Якщо у вашій квартирі зникають речі, а ночами чути шум, звук води, що ллється, або падіння предметів — швидше за все, у вас завівся Домовик, і він явно чимось незадоволений. Щоб зробити проживання в будинку комфортним, потрібно вжити заходів.
Домовий — дух домашнього вогнища. Домовики здавна жили в хатах наших предків. Вони стежили за порядком у житлі і оберігали його від злих сил: у будинку, де оселився Домовик, не з'являвся вже ніякий злий дух, адже цей будинок уже мав господар. Найчастіше його так і звали — Хазяїн, а іноді лагідно називали Батюшкою.
Усього це говорить про те, що Домового можна віднести до добрих духів, які допомагають людям і охороняють їхню притулок від впливу злих сил. Однак іноді Домовик ніби виходить із себе — шумить ночами, краде речі або навіть б'є посуд, породжуючи у господарів квартири страх і розповіді про таємничу барабашку. Але народна мудрість свідчить, що Домовик ніколи не сердиться просто так — усьому є причина.
Домовий може бути злим, якщо в будинку несприятливий фен-шуй. Так, незважаючи на те, що наші пращури, звичайно ж, не знали про подібну практику, але й вони інтуїтивно вивідали правила комфортного проживання в гармонії. Насамперед Домовому потрібен порядок. Відомо, що в захаращеній, забитій старими речами квартирі ситуація складається енергетично несприятлива. Разом із торішніми газетами збираються торішні спогади, не пускаючи в життя господарів нічого нового. Через це часто й обурюється Домовик. Достатньо навести в будинку порядок, розібрати балкон і добре перетрусити антресолі, і настає довгоочікувана затишна тиша, а потім життя мешканців квартири змінюється на краще.
Але іноді простого прибирання виявляється недостатньо. Якщо ви вже розібрали комору, а ночами все ще чуєте кроки на кухні, Домовик, як і раніше, незадоволений. Це означає, що його розлютило не безлад у домі, а ви самі. У такому разі Домового потрібно привернути до себе і потоваришувати з ним.
Щоб помиритися з духом будинку можна обійтися без складних змов і важких ритуалів. Для початку спробуйте голосно і чітко вибачитись перед Домовим. Робити це краще на кухні, тому що саме там він, як правило, селиться. Спеціального правила немає, а серед загальних рекомендацій — поважне звернення, наприклад Батюшка Домовий, та прохання про прощення та мирне життя-буття.
Далі Домовому можна залишити підношення. Як частування підійде молоко у звичайному білому або керамічному глиняному блюдці. На краєчок покладіть печиво чи інші солодощі. Залишіть невелику скибку чорного хліба. Будинкові не гидують і горілкою; їй пригощають у простій чарці, без візерунків та зображень.
Домові люблять відпочивати вдень у затишних закутках, наприклад, там, де у вас стоїть віник чи зберігаються швабри. Тому такі місця треба утримувати у чистоті.