Проводи старого року і зустріч нового - відмінний привід для підведення підсумків і побудови планів на майбутнє. Та й хто з нас не обіцяв собі з 1 січня всі робити правильно, а не так, як попередні 365 днів?
Однак передсвяткова суєта, новорічне гуляння, привітання, доїдання салатів, похмілля і вихід на роботу 2 січня дають мало часу для аналізу прожитого і плани майбутніх звершень. Для тих, хто не зміг почати жити по-новому з понеділка, 1 січня, але, як і раніше, хоче якісно змінити своє життя, АСН підготував кілька порад.
1. Складіть докладний алгоритм
Для початку необхідно усвідомити, чи точно вам потрібне нове життя або ж досить внести деякі корективи, щоб ви відчули радість і щастя від того, що вже є? Взимку, особливо такої дощової і вогкої пори, як зараз, від поганого настрою і депресії не застрахований ніхто. Може позначитися ще й втома - кінець року, звіти, підсумки, плани - і, як результат, невдоволення собою, своїм життям, оточенням, роботою. Чітко сформулюйте і опишіть, що саме ви хочете змінити.
Схуднути протягом року - завдання на перший погляд цілком просте, проте без чіткого плану (в якому обов'язково будуть враховані походи в спортзал, басейн або пробіжка, дієта, відмова від безлічі шкідливих продуктів і напоїв) виконати її навряд чи вдасться.
Також психологи радять визначити для себе, навіщо вам це горезвісне схуднення (куди більш важливу роль відіграє саме правильне харчування і помірні фізичні навантаження), до якого розміру або на скільки кілограмів ви хочете схуднути. Також важливо уявити себе з новою зовнішністю і змириться з тим, що від деяких звичок доведеться відмовитися. Всі ці пункти повинні бути ретельно продумані і зафіксовані у вашому плані.
2. Візуалізуйте своє нове життя
Коли план готовий, спробуйте намалювати, описати або "склеїти" ваше нове життя. Можна зробити це на папері, можна на комп'ютері, самостійно зобразити або створити аплікацію за допомогою картинок, вирізаних з глянцевих журналів.
Психологи радять також оточити себе атрибутами вашого "нового" життя: навіть якщо ви ще тільки мрієте про підвищення по службі, обзаведіться дорогим костюмом або сумкою/портфелем, окулярами, які додадуть вам солідності і впевненості в собі. Якщо ще не записалися до "тренажерки", почніть з купівлі красивої спортивної форми - обновки стануть додатковим стимулом для походу на тренування.
3. У нове життя - з легкістю
Щоб почати нове життя, позбудьтеся старого вантажу - речей, думок, емоцій і звичок, які заважають вам вести той спосіб життя, до якого ви прагнете. Якщо вас переслідують невдачі в особистому житті, постарайтеся "відпустити" негативний досвід, пробачити "колишніх", можливо, попросити прощення і сконцентруватися на тому, що вам заважає зустріти свій ідеал.
Можливо, саме ваш підсвідомий страх і невпевненість перешкоджають у створенні міцних відносин. Те саме стосується і речей. Психологи вказують на те, що без відмови від старого з'явитися новому в житті дуже складно, і якщо ви хочете багато нових суконь, звільніть шафу від застарілих і давно забутих нарядів.
Зайвий мотлох у будинку або на робочому місці займає життєвий простір, забирає час і ресурси, тому варто хоча б періодично (деякі фахівці радять щодня) наводити порядок вдома і регулярно позбавлятися від мотлоху і всього того, що не використовується, а стоїть чи лежить мертвим вантажем.
4. Дійте
Сидіти на дивані, очікуючи натхнення для звершень, не варто. Відразу після складання плану і візуалізації вирушайте в магазин/спортзал/бібліотеку/кадрове агентство або університет - для початку, досить просто ознайомиться з пропозицією.
Якщо ви вирішили правильно харчуватися, складіть список "корисних" продуктів і йдіть за покупками, якщо у вашому плані з'явився пункт "спорт", виберіть відповідний клуб, секцію, ознайомтесь з розкладом - і вперед. Важливо не затягувати, а робити хоча б по одному маленькому крокові вперед - з кожним таким кроком повинен з'явиться і азарт, звичка чогось досягати.
5. Хваліть себе
Не варто засмучуватися і тим більше - лаяти себе, якщо щось піде не за планом (а непередбачені обставини обов'язково внесуть корективи до вашого початкового списку завдань). Виправте дату, кількість кілограмів, кілометрів або годин і сміливо продовжуйте.
Не встигли сьогодні - завжди є шанс надолужити згаяне завтра. Іноді вечірка або пізні посиденьки з родичами дають далеко більший приплив енергії, ніж тренування в спортзалі. І обов'язково похваліть себе за будь-які результати - навіть якщо вони в підсумку виявляться набагато нижчими за очікувані. Це теж перемога - над собою, над лінню, долею, обставинами. Ні в якому разі не концентруйтеся на невдачах, думайте про те, що у вас усе вийде, про ту радість і результати, які ви досягаєте, і про те, що наступний рік буде ще більш вдалими.