counter
Стрічка новин
Вибрати все
30 Листопада
Всі новини...

Заміж за добу: журналістка АСН перевірила урядову новацію на собі


Переглядів: 401


Заміж за добу: журналістка АСН перевірила урядову новацію на собі

Кабінет Міністрів вже запустив пілотний проект щодо реєстрації одруження протягом 24 годин у кількох містах, а з 2017 року обіцяє, що на всій території України одружитися офіційно можна буде за добу.  А також парламент ухвалив законопроект, відповідно до якого у паспорти «шлюбні» штампи проставлятись не будуть. Дотепники стверджують, що це для надактивних користувачів послуги «експрес-шлюб». Але жарти жартами, а офіційна реєстрація – справа серйозна.

Одружимо усіх!

Отож, як обіцяно, одружитися буде простіше. Про це вже заявив Голова Уряду.

«Рішення прийнято», - сказав прем'єр-міністр Володимир Гройсман та додав, що взагалі треба підтримати ініціативу міністра юстиції і заборонити розлучення (сподіваємося, це все ж жарт, а не посягання на права людей).

Міністр юстиції Павло Петренко пояснив, що в рамках пілотного проекту мінімальний термін для реєстрації шлюбу з моменту подачі заяви буде скорочений з 30 днів до доби. І така екстрена реєстрація шлюбів вводиться у Києві, Львові та  Одесі, а також у Маріуполі, Сєверодонецьку та Херсоні. Акцентується на необхідності врахування інтересів для громадян із Криму і зони АТО, впровадження механізму швидкого отримання вітчизняного свідоцтва про шлюб. А всі організаційні питання щодо впровадження проекту має взяти на себе місцева влада.

Та таку радість від Кабміну поділяють не всі. Відзначимо, що багато нардепів на захотіли її коментувати. Багато – але теж не всі.

Штучна сенсація

Іван ВінникІван ВінникЗокрема, нардеп Іван Вінник, відзначив, що до самої ідеї експрес-шлюбів ставиться позитивно. Але!

«Це штучно створені сенсації, щоб відволікти від головних проблем у країні. Я був на засіданні Кабміну, чув доповідь Петренка. Це презентувалося як якась карколомна революційна реформа. Будуть люди місяць чекати чи 24 години - це ніяк не покращить ситуацію в країні. Ніби кажуть, що це знімається рудиментарна норма радянської епохи. Та у нас є випадки, коли наступного дня після весілля вже розлучаються. Але я не проти спрощень і уваги до інституту сім’ї», – сказав він АСН.

Сергій ЛабазюкСергій ЛабазюкА парламентар Сергій Лабазюк розповів, що особисто він шість років зустрічався з дружиною, а в шлюбі вони вже дванадцять. І хоч ідея не з катастрофічних, але й не зі злободенних.

«Ми вже все зробили у країні, залишилося лише втручатися в особисте життя людей? Одружуватися «за один день» – це прикольно, але непрактично. Звісно, погано, що в нашій країні так багато розлучень. Але, можливо, керівництво держави мало б подбати про причини і наслідки розірвання шлюбів», - відкрив своє бачення нардеп.

Не штампом єдиним

Борислав БерезаБорислав БерезаБорислав Береза зізнався АСН, що на другому побаченні зробив пропозицію своїй дружині. Та довелося трохи почекати: була черга, а хотілося, щоб свято випадало на суботу.

«Комусь це полегшить моменти життя. Можливо, внаслідок цього покращиться демографічна ситуація.  Але, наскільки мені відомо, штамп у паспорті ніколи не заважав цій справі. Важливо, щоб покращення відбувалися і в інших сферах, у побутових, комунальних. Щоб добробут людей ріс, покращувалися економічні показники. Але простіше продемонструвати новації в системі реєстрації шлюбів. Гірше не буде. Щоправда, й кращим життя людей від цього не стає», – вважає нардеп.

Ігор ЛуценкоІгор ЛуценкоДепутат Ігор Луценко теж ідею скорочення термінів очікування реєстрації не критикує.

«Я - за спрощення усіх бюрократичних процедур. Якщо люди хочуть швидко зареєструвати шлюб, чому й ні», - сказав він АСН.

Що ж стосується слів Гройсмана про заборону розлучень, то Луценко каже, що навіть за великого бажання це неможливо: «Ну не хочуть люди жити разом. Як це має бути: ходитимуть судові виконавці і кластимуть їх разом у ліжко?»

У службових цілях

Вислухавши різні сторони, АСН все ж вирішує скористатися службовим становищем – стати піонером пілотного проекту щодо реєстрації одруження протягом 24 годин.

У слова представників Уряду віримо. Телефонуємо «з наміром одружитися». Справа виявилась непроста. Може вийти так, що дізнаватися про правила і права доведеться довше, ніж розпису чекати, адже трубку вперто не беруть ні в Києві, ні у Львові, ні в Одесі, ні в Херсоні.

А ось у Сєверодонецьку взяли одразу.

«У новинах говорили, що можна розписатися за один день. Як це зробити?» – питаємо.

«Ще не набрало це чинності. Ми ще самі нічого не знаємо. Жодних розпоряджень. Просто хочуть запустити пілотний проект. Коли він буде, ще ніхто нічого не знає», – чуємо у відповідь. Тон привітний, але стомлений. Що дає зрозуміти –  таких швидких та моторних молодят, які хочуть за добу розписатися, багато.

Якщо треба, то можна

Ну що ж, виявилося, що бігти і вимагати зареєструвати ваш шлюб вже і негайно, навіть посилаючись на інформацію від Уряду, розтиражовану ЗМІ, рано. Наразі всюди ще діють старі правила (і в «пілотних» регіонах теж). Вони оприлюднені, зокрема, і на офіційному сайті Мінюсту: «Шлюб реєструється після спливу одного місяця від дня подання особами заяви про державну реєстрацію шлюбу. За наявності поважних причин керівник органу державної реєстрації актів цивільного стану дозволяє державну реєстрацію шлюбу до спливу цього строку».

У разі вагітності нареченої, народження нею дитини, а також якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого, шлюб реєструється у день подання відповідної заяви або у будь-який інший день за бажанням наречених протягом одного місяця (стаття 32 Сімейного кодексу України).

Та обходити ці перепони люди давно навчилися. Для прикладу, як немає знайомства, то медичну довідку «отримати» не проблема. Ще добре, що додаткових вимог нема. Приміром, у Греції, як розповідали, потрібно ще й оголошення в газету дати, що так і так, зібрались люди таке вичудити, як хтось має зауваження і претензії – повідомляйте. Тому одружуйтесь на здоров’я. А очікування місяць чи 24 години – то вже інша історія.

Юлія Артамощенко, АСН

Читайте АСН в Google News
Новини партнерів
Інші важливі новини і публікації
Зникне вогник: найточніший любовний гороскоп на 1 грудня
Зникне вогник: найточніший любовний гороскоп на 1 грудня
1 грудня приказка про те, що щастя любові в дії, як ніколи актуальна Відносини завтра поставлені під сумнів ли....
Неправильне програмування: 13 слів, які краще не вимовляти перед сном
Неправильне програмування: 13 слів, які краще не вимовляти перед сном
Коли день не вдається з самого ранку, іноді винні ми самі, так як ще ввечері притягли в своє життя негатив Вия....
Як собаки відрізняють поганих людей від хороших
Як собаки відрізняють поганих людей від хороших
«Я не довіряю людям, яким не подобаються собаки, але я довіряю собакам, якщо їм не подобається якась людина» —....
Небезпечна риса. Що найбільше не люблять чоловіки різних знаків Зодіаку
Небезпечна риса. Що найбільше не люблять чоловіки різних знаків Зодіаку
Астрологія – це ціла наука, яка визначає особистість людини, її характер і особливі риси Але мало кому відомий....
Майте на увазі: 5 не товариських знаків Зодіаку
Майте на увазі: 5 не товариських знаків Зодіаку
Ці люди більш схильні залишатися вдома і дивитися на екран телевізора або комп'ютера, а не тусити з друзями Їм....
більше матеріалів
/-0,28392720222473-/ /-pc-/
Top