counter
Стрічка новин
Вибрати все
26 Лютого
25 Лютого
Всі новини...

Тема тижня

Українські заручники Путіна Українські заручники Путіна
Всі теми тижня
Дорога турбота: Кабмін взявся за населення Чого чекати Ураїні від виборів у США? Кабмін Гройсмана: Перемоги і провали Криза безпеки: хто пише сценарій? Бурштинові війни Кодекс для бійця АТО Чим завершиться парад резонансних справ? Ціна політичної відповідальності Про що Україна домовляється з бойовиками? Кому служитиме Генпрокуратура? Яка користь Україні від санкцій проти Росії? Навіщо Україні фінансова поліція? Судова реформа: сядуть всі? За кадри вирішують усі Як змінилася система після Майдану Кому віддадуть митницю? Два роки без Криму Навіщо поліції стільки злочинців? Закордон нам допоможе? Новий прем'єр - нові перспективи Коли у населення увірветься терпець? Як повернути Донбас за рік Життя після Путіна Український тиждень в Європарламенті До чого призведе політична криза? Кому зіграв на руку Касько? Право сили або сила права? Чим загрожують Україні зміни до Конституції? Без яких змін в бюджеті нам не обійтися? Як провести в Україні інвестиційну терапію Перемир'я у владі: міф чи реальність? Що рік прийдешній нам готує? Чого досягла Україна за минулий рік? Які податки влаштують українців? Як змусити кримінал попрацювати на бюджет? Рік уряду: підсумки Терористичні ризики України Бюджет - 2016: Хто отримає найбільший шматок пирога Куди подіти армію силовиків? Народ vs Кабмін: битва за тарифи Безвізовий режим: які наші шанси? Кадровий дефолт: шляхи виходу Боротьба з корупцією - дієта для повноти влади Ренесанс української економіки Що потягнуть за собою санкції проти Росії? Чи стане електронна петиція панацеєю від проблем? Кому вигідна легалізація зброї? Освіта в умовах російської агресії Нові податки — нова країна Чому в Україні не можна подолати бідність? Холодний сезон 2015: На чому будемо економити Нові голови областей проти контрабанди Заочні суди над «сім’єю» Як перетворити бурштин на благо для України? Обіцянки депутатів: Місія нездійсненна Три питання до нової Конституції Нова карта України: За і проти Доля Криму: що чекає на півострів? Рокіровка на місцях: чи зіграє ставка Порошенка? Три місяці Кабміну: шанс чи фінал? Що криється в особливому статусі Донбасу? Індексація пенсій і зарплат: популізм чи реальність? До чого прийшла Україна за рік з Порошенком? Чи врятує нас податкова реформа? Хто стоїть за акціями протесту в Києві? Чи потрібно залучати іноземців в уряд? Національна поліція: Плюси і мінуси Чи потрібна Україні децентралізація? Наскільки законна люстрація? Чи можливе в Україні «економічне диво»? Чим обернеться для країни війна олігархів? Чи можна націоналізувати приватизовані раніше підприємства та які наслідки це матиме? Що допоможе Україні виграти інформаційну війну? Як брати іноземні кредити, не "пресуючи" населення?
Точки зору
Юрій Кочевенко
17 Жовтня
10:47
Політика Юрій Кочевенко Заручники — лише пішаки у великій геополітичній грі Як такі, заручники Росії не потрібні, але звільнити їх — означатиме для РФ визнання власної поразки. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив політичний експерт Юрій Кочевенко.«Росія вдається до антигуманних, антилюдських й антиправових заходів і міжнародне співтовариство критикує її,  а проте вона наполягає на своєму і намагається довести цю свою правоту. У першу чергу перед власними громадянами. Дії спрямовані на те, щоб довести російській громадськості, що їхня справа — справедлива. Звільнення Сенцова або Савченко рівнозначне тому, що вони зізнаються у своїй неправоті, а це викличе сумнів у масах і підірве і без того хиткий авторитет уряду», — зазначив Кочевенко.При цьому він сказав, що значно меншою мірою заручники є важелем тиску на Україну, враховуючи нинішні умови.«Конфлікт з Росією не вичерпаний. Ми бачимо певну подобу миру, де не застосовують велику артилерію. Просто ми вже звикли до іншого рівня напруженості конфлікту з кровопролиттям. Те, що нині немає активних бойових дій, не говорить про закінчення війни. Навіть більше, у зв'язку з тим, що гаряча фаза військового зіткнення відійшла на другий план, інформаційна та ідеологічна боротьба наразі виходить на перший план» — вважає експерт.Він зазначив, що населення Росії вже втрачає інтерес до цього конфлікту і необхідно його постійно стимулювати новою інформацією, хоча б заручниками, щоб підтримувати ідеологію.«Ми для них є уособленням якогось зла, з яким вони борються. Їхній уряд не хоче дати і найменшого шансу суспільству на протверезіння. А тому, гнутимуть до останнього. А заручники — лише пішаки у великій геополітичній грі. Доки існуватиме цей режим, доти Росія гратиме в цю гру до останнього» — вважає Кочевенко.На його думку, вплинути на Росію може міжнародна думка, але «питання в ступені впливу та інтенсивності».«РФ не закритий острів, який може існувати сам собою. Санкції відчутно вдарили по її економіці. Але глибші санкції і велика міжнародна ізоляція могла б і спрацювати. Адже це був би шанс протверезити суспільство, бо загалом й еліті Росії не сподобається картина. Але світове суспільство активних дій поки що робити не хоче. Та й увага стрімко переходить з України на Сирію», — зазначив експерт.«Завдання нашої дипломатії — не дати фокусу зміститися повністю і все-таки залучати світову громадськість до контролю над подіями. Україні наразі розраховувати немає на кого, тому рятувати наших громадян зобов'язаний наш уряд» — наголосив він.
Володимир Цибулько
16 Жовтня
12:22
Політика Володимир Цибулько Росія найближчим часом спробує «виставити заручників на торги» Швидше за все, президент РФ Володимир Путін найближчим часом спробує «виставити політичних заручників на торги». Що стосується України, то в питанні звільнення заручників вона діє пасивно. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив політолог Володимир Цибулько. «Судячи з усього, резерви у Російської Федерації закінчуються. Про це свідчить той істеричний намір прорватися до Вашингтона. Можна вважати, що Путін спробує зараз виставляти на торги й політичних заручників також. Юридичними інструментами ми їх не звільнимо, тут або спецоперації проводити, або робити ще жорсткіше - за допомогою західних партнерів тотально заарештовувати російське майно. Це і стане підставою для видачі політичних в'язнів. Зараз треба говорити іншою мовою», - розповів політолог. Експерт зазначив, що затриманих в Україні спецназівців Єрофєєва і Александрова Росія не мінятиме - вона поставила на них хрест і відмовилася від них. «А Україна цінує життя кожного свого громадянина, кожного свого солдата, і доки вона буде вірною цим принципам, доти у нас буде шанс. Але, як на мене, українська сторона діє дуже пасивно. В принципі, думаю, в України було достатньо ходів - і політичних, і мілітарних - щоб змусити Путіна так чи інакше себе поводити. Але мені здається, що логіка поведінки України зводиться до того, аби по максимуму витримувати паузу доти, доки економіка не поставить Путіна на коліна», - вважає Цибулько. Що стосується полонених на тимчасово окупованих територіях Донбасу, то, за словами експерта, щодо них теж ведеться постійна робота. «Постійна робота, але вона не кричуща, не галаслива, але дуже тонка. Інструментарій дуже різний, але він необов'язково пов'язаний з медіависвітленням своєї діяльності. Що менше ми знаємо про спецслужби, то вони ефективніші», - зауважив політолог.
Віталій Бала
15 Жовтня
15:23
Політика Віталій Бала Питання з військовополоненими має регулюватися Мінськими домовленостями Звільнення українських громадян та їх повернення з Росії має і буде регулюватися Мінськими домовленостями. Угоди повинні поширюватися не лише на політичних полонених РФ, а й на людей, котрі перебувають у полоні бойовиків. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив директор агентства моделювання ситуацій, політолог Віталій Бала. «Питання повернення військовополонених і політичних полонених, які перебувають на території РФ, тією чи іншою мірою може і буде вирішуватися згідно з Мінськими домовленостями. Про це свідчить і останній досвід у Парижі. Є період часу, в який так чи інакше треба спробувати дотримуватися їх виконання. Я сподіваюся, що вирішуватиметься питання українських громадян, які перебувають в РФ, у контексті їхнього звільнення і повернення на українську територію», - розповів Бала. Експерт зазначив, що складно оцінювати, наскільки правильні чи неправильні дії української сторони в процесі переговорів, оскільки ми бачимо лише публічний їх аспект. «Для того, щоб сказати, правильно чи неправильно робить українська сторона, я маю бути вмонтованим у процес і розуміти, що не тільки публічно, а й непублічно ведуться ті чи інші переговори і консультації, тому говорити про те, що, з моєї точки зору, правильно чи неправильно - було б некоректно», - розповів політолог. Бала наголосив, що Мінські домовленості поширюються і на тих полонених, які перебувають на тимчасово окупованих територіях Донбасу. «Процеси ті ж самі, вони і там вирішуватимуться відповідно до Мінських домовленостей. Вони стосуються всіх військовополонених», - резюмував Бала.
Руслан Сольвар
15 Жовтня
10:12
Політика Руслан Сольвар Росія розуміє лише мову економічного тиску Ставлення до полонених є своєрідним тестом на цивілізованість для будь-якого суспільства. Саме тому в Україні захопленим бойовикам надають медичну допомогу, а в «ЛНР» і «ДНР» над полоненим знущаються - як фізично, так і морально. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив народний депутат Руслан Сольвар. За його словами, знаючи це, українські військові, потрапивши в оточення, підривали себе власноруч, аби не потрапити в полон до бойовиків. Він також зазначив, що окремим питанням є політичні в'язні. «Там з ними поводяться не менше цинічно. Кремль тим самим демонструє всьому світові, що для нього не існує жодних правил і законів дипломатії. Чого лише вартий суд, над моєю колегою - депутатом Надією Савченко. Переконаний, такий рівень цинізму Москва використовує як додатковий засіб тиску під час переговорів щодо Донбасу», - сказав Сольвар. Він наголосив, що в Росії чекають відповідного моменту, щоб вигідно обміняти заручників. «Думаю, питання заручників, можна вирішити за допомогою санкційного тиску з боку наших європейських та американських партнерів. Адже Росія розуміє лише мову економічного тиску», - резюмував депутат.

/-0,41700911521912-/ /-pc-/
Top