І серед віруючих можна зустріти тих, хто помилково вважає, що заборони у Великий піст пов'язані виключно з їжею. Це правда лише частково. Протягом усього посту з 11 березня по 27 квітня кожен віруючий повинен дотримуватися обмежень, спрямованих насамперед на очищення душі від усіляких спокус, поганих думок і спокус.
Загальні заборони у Великий піст
Священнослужителі на питання про те, що не можна робити в період посту, відповідають наступне: забороняються будь-якого роду розваги та забави, розпивання спиртних напоїв. У Великий піст суворо заборонено вінчатися. Якщо долають погані думки, їх треба позбавлятися. Крім того, не можна завдавати шкоди оточуючим:
• засуджувати і обговорювати інших людей;
• розпускати чутки;
• проявляти егоїзм;
• звинувачувати в невірі людей, які з якихось причин не постять. Піст - особиста справа кожного; вживати в мові і листі лайливі слова; допускати гріховні думки. Важливий момент: деякі заборони не стосуються людей похилого віку і дітей, які в силу свого віку не розуміють, чому не можна поводитися як завжди.
Головні заборони на Великий піст у 2019 році
Богохульство і дозвільний спосіб життя. Великий піст - суворий час утримання і молитов. Сам Спаситель провів сорок днів у пустелі, старанно молячись і дотримуючись посту. Церковнослужителі закликають віддати данину поваги і відмовитися від надмірних веселощів і насмішок.
Обжерливість, хіть, шкідливі звички. Заборона накладається не тільки на їжу, але і на згубні пристрасті, розпусні думки. Цей час даний нам, щоб ми могли звільнитися від пороків, підняти свій дух і зміцнити віру. Не потурайте слабкостям, не дозволяйте їм віддалити вас від духовного життя.
Заздрість, гнів, злість. Це лише невеликий перелік почуттів, яким не можна давати хід у звичайному житті, а особливо - в період Великого посту. Постарайтеся стати проти негативних емоцій і корисливих помислів.
Жадібність і марнославство. Піст - це час усамітнення, молитов, покаяння. Тому думки про матеріальні блага, жадібність, марнославство можуть погубити вас, надломивши віру.