counter
Стрічка новин
Вибрати все
4 Березня
3 Березня
2 Березня
Всі новини...

Тема тижня

Кому служитиме Генпрокуратура? Кому служитиме Генпрокуратура?
Всі теми тижня
Дорога турбота: Кабмін взявся за населення Чого чекати Ураїні від виборів у США? Кабмін Гройсмана: Перемоги і провали Криза безпеки: хто пише сценарій? Бурштинові війни Кодекс для бійця АТО Чим завершиться парад резонансних справ? Ціна політичної відповідальності Про що Україна домовляється з бойовиками? Яка користь Україні від санкцій проти Росії? Навіщо Україні фінансова поліція? Судова реформа: сядуть всі? За кадри вирішують усі Як змінилася система після Майдану Кому віддадуть митницю? Два роки без Криму Навіщо поліції стільки злочинців? Закордон нам допоможе? Новий прем'єр - нові перспективи Коли у населення увірветься терпець? Як повернути Донбас за рік Життя після Путіна Український тиждень в Європарламенті До чого призведе політична криза? Кому зіграв на руку Касько? Право сили або сила права? Чим загрожують Україні зміни до Конституції? Без яких змін в бюджеті нам не обійтися? Як провести в Україні інвестиційну терапію Перемир'я у владі: міф чи реальність? Що рік прийдешній нам готує? Чого досягла Україна за минулий рік? Які податки влаштують українців? Як змусити кримінал попрацювати на бюджет? Рік уряду: підсумки Терористичні ризики України Бюджет - 2016: Хто отримає найбільший шматок пирога Куди подіти армію силовиків? Народ vs Кабмін: битва за тарифи Безвізовий режим: які наші шанси? Кадровий дефолт: шляхи виходу Українські заручники Путіна Боротьба з корупцією - дієта для повноти влади Ренесанс української економіки Що потягнуть за собою санкції проти Росії? Чи стане електронна петиція панацеєю від проблем? Кому вигідна легалізація зброї? Освіта в умовах російської агресії Нові податки — нова країна Чому в Україні не можна подолати бідність? Холодний сезон 2015: На чому будемо економити Нові голови областей проти контрабанди Заочні суди над «сім’єю» Як перетворити бурштин на благо для України? Обіцянки депутатів: Місія нездійсненна Три питання до нової Конституції Нова карта України: За і проти Доля Криму: що чекає на півострів? Рокіровка на місцях: чи зіграє ставка Порошенка? Три місяці Кабміну: шанс чи фінал? Що криється в особливому статусі Донбасу? Індексація пенсій і зарплат: популізм чи реальність? До чого прийшла Україна за рік з Порошенком? Чи врятує нас податкова реформа? Хто стоїть за акціями протесту в Києві? Чи потрібно залучати іноземців в уряд? Національна поліція: Плюси і мінуси Чи потрібна Україні децентралізація? Наскільки законна люстрація? Чи можливе в Україні «економічне диво»? Чим обернеться для країни війна олігархів? Чи можна націоналізувати приватизовані раніше підприємства та які наслідки це матиме? Що допоможе Україні виграти інформаційну війну? Як брати іноземні кредити, не "пресуючи" населення?
Точки зору
Олексій Арестович
11 Червня
14:35
Політика Олексій Арестович Генпрокурор використовуватиметься для розправи з політичними опонентами Генеральний прокурор Юрій Луценко використовуватиметься для розправи з політичними противниками Адміністрації Президента. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив військовий аналітик Олексій Арестович. «Думаю, що не варто розраховувати на реформування ГПУ, бо система буде зберігати себе до останнього. Максимум, на що ми можемо розраховувати, - це косметичні зміни. Будуть зроблені спроби посадити другорядних корупціонерів, чиновників або поквитатися з політичними противниками. Нова заява щодо народного депутата Ігоря Мосійчука (Луценко має намір повторно ініціювати позбавлення Мосійчука недоторканності. - Ред.) показує, що Генпрокурор як завжди перш за все використовуватиметься для розправи з політичними противниками, а не для справжньої боротьби з корупцією», - розповів експерт. На думку фахівця, не варто очікувати, що ГПУ буде незалежною від Адміністрації Президента, адже відбулося призначення «політичного партнера Порошенка» і це дуже тісний політичний союз.
Олександр Палій
10 Червня
18:29
Політика Олександр Палій Луценко приймає рішення як самостійний політичний гравець Генеральний прокурор Юрій Луценко серйозно налаштований на проведення реформ у ГПУ. Він розуміє, що несе персональну відповідальність і приймає рішення у відомстві як самостійний політичний гравець. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політолог, експерт з питань євроатлантичної інтеграції Олександр Палій. «Думаю, що він фігура самостійна перш за все тому, що відповідальність персональна. Він не просто демонструє незалежність, він показує, що приймає рішення сам, як вагома політична фігура, яка має власну політичну історію. Думаю, що він нормально проводитиме політику реформування. Перші призначення, крім Олексія Ничипоренка, не викликають певних заперечень. З призначенням Ничипоренка - питання, оскільки у його батька не дуже гарна репутація. Щодо Севрука, який пішов в Академію прокуратури. Що тут поганого, якщо він навчатиме людей? Якщо на нього немає жодних кримінальних справ, то чом би йому не піти і не повикладати - це цілком законно. Якщо є кримінальні провадження, то необхідно вести розслідування», - зауважив Палій. Політолог переконаний, що, швидше за все, реформи в ГПУ буде проведено. І почати потрібно з очищення та скорочення. «Гадаю, що реформаторський настрій генпрокурора є дуже серйозним, він хоче серйозно ситуацію змінити. Тому я сподіваюся, що реформи будуть і реформи мають полягати в тому числі й в елементарному скороченні тих людей, які не виконували свою роботу або виконували корупційні функції. Таких людей треба обов'язково позбуватися. Сподіваюся, що це буде одна з ключових реформ, адже, за великим рахунком, кадри вирішують усе», - зазначив експерт.
Кость Бондаренко
10 Червня
17:33
Політика Кость Бондаренко Без внесення змін до законодавства можлива лише косметична реформа ГПУ Реформування Генеральної прокуратури залежить від того, чи буде змінено законодавство. Якщо ні, то реформи можливі лише косметичні. Крім того, генпрокурор Юрій Луценко зіткнеться з протидією системи. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив голова правління Інституту української політики Кость Бондаренко. «Люди, призначені Луценком, ми не можемо поки що говорити, гарні вони чи погані, адже ми не бачили їх у роботі. За великим рахунком, генеральний прокурор бере на себе відповідальність за формування команди. Ми зможемо оцінити цих людей тільки за результативністю. Те, що сьогодні ГПУ є досить консервативною структурою, яка слабо приймає до своїх лав тих чи інших гравців, - це однозначно. З цим зіткнувся свого часу Ярема і обов'язково зіткнеться Луценко. Протидія всередині цієї структури буде. Чи будуть реформи - подивимося. Я поки що не розумію, в чому полягає реформа Генпрокуратури. Вочевидь існує закон про Генеральну прокуратуру і Луценко може діяти виключно в рамках цього закону. Для того, щоб реформувати ГПУ, необхідно змінити законодавство. Всередині, навіть прийшовши в структуру і очоливши її, але не змінюючи закон і функціонал цієї структури, неможливо провести реформи. В такому разі це буде косметична реформа: перенести кабінет з одного крила будівлі на Різницькій, скоротити кількість заступників і сказати, що перший заступник займатиметься якимись додатковими питаннями. Але це ж не реформа. Розмістити у себе в будівлі представництво ФБР - теж не реформа. Тому, за великим рахунком, без законодавчого забезпечення реформу робити складно», - розповів політолог. Бондаренко переконаний, що ГПУ за своєю суттю підконтрольна Банковій. «Згідно з Конституцією України, Президент має право вносити в парламент кандидатури на посаду міністра оборони, міністра закордонних справ, голови СБУ та голови ГПУ. Чотири призначення, які Президент на свій розсуд виносить на розгляд Ради. У цій ситуації зрозуміло, що хай би кого призначив Порошенко, це буде його людина. Навряд чи він вноситиме якусь людину, яка перебуває до нього в опозиції», - зазначив експерт.
Віктор Чумак
09 Червня
19:38
Політика Віктор Чумак Генпрокуратуру не можна реформувати, її треба будувати з нуля Призначення, які зробив Генпрокурор Юрій Луценко, свідчать про те, що чекати змін у прокуратурі не варто. Він лише переставляє фігури, а треба повністю чистити ГПУ. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив народний депутат Віктор Чумак. «На сьогодні я був досить обережний у висловлюваннях щодо того, як працює Генпрокуратура. Мені поки не подобаються призначення, які робить Генпрокурор. Мені не подобається те, що Севрук пішов до Академії прокуратури, мені не подобається, що Говда готується на посаду прокурора Києва. Я просто-напросто впевнений, що не можна реформувати прокуратуру. Треба будувати нову, бо ця працюватиме по-старому. Якщо Юрій Віталійович не хоче говорити, то тоді будемо говорити ми, що вона буде працювати по-старому, якщо там не змінюються кадри. Якщо ми будемо будувати нову прокуратуру, то треба повністю вичищати її. І насамперед ті кадри, які себе вже скомпрометували», - розповів нардеп. Чумак зазначив, що якщо Луценко не розуміє, що в прокуратурі треба будувати все з нуля, то це погано. «Якщо він просто переставлятиме фігурки на цій шахівниці, нічого не зміниться, будуть ті ж люди те ж саме робити. Я не хочу робити припущень, чи буде Адміністрація Президента тиснути на ГПУ. Я бачу те, що робить Генпрокурор, і його дії показують мені, що очікувати змін у прокуратурі немає сенсу», - підсумував Чумак.

/-0,44173717498779-/ /-pc-/
Top