Україні потрібна сильна зовнішня фінансово-економічна підтримка за принципом «Плану Маршалла». Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив голова Інституту української політики Кость Бондаренко.
На його думку, Україні не варто розраховувати, що ситуація в економіці зміниться за короткий період.
«Щоб говорити про реальний відновлення потенціалу, який був у країни в 2013 році, — це, як мінімум, п'ятирічна перспектива», — вважає він.
Експерт зазначив, що для стабілізації економічної ситуації необхідно мінімізувати вплив основних негативних чинників.
«Ми дуже багато чого втратили. 75% промисловості не працює через різні причини: меншою мірою — війни, більшою — Угоди про асоціацію з ЄС. Втрачені ринки на Сході — РФ, країни СНД. А (нові. — Ред.) ринки не завойовані», — зазначив експерт.
Бондаренко також вважає, що Україні потрібна фінансова допомога для стабілізації ситуації.
«Та ж допомога Заходу необхідна, звичайно. Але це не повинні бути прості кредити. Це має бути щось за прикладом «Плану Маршалла», розробленого після Другої світової війни», — вважає він.
«Нагадаю, спочатку був «План Моргентау» 1924 року. Міністр фінансів США вважав, що Німеччину потрібно взагалі позбавити промисловості і повністю демілітаризувати, щоб був тільки аграрний сектор, малий і середній бізнес, сфера послуг. Потім з'явився «План Маршалла», яким було сказано — потрібно дати гроші на відновлення економічного потенціалу. Що, якщо у них не буде грошей, за що вони будуть купувати наші товари? Виникатиме загроза комуністичного або фашистського реваншу. І ми повинні заплатити за те, щоб там розвивалася демократія», — додав політолог.
За словами Бондаренка, «План Маршалла» для України дозволив би розвивати середній клас і демократію.
«Коли великі геополітичні гравці зрозуміють, що Україною не можна нехтувати, перетворювати її на полігон для геополітичних випробувань, а потрібно перетворити її на економічно розвинену країну — в України з'явиться реальна можливість розвивати економіку», — підсумував він.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.