counter
Стрічка новин
Вибрати все
2 Березня
1 Березня
29 Лютого
Всі новини...

Охорона природи в Україні. Мінприроди дійшло тільки до концепції - що в ній


Переглядів: 224


Охорона природи в Україні. Мінприроди дійшло тільки до концепції  - що в ній

Кабмін схвалив Концепцію реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища. Відповідне рішення ухвалено одноголосно на засіданні Кабміну 31 травня, передає кореспондент АСН.

"Реформа, яка сьогодні презентується і пропонується до ухвалення, це якраз перехід природоохоронної сфери до найкращих європейських стандартів, які повинні захистити природне навколишнє середовище, якість нашого життя, а також запобігти корупційному тиску на малий, середній бізнес", - заявив міністр екології Остап Семерак під час презентації концепції.

За словами міністра, реалізація Концепції передбачає три етапи. Для початку в Мінекології хочуть ліквідувати Державну екологічну інспекцію та створити новий орган - Державну природоохоронну службу.

«Ми вважаємо, що всі працівники нової служби повинні пройти відбір на відкритих конкурсах і жодних переатестацій», - додав Семерак.

Згідно з новою Концепцією, буде посилена відповідальність інспектора нової служби за необ'єктивні результати контролю. Водночас зарплата і матеріально-технічне забезпечення працівників природоохоронної служби будуть збільшені.

На наступному етапі будуть здійснюватися необхідні зміни до законодавства, а також підготовка до проведення моніторингу стану навколишнього середовища. І вже на третьому етапі система моніторингу буде введена в дію, а для підприємств, що провадять діяльність, яка є загрозою для навколишнього середовища, будуть введені фінансові гарантії.

За словами Семерака, передбачається також зниження тиску на бізнес у вигляді скасування щорічних планових перевірок підприємств малого і середнього бізнесу, які не ведуть діяльність, пов'язану з небезпечним виробництвом або загрозою навколишньому середовищу.

Крім того, у планах створити до 10 міжрегіональних територіальних органів служби та у їх складі 27 спеціальних обласних інспекцій.

Також Семерак пообіцяв, що в найближчі тижні буде ухвалено Концепцію щодо утилізації відходів, яка готувалася спільно з громадськими експертами та організаціями більше року.

"Паралельно ми працюємо з парламентом. Проект закону про відходи проходить процес реєстрації в Секретаріаті парламенту. І я сподіваюся, що цей шостий похід у парламент буде успішним", - сказав він.

За оцінками Семерака, на сьогодні існує проблема занадто низьких, а значить - неефективних штрафів за порушення тих чи інших правил поведінки у природоохоронному середовищі, що треба розв'язати насамперед.

Міністр зазначив, що реформа природоохоронної сфери в усій Європі входить в трійку основних пріоритетів державної політики.

"Я сподіваюся, що за каденції цього уряду ця сфера увійде хоча б у п'ятірку пріоритетів", - сказав він.

Відзначимо, звільнений раніше з поста голови Держекоінспекції Андрій Заїка в інтерв'ю АСН також заявляв, що через недосконале законодавство, низькі штрафи контролювати рівень забруднення в Україні практично неможливо, так само як і покарати тих, хто знищує природу.

Тетяна Стець, Анна Стешенко

Читайте АСН в Google News
Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
6 способів залучити в будинок благополуччя та удачу
6 способів залучити в будинок благополуччя та удачу
Недарма будинок часто називають фортецею, яка зберігає сімейний добробут та гармонію Вираз «будинки та стіни д....
Головні ознаки псування додому
Головні ознаки псування додому
Порча — дуже поширений вид помсти, через яку можна зіпсувати життя не просто однієї людини, а й цілої родини Д....
Карта бажань по фен-шуй: як здійснити всі мрії
Карта бажань по фен-шуй: як здійснити всі мрії
Мрії часто стають реальністю! Як? Ви не вірите у це? Напевно, хоч один раз у вас справджувалося найзаповітніше....
6 звичок, які позбавляють енергії та удачі
6 звичок, які позбавляють енергії та удачі
Енергія людини не безмежна Вона часом витрачається на щось марне, або наша аура блокується, чакри працюють неп....
Три внутренних точки опоры, которые помогут в любой кризис
Три внутренних точки опоры, которые помогут в любой кризис
У житті часто дуже неприємні ситуації трапляються не з нашої вини, але це зовсім не означає, що ми не можемо в....
більше матеріалів
/-0,3058340549469-/ /-pc-/
Top