Погані вчинки відбиваються негативно на нашому поточному та майбутньому житті. Очистити карму та змінити долю можна завжди. Одним людям потрібно для цього докласти більше зусиль, а іншим трохи менше.
У цьому світі кожен живе зі своїми проблемами та негараздами. Багато хто з цих проблем ми створюємо собі самі, а інші є наслідками поганої карми. У перекладі з санскриту «карма» означає «доля». Східна філософія говорить про те, що ми можемо пожинати плоди навіть своїх минулих життів. Тільки розрахувавшись із цими боргами, ми зможемо забезпечити себе удачею. Дізнатися все про ці борги можна за датою народження.
Відповідно до східних навчань, ніщо не очищає нашу карму краще, ніж добрі вчинки. Багато експертів у цій галузі говорять, що на один поганий вчинок має припадати два добрі. Варто відразу усвідомити, що накопичувального ефекту хороші справи не мають. Не вийде залишити поза увагою щось погане, тому позиція на кшталт «зроблю я щось хороше, щоб потім безкарно створити поганий вчинок» не працює.
Добрі справи очищають карму, але не повністю. Є кармічні борги, які залишилися з нами з минулого життя. З ними розібратися набагато складніше, ніж з тими боргами, які з'явилися в поточному житті.
Прагніть, щоб добрі справи завжди йшли від самого серця. Саме вони призводять людину до щастя та просвітління. При цьому погані вчинки краще повністю виключити. У такому разі карма буде в порядку, через що з'явиться успіх у справах, фінансах, любові, сфері здоров'я.
Існують медитації на очищення карми, сильні мантри, молитви на очищення гріхів. Все це діє позитивно на нашу душу . Вважається, що якщо людина визнала свої помилки і щиро намагається зробити так, щоб не повторювати їх, то вона заслуговує на прощення.
Людина, яка щиро хоче виправитися, заслуговує на Всесвіт і від Бога прощення. У цьому плані вчення про карму не виключає християнських чи мусульманських молитов. Не має значення, в якого Бога вірить людина. Головне, що він намагався бути кращим, добрішим і мудрішим.
Коли людина спеціально піддає себе випробуванням, роблячи своє життя трохи складнішим, це позитивно позначається на кармі. Зрозуміло, йдеться про аскезу, схожу на ту, якою дотримуються люди під час посту.
Найкраще, коли ми на якийсь час відмовляємося від того, що любимо найбільше: від телевізора, інтернету, сигарет та алкоголю, від неробства. Можна відмовитись від м'яса, як це роблять християни під час посту. Будь-яка помірність, навіть коротка, здатна принести свою користь. Воно допомагає привести думки до ладу, але не повинно приносити страждань оточуючим або призводити до фізичних недуг.