counter

Як по-новому українці виходитимуть на пенсію


Переглядів: 6859


Як по-новому українці виходитимуть на пенсію

13 липня увечері Верховна Рада України ухвалила урядовий проект пенсійної реформи за основу. За ухвалення законопроекту №6614 за основу на засіданні парламенту у вівторок проголосували 282 депутати з 226 мінімально необхідних.

Чиновники не втомлюються повторювати, що з прийняттям пенсійної реформи вже з жовтня 2017 року більшості українських пенсіонерів пенсія буде збільшена. При цьому підвищувати пенсійний вік не будуть.

Однак експерти вважають, що поступове збільшення страхового стажу, все ж змусить значну кількість українців виходити на пенсію пізніше визначеного терміну. А це, по суті, приховане збільшення пенсійного віку. Про це АСН вже писала раніше.

Згідно з урядовим законопроектом, починаючи з 2018 року і протягом наступних 10 років страховий стаж, необхідний для виходу на пенсію, збільшиться до 35 років.

пенсії, пенсіонери, реформа, стаж, страховий стаж, трудовий стаж, роботодавець, робота, пенсійна реформа

Так, з наступного року для того, щоб вийти на пенсію в 60 років, треба мати 25 років страхового стажу, в 2023 році - вже 30 років стажу. Якщо 60 років виповнюється в 2028 році, то на цей момент для отримання пенсії необхідно буде вже 35 років страхового стажу.

У той же час, як повідомляє «Економічна правда», жінки 1961 року і старше можуть вийти на пенсію при наявності відповідного страхового стажу достроково.

пенсії, пенсіонери, реформа, стаж, страховий стаж, трудовий стаж, роботодавець, робота, пенсійна реформаОднак якщо у претендента на державну виплату до 60 років відпрацьованих років не вистачає для виходу на заслужений відпочинок, він може або докупити стаж, або пропрацювати ще кілька відсутніх рочків, проте не довше ніж до 65 років.

Різниця між трудовим і страховим стажем

Варто пам'ятати, що трудовий і страховий стаж  це не одне і теж. Трудовий стаж - це періоди офіційної роботи, які  підтверджуються записами в трудовій книжці, а страховий стаж - це той період, за який ви або ваш роботодавець сплачували страхові внески до Пенсійного фонду.

Для того, щоб порахувати свій стаж, варто пам'ятати, що з 2004 року для нарахування пенсії враховується лише страховий стаж, а весь трудовий стаж, який був до цього, автоматично перевели в страховий.

Тобто якщо після 2004 року ваш роботодавець робив лише записи в трудову, але не платив за вас пенсійні внески, то цей період вже не буде враховуватися при нарахуванні пенсії. Також варто відзначити, що трудова книжка зараз вже не є підтвердженням страхового стажу.

Тому, щоб, виходячи на пенсію, не залишитися біля розбитого корита, потрібно час від часу перевіряти сумлінність свого роботодавця.

Як перевірити, чи платить роботодавець за вас пенсійний внесок 

Перевірити, скільки у вас страхового стажу, можна трьома способами:

- прийшовши до будь-якого відділення Пенсійного фонду з паспортом та ідентифікаційним кодом, де фахівці вам нададуть всю інформацію;

- скориставшись інформаційним кіоском, який розташований майже в кожному відділенні Пенсійного фонду. Але це лише в тому випадку, якщо роботодавець видав вам свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Це свідчення штрих-кодом потрібно прикласти до машини і через кілька секунд вона видає на екран потрібну інформацію;

- зареєструвавшись на електронному порталі Пенсійного фонду.

Що входить у страховий стаж

Також варто пам'ятати, що до страхового стажу входить не тільки той період, коли ви працюєте, а й:

                - трудовий стаж до 2004 року;

                - періоди навчання у вищому або середньо-спеціальному навчальному закладі, в училищах і на курсах підготовки кадрів, підвищення кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі з денною формою навчання до 2004 року;

                - з 2004 року періоди офіційної роботи з обов'язковою сплатою страхових внесків;

                - період військової строкової служби;

                - період перебування на фронті або участь в бойових діях;

                - періоди догляду за дитиною до 3-х років;

                - періоди догляду за інвалідом I групи, за дитиною-інвалідом до 16 років;

                - перебування на обліку в центрі зайнятості.

Також страховий стаж можна купити, навіть не чекаючи пенсійної реформи. Для цього потрібно звернутися до податкової з заявою, що хочете укласти договір про добровільну сплату страхового внеску. Орієнтовний розмір внеску становитиме 37% від мінімальної заробітної плати, яка на сьогоднішній день складає 3200 грн, тобто майже 1200 грн.

Купувати стаж можуть студенти, яким з 2004 року навчання не зараховується до страхового стажу, безробітні, які не перебувають на обліку в Центрі зайнятості, люди, які працюють неофіційно і отримують зарплату в конвертах.

Тетяна Стець

Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
/-0,4091420173645-/ /-pc-/
Top