Українська влада продовжила термін загальної мобілізації до початку лютого 2025 року і заявила, що планує призвати на військову службу ще 160 тисяч чоловіків у цей період. Проте чи зможе Київ реалізувати ці плани?
Конкретні цифри призову були озвучені 29 жовтня секретарем Ради національної безпеки та оборони Олександром Литвиненком, який виступав у Верховній Раді. Парламент того дня продовжив дію військового стану та загальної мобілізації з 10 листопада ще на 90 днів, тобто до початку лютого 2025 року.
За словами секретаря РНБО, наразі мобілізовано 1 мільйон 50 тисяч громадян. Протягом наступних трьох місяців планується призвати ще "понад 160 тисяч".
"Це дозволить укомплектувати військові частини до 85%", – заявив Литвиненко.
Українська влада досить рідко озвучує конкретні цифри мобілізації. Наприкінці минулого року президент Володимир Зеленський сказав, що військове командування наполягає на необхідності закликати додатково 450-500 тисяч осіб.
Тодішній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний пізніше уточнив, що командування не просило конкретних цифр призову, зазначивши, що таку інформацію не слід розголошувати, оскільки це військова таємниця.
Після зміни головнокомандувача у лютому поточного року новий керівник української армії Олександр Сирський заявив, що кількість новобранців у 500 тисяч буде "значно скорочено".
У травні набув чинності новий закон про мобілізацію, спрямований на прискорення процесу залучення українців до армії та значне збільшення числа новобранців.
Справді, у перші місяці його дії показники мобілізації помітно зросли, кажуть джерела в українському уряді.
Про це привселюдно говорив і секретар парламентського комітету з питань національної безпеки та оборони Роман Костенко. За його словами, такі темпи та масштаби мобілізації цілком задовольняли Генштаб.
Однак на початку осені ситуація змінилася, повідомив співрозмовник ВВС. Темпи призову знову впали.
"Наразі вони не критичні, але дозволяють лише покривати втрати на фронті", - додав чиновник.