив політичну помилку, відмовившись від свого бізнесу. Якщо він такий успішний, якщо його шоколадки смачні? Чому він відмовляється, адже він не все життя буде президентом», — висловив свою думку експерт.

До того ж економіст не унеможливив того, що президентство Порошенка триватиме недовго.

«Я вважаю, що весь період від Майдану до сьогодні — це постреволюційний період. Порошенко просто з'явився на хвилі цієї політики. Якщо ви запитаєте мене, яка це політика, то я сказав би, що це політика не радикальна, а поміркована. Часто буває, що після революцій до влади приходять помірковані політики. На жаль, під час революцій досить часто поміркованих відсторонюють і замінюють радикалами», — розповів пан Пасхавер.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.

Переглядів: 39Новини партнерів

Інші важливі новини і публікації
У боротьбі з коронавірусів може допомогти щеплення від ... кору
У боротьбі з коронавірусів може допомогти щеплення від ... кору
Вчені заявили, що вакцина проти кору, паротиту та краснухи (MMR) може допомогти захистити організм від коронав....
Казково красивий захід у Одесі. За народними прикметами - завтра буде вітряно
Казково красивий захід у Одесі. За народними прикметами - завтра буде вітряно
Користувачі проживають в перлині біля моря сьогодні масово ділилися в соціальних мережах фотографіями і відео ....
Гороскоп для жінок з 23 по 29 листопада. Поспішайте - не варто залишати незавершені справи
Гороскоп для жінок з 23 по 29 листопада. Поспішайте - не варто залишати незавершені справи
Гороскоп на другу половину листопада говорить про те, що настає відповідальний період і потрібно встигнути зак....
Сьогодні в Україні очікується пік холодної погоди листопада
Сьогодні в Україні очікується пік холодної погоди листопада
Згідно з оновленим прогнозом синоптиків Укргідрометцентру, вдень на території Правобережної України очікується....
Українцям тепер потрібно носити з собою документи: в поліції пояснили чому
Українцям тепер потрібно носити з собою документи: в поліції пояснили чому
З учорашнього дня в Україні набув чинності підписаний Президентом Закон, яким стаття 44-3 Кодексу України про ....
більше матеріалів


/-0,28420782089233-/ /-pc-/
x
Вітаємо!

Ми помітили, що ви використовуєте блокувальник реклами.

Дуже просимо відключити його для ASN.IN.UA!

Реклама - основне джерело прибутку для нас. Без неї ми не зможемо оплатити роботу журналістів і їхні відрядження.

Не позбавляйте себе хороших матеріалів!

Top