Глютен, молочні продукти і жирна їжа: список небезпечних інгредієнтів недавно поповнився лектинами. Що це таке і чому не варто сліпо слідувати всім модним «їстівним» тенденціям, описано в статті видання The Independent.
Лектини - вид білків і глікопротеїнів, що не дозволяють молекулам з'єднуватися. З тих пір, як у мережі поширилися статті із заявами про те, що вони сприяють набору ваги і можуть зашкодити здоровому травленню, кількість пошукових запитів про лектини у Google стрімко зросла.
Серед продуктів, що містять лектини: цільнозернові, бобові, горіхи, баклажани, томати, картопля, перець, молочні продукти і яйця. Не такий вже великий вибір залишається для здорового харчування?!
Меган Россі, представник Британської асоціації дієтологів, прокоментувала це питання:
«Надмірне споживання лектинів може завдати шкоди, але з'їсти дійсно шкідливу кількість лектинів неймовірно важко. Досить, щоб їжа була правильно приготовлена. Деяким людям, що страждають від проблем з травленням, радять прибрати з раціону продукти, що містять лектини, але така дієта повинна бути узгоджена з лікарем-дієтологом. Самостійна зміна раціону може призвести до серйозних наслідків, зокрема до дефіциту поживних речовин».
Дебати щодо лектинів схожі з дебатами про глютен - мало хто розуміє, що ідеальних продуктів не існує і зловживання навіть найбільш «здоровими» з них може нашкодити людському організму.
Позитивні властивості лектинів, які наповнені антиоксидантами і грубими волокнами, набагато перевищують негативні. До того ж вони мають протизапальний і протираковий ефект.
Россі наполягає, що ідеальною дієтою все ж є середземноморська. Вона включає в себе велику кількість свіжих фруктів і овочів, цільнозернові, горіхи, насіння і оливкову олію холодного віджиму.
Більше 4 мільйонів людей виявили, що дотримання цієї дієти знизило на 8% смертність, викликану різними чинниками, і на 10% захворювання серця. І це при тому, що ця дієта якраз сповнена тими ж лектинами.