counter

Масло вершкове: корисно чи шкідливо насправді?


Переглядів: 685


Масло вершкове: корисно чи шкідливо насправді?

Масло отримало погану репутацію через чутки, що воно стрімко збільшує рівень холестерину, забиває артерії і збільшує ризик серцево-судинних захворювань, пише The Hearty Soul.

Однак деякі лікарі і вчені вважають, що ви не повинні демонізувати насичені жири. Фонд Weston A. Price ще в далекому 2000 році вони провів масштабне дослідження. І тепер Фонд вважає, що масло приносить користь і рятує від:

Хвороб серця;
Раку;
Проблем з імунною системою;
Артриту;
Остеопорозу;
Хвороб щитовидної залози.

Також масло допомагає:
Підтримувати здоров'я шлунково-кишкового тракту;
Боротися зі збільшенням ваги;
Рости і розвиватися дітям.

1) Масло багате вітамінами.

Найбільше в маслі вітаміну А. Дослідження показали, що вітамін А допоможе зберегти вашу здатність бачити вночі (перешкоджає розвитку нічної ("курячої") сліпоти) і захищає ваш зір, особливо в міру старіння. Цей потужний вітамін також допомагає зміцнити імунну систему, яка, в свою чергу, бореться з інфекціями.

Також було доведено, що вітамін D, який також міститься у вершковому маслі, прискорює втрату ваги через свою здатність пригнічувати апетит і знижувати ризик надмірної ваги у людей, що страждають серцево-судинними захворюваннями.

Дослідники також виявили, що вітамін D допомагає боротися з депресією (тепер зрозуміло, чому все дійсно краще з маслом).

Ще одним джерелом енергії в маслі є вітамін B12, поживна речовина, яка, як показали дослідження, уповільнює психічний спад у пацієнтів на ранній стадії деменції, а також покращує здоров'я кісток і запобігає остеопорозу.

Масло також багате на вітамін К, живильну речовину, яку не так легко знайти в інших продуктах. Ще краще, якщо ви споживаєте масло, молоко для якого зібрали у годуючих корів, бо воно має ще більш високий вміст вітаміну K.

Крім того, ця поживна речовина може допомогти боротися з ішемічною хворобою серця, раком передміхурової залози і підвищеним ризиком переломів кісток.

2) Масло містить коротколанцюгові жирні кислоти.

«Молочний жир містить приблизно 400 різних жирних кислот, які роблять його найскладнішим з усіх натуральних жирів, - розповіла автор дослідження Хелена Ліндмарк Менссон для журналу Food & Nutrition Research (стаття за 2008 рік).

Це правда, масло містить багато насичених жирів. Однак, всупереч багатьом заявам про підвищення рівня холестерину і ризик серцево-судинних захворювань, дослідники знаходять у маслі більше плюсів, ніж мінусів.

У метааналітичному дослідженні, опублікованому в The American Journal of Clinical Nutrition, було виявлено, що насичені жири насправді збільшують рівень ЛПВЩ, відомого як "хороший холестерин", що знижує ризик серцевих захворювань.

Масло і ожиріння.

Ще один з гріхів, який приписали маслу, полягає в тому, що це погано для вашого здоров'я через високу кількість калорій і жиру. Звичайно, якщо людина їсть масло з хлібом, а не хліб з маслом, у неї будуть проблеми. Однак дослідники виявили, що, коли люди споживають нормальну кількість масла у поєднанні зі збалансованою дієтою, вірте чи ні, «молочні продукти (наприклад, масло) були пов'язані зі зменшенням ризику ожиріння».

Американська асоціація серця рекомендує обмежити кількість насиченого жиру, яке ви їсте, до менш 7% від загальної кількості щоденних калорій - це 16 грамів насиченого жиру. І, звичайно, якщо ви вже вирішили їсти масло, купуйте натуральний жирний продукт.


Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
/-0,39386296272278-/ /-pc-/
Top