Санкції, введені Заходом щодо Криму, загрожують півострову поступовим економічним згасанням. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.
«Продовження санкцій означає, що Захід й надалі підтримує ідею, що Крим де-юре залишається територією України, хоча де-факто знаходиться в анексії Росії. Також санкціями Захід намагається домогтися того, щоб Росія ще раз замислилася над тим, чи варто було оголошувати «Кримнаш», — сказав він.
За його словами, економічні санкції щодо Криму мають й економічний, й характер піару.
«Піар пов'язаний з тим, що Захід не визнає змін, що відбулися, коли одна країна анексувала частину території іншої країни. Це досить серйозний момент в плані публічного ефекту», — пояснив він.
При цьому не останню роль відіграють економічні фактори, які негативно впливають не тільки на Крим, але й на Росію.
«Фактично Крим став сірою зоною, яка не може нормально розвиватися. Всі ууладені там угоди можуть бути оскаржені в міжнародних або українських судах», — зазначив економіст.
Устенко додав, що у зв'язку з продовженням економічних санкцій, Крим очікує зниження товарообігу, а також неможливість розвитку транспортної інфраструктури. Крім того, не працюватимуть на території півострова й банки, які переймаються власною репутацією, що призведе до недорозвиненої банківської системи й фінансового сектора загалом.
«внаслідок цього в Криму поступово згасатиме економіка», — резюмував він.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.