Тема тижня
Кабмін Гройсмана: Перемоги і провали
Точки зору
29 Липня
17:36
Економіка
Василь Поворозник
Головний провал Кабміну - неодержання траншу МВФ
Провалів у роботі уряду Володимира Гройсмана набагато більше, ніж досягнень. Крім того, очікувати якихось реальних перемог у майбутньому теж не варто. Головна поразка за цих сто днів роботи - то, що Україна не отримає транш від МВФ. Ще одна проблема уряду в низькій швидкості реформ. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив старший економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Василь Поворозник.
«Говорити про провали Кабміну легше. Ключовий - це співпраця з МВФ. Ми так і не отримали транш, і це, звісно, можна вважати недоліком роботи уряду. Було багато очікувань щодо можливості одержати черговий транш, велися переговори, представники МВФ працювали з урядом, Нацбанком. Але, на жаль, поки що позитивного результату немає. Про успіхи говорити важче. Були певні призначення на посади керівників держпідприємств, але це радше поточна робота, а не великі досягнення. Реформи тривають, але вони не такі помітні», - розповів економіст.
За його словами, були занадто високі очікування від нового Кабміну. Знову ж, негативом у роботі уряду є призупинення верифікації соцвиплат.
«Приймалися певні документи у сфері дерегуляції, ProZorro починає працювати. Ще не дуже помітно успіхи Мінфіну, один з недоліків - це те, що верифікацію соцвиплат припинено. Тобто яка подальша доля верифікації, що надзвичайно важливо в контексті боротьби з дефіцитом бюджету і пенсійною реформою? Вочевидь, жодних істотних катаклізмів при цьому уряді не буде, але й досягнень теж», - підсумував економіст.
29 Липня
09:12
Політика
Олександр Охріменко
І Порошенко, і Гройсман «сидять на валізах»
Кабмін на чолі з Володимиром Гройсманом не зробив нічого, що було заплановано в програмі уряду. Багато доречних ідей було запропоновано лише на папері, а за фактом Гройсман тільки підвищив тарифи за час свого управління Кабміном. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.
«Є програма уряду, і її можна прочитати на сайті Кабміну. Жоден пункт програми Гройсманом не виконано. Там немає пункту «підвищення тарифів», а це єдине, що він зробив. Там є пункти про реверс газу, там дуже багато гарних слів. І водночас там багато корисних речей, наприклад спрощення системи адміністрування ПДВ, але в реальності цього немає. Є пункт про спрощення системи оформлення експортних товарів - цього теж немає. Те, що було справді потрібно, - не зроблено. Він пропонував місцевим радам, бюджетам більше самостійності при використанні коштів. Знову ж - нічого цього не сталося. Все, що зробив Гройсман, - лише підвищив тарифи, але це не було записано в програмі», - розповів економіст.
За словами Охріменка, прогнозувати подальший розвиток економічної ситуації або те, наскільки уряд справлятиметься із завданнями, важко через те, що Гройсман «сидить на валізах», а це не сприяє плідній роботі.
«В Україні на сьогодні дуже складна політична ситуація, влада в Києві фактично втратила контроль над регіонами. Нині ані Президент Порошенко, ані Гройсман не знають, скільки будуть при владі. Крім того, зараз посол США, євроспільноти істотно впливатимуть на всі процеси в країні. Будуть перевибори чи ні - вирішує посол США, а не Президент України. За таких умов важко щось прогнозувати. І Порошенко, і Гройсман «сидять на валізах», і замість того, щоб займатися роботою, вони просто вичікують», - резюмував економіст.
28 Липня
09:46
Політика
Олександр Палій
Головне досягнення уряду - боротьба з корупцією
За час перебування Володимира Гройсмана прем'єр-міністром є більше позитивних моментів, ніж негативних. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політолог, експерт з питань євроатлантичної інтеграції Олександр Палій.
«На мій погляд, є багато досягнень. Основні - це те, що почалася серйозна антикорупційна боротьба. Що ще дуже важливо - почалася ціла низка реформ. Зокрема, очищуються державні монополії, проводяться прозорі конкурси на призначення керівників цих монополій. Наводиться лад в «Укрзалізниці», у «Нафтогазі». Крім того, ми не купуємо газ у Росії. Також було покращено систему субсидій. Дотацій на газ було раніше майже 12 мільярдів, а стало 40 - тобто втричі зменшилися навантаження. Також лоукост заходять до країни, будуються дороги. З іншого боку, в медичній реформі є лише одна, але важлива зміна - зміна реєстрації ліків. Але в цілому ми бачимо, що поступово відбувається очищення від корупції, після кожного корупційного випадку йде відставка чиновника», - розповів політолог.
Водночас Палій зазначає, що є й негативні аспекти діяльності нового уряду. Головна проблема в тому, що зміни не відбуваються одномоментно, а тиждень за тижнем, день за днем.
«Є проблема з дерегуляцією. Прийнято рішення, що до кінця року кожне міністерство має почати і показати результати боротьби з корупційними схемами. Але не всі з них будуть здатні на це. Бо їм необхідно скорочувати власні повноваження, і тут усе не так просто, як здається. Не всі на це можуть піти», - підсумував експерт.
/-0,42345905303955-/
/-pc-/
Top