Тема тижня
Хто стоїть за акціями протесту в Києві?
Точки зору
09 Травня
13:18
Політика
Михайло Гаврилюк
Мітинги в столиці — справа рук корупціонерів
Останні мітинги в столиці — тільки частково справа рук шахтарів, чимало зусиль до їх організації доклали й корупціонери. Таку думку висловив у коментарі «Аналітичній службі новин» народний депутат Михайло Гаврилюк.
За його словами деякі шахтарі дійсно брали участь у мітингах, але водночас, за словами Гаврилюка, там було багато людей, яким заплатили.
«Ось, наприклад, Опозиційний блок покинув засідання (із засідання ВР. — Прим. авт.), не хотів голосувати. Голосувати вони відмовилися, тому що ми не вирішуємо з шахтарями. Хоча вони самі можуть відповісти на запитання: хто винен у тому, що шахтарі не отримують грошей, вони дуже добре знають, де поділися ці гроші, але грають для народу таке собі кіно», — зазначив Гаврилюк.
08 Травня
10:11
07 Травня
13:00
Політика
Володимир Золотарьов
Суспільство в змозі відрізнити брехню від правди
Підтримки серед населення мітингів шахтарів, валютних позичальників і людей, які виступали проти підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги не було. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політолог Володимир Золотарьов.
«Серед населення не було великої підтримки мітингів шахтарів, валютних позичальників або тарифних протестів. Суспільство в змозі відрізнити брехню від правди. Звичайно, є люди, які приходять на акції за своєю ініціативою, не всі отримують за це гроші, але, як правило, є організатор», - сказав він.
Разом з тим, експерт зазначив, що кримінальна відповідальність за участь у мітингах за гроші - це фактично варіант політичного тиску та репресій.
«Будь-який мітинг так чи інакше проплачений. Але є свобода зібрань, а люди вже вирішують кому вірити, а кому - ні», - резюмував він.
07 Травня
09:00
Політика
Андрій Золотарьов
За будь-якими акціями протесту хтось стоїть
Для того щоб не виникали соціальні протести, владі необхідно виконувати всі свої передвиборчі агітації. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політичний експерт Андрій Золотарьов.
«За будь-якими акціями хтось стоїть. Навіть якщо вони здаються стихійними і справляють враження самоорганізації. За останні десять з гаком років саме поняття «соціального протесту», соціальних виступів нівелювалося. І якщо до середини «нульових» проплачені мітинги були поодиноким явищем, то після 2005 року ситуація кардинально змінилася», - сказав він.
Водночас, на думку експерта, кримінальні покарання за проплачені мітинги нічого не дадуть.
При цьому, політолог підкреслив, що якщо влада боїться, що масові акції можуть бути використані для дестабілізації ситуації, то кращою гарантією від соціального бунту є виконання передвиборчих обіцянок та покращення рівня життя населення.
«Нинішня влада демонструє протилежне», - резюмував Золотарьов.
/-0,47349214553833-/
/-pc-/
Top