Для того щоб зробити прорив в економіці, Україні потрібно піти власним шляхом, не оглядаючись на чужий досвід.
Про це в коментарі «Аналітичній службі новин» заявив народний депутат від «Опозиційного блоку» Вадим Рабинович.
«Нам не можна проводити порівняння із Сінгапуром. У них реформи проходили на тлі диктатури. Але в Україні диктатура неможлива. І тому для України, для її економічного дива, яке нам треба створювати, потрібні три речі, використовуючи конкурентні переваги країни», — зазначив Рабинович.
Перше, що, на його думку, необхідно зробити, — створити Земельний банк.
«Ми сидимо на найбільшому багатстві світу — на унікальному чорноземі. Наше сільське господарство повинно годувати всю Європу. Оціночна вартість наших земель, за різними оцінками, від 45 до 60 мільярдів євро. Тому нам необхідно створити Земельний банк і зробити землю товаром. За чіткими правилами, зрозуміло. Це принесе колосальні гроші до бюджету, що дозволить не знижувати соціальних виплат і не ображати малозабезпечених», — підкреслив народний депутат.
Другий крок, який, на думку Рабиновича, потрібно зробити для економічного ривка, — розвивати високі технології, заохочуючи молодь учитися, розвиватися і працювати в державі, а не в інших країнах.
«У нас така талановита молодь! Їй просто потрібно надати умови. Я, до речі, вніс законопроект, за яким у всіх держустановах буде 30% -ва квота для працевлаштування молоді. У нас є всі шанси створити свою Силіконову долину, дати молоді можливість не відвозити свої мізки і працювати на Європу чи Америку, а на Україну », — підкреслив парламентар.
Нарешті, третій крок, який він пропонує, — дати бізнесу широкі повноваження для розвитку, залишивши тільки мінімальні обмеження.
«Нам потрібно закликати на допомогу так звані нетрадиційні методи економічного зростання. Я маю на увазі — дозволити бізнесу все, що не заборонено законом і мораллю. Тобто все, на чому можна заробляти і що потенційно принесе гроші до бюджету, має бути моментально легалізовано», — підсумував Рабинович.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.