counter
Стрічка новин
Вибрати все
26 Вересня
25 Вересня
Всі новини...


Прогноз Stratfor-2017: Росія послабить санкції проти себе, розхитає ЄС, а у Путіна з'являться конкуренти у владі


Переглядів: 1047


Прогноз Stratfor-2017: Росія послабить санкції проти себе, розхитає ЄС, а у Путіна з'являться конкуренти у владі

Американська приватна розвідувально-аналітична компанія Stratfor опублікувала черговий глобальний світовий прогноз розвитку геополітичних подій в 2017 році.

У ньому, зокрема, йдеться про майбутнє Європи, згадується коротко про Україну, а також визнається факт того, що в 2017 році з'явиться багато можливостей для відновлення впливу Росії в світі. І якщо вона використає ці можливості, деякі санкції проти неї будуть ослаблені до кінця року.

Оскільки Європа і її політика щодо Росії не є спільною для всіх країн-членів, принаймні часткове звільнення від санкцій виглядає цілком реально для Москви, йдеться в прогнозі.

Вона, підтримуючи сили євроскептиків на майбутніх в декількох країнах ЄС виборах, зробить величезний внесок у «смерть єврозони».

Росія продовжить використовувати для цього кібератаки і пропагандистські кампанії, йдеться в прогнозі.

Франція, Італія, Австрія та Греція в кінцевому підсумку будуть намагатися збалансувати відносини з Росією, в той час як у країнах більш схильних до "примх" Росії - Польщі, Румунії, країнах Балтії та Швеції - буде формуватися фронт протистояння потенційній агресії Росії.

Німеччина ж спробує грати «на обидві сторони», що виходитиме все важче, оскільки вона одночасно буде намагатися зберегти єврозону життєздатною. Клопоти Німеччини виведуть на передній план Польщу, яка перетвориться на сильного лідера Східної Європи.

Польща «розширить політичну, економічну і військову підтримку країн, що постраждали від рішучості Заходу, що слабшає», - стверджують американські аналітики.

Мова не йде про те, що з Росії буде знято всі обмеження. Хоча Вашингтон і виглядає «вже більш готовим вести переговори з Москвою щодо деяких питань. Сполучені Штати, як і раніше, мають причини для стримування російської експансії, тому продовжать підтримувати НАТО, важку військову присутність на європейському кордоні Росії».

Проте Росія теж буде використовувати всі наявні в її арсеналі інструменти впливу на політику Заходу і не припинить торгуватися, зокрема й залякувати своїх сусідів, витісняючи їх зі сфери впливу Заходу.

Росія з дуже великою ймовірністю збереже військову присутність у східній частині України. Сполучені Штати і деякі європейські країни будуть підтримувати «пом'якшення умов Мінських домовленостей, щоб виправдати ослаблення санкцій проти Росії». У такій ситуації українська влада стане більш вразливою перед натиском Росії.

Очікувано посиляться військові, політичні та економічні зв'язки України з Польщею та країнами Балтії.

Подібно до того, як Україна буде зміцнювати зусилля щодо забезпечення безпеки з Польщею і країнами Балтії, Грузія буде нарощувати співпрацю з Азербайджаном і Туреччиною.

Туреччина збереже свої позиції на Кавказі і в Чорному морі, але також буде намагатися підтримувати енергетичні та торговельні зв'язки з Москвою, щоб не поставити під загрозу свою місію в Сирії.

Росія залишатиметься головним арбітром в нагірно-карабаській суперечці між Вірменією і Азербайджаном.

Москва також буде прагнути поліпшити своє стратегічне положення на східному фронті. Перш за все - спробує залагодити багаторічний територіальний спір з Японією, активізувавши натомість великі інвестиційні та енергетичні проекти (розробляється ідея запуску між країнами нафтопроводу).

Тому Токіо теж може взяти приклад із Заходу і послабити санкції щодо Росії. Китай готовий піти на таке ж співробітництво та зміцнення економічних зв'язків із Росією, як і Японія.

Пекін цього року прагнутиме розширити співпрацю з Москвою з енергетичних проектів, військової координації (особливо в Арктиці) і кібер-технологій. Росія також буде нарощувати торговельні зв'язки з Південною Кореєю.

Домашні проблеми Росії

Значно більше проблем Росія матиме «у себе вдома», ніж за кордоном. Навіть якщо країні вдасться подолати рецесію, її очікує ще один рік застою, від якого найбільше постраждають пересічні росіяни.

Уряд змушений буде економити кошти, принаймні поки ціни на нафту не піднімуться. До того часу Кремль продовжуватиме використовувати свої резервні фонди і кредитні кошти.

Через важке фінансове становище в Росії не виключені періодичні протести протягом всього року, які Кремль буде придушувати, зокрема і законодавчо посилюючи відповідальність за них. На окремі соціальні витрати Кремль збільшить суми хіба що напередодні президентських виборів 2018 року.

В силу майбутніх виборів президента Росії влада в країні буде ставати все більш авторитарною.

Розгорнеться боротьба за вплив між силами безпеки, ліберальними колами, енергетичними компаніями та регіональними органами влади.

При цьому президент Росії Володимир Путін спробує приборкати своїх потенційних суперників на виборах, зокрема главу "Роснефти" Ігоря Сечіна і його прихильників у Федеральній службі безпеки. Реструктуризація, звичайно, спричинить за собою чергові перестановки у владі, кінцевою метою яких буде консолідація влади в руках у Путіна.

В кінцевому підсумку, зберігши владу, Путін в той же час опиниться в ізоляції і втратить багатьох союзників.

Переклад: АСН


Читайте АСН в Google News
Новини партнерів

Інші важливі новини і публікації
Проявляйте почуття, заводьте романи: Любовний гороскоп на 26 вересня
Проявляйте почуття, заводьте романи: Любовний гороскоп на 26 вересня
Любов, як вогонь: без їжі вона згасає, проте завтра є шанс, що в ваше любовне багаття Доля підкине свіжу в'яза....
Красиво чи як усі: як старіють знаки Зодіаку
Красиво чи як усі: як старіють знаки Зодіаку
Звичайно, мова піде не про те, у кого з'явиться більше зморшок або сивого волосся, а, перш за все, про ставлен....
Сфера, в якій багатіють різні знаки Зодіаку
Сфера, в якій багатіють різні знаки Зодіаку
Ось яка робота принесе вам багатство за знаком Зодіаку Дізнайтеся, яка робота  допоможе вам розбагатіти
Від рішучості залежить багато чого: Любовний гороскоп на 25 вересня
Від рішучості залежить багато чого: Любовний гороскоп на 25 вересня
Кажуть, що любов, гроші і турботи приховати неможливо Сьогодні може вийти так, що всі ці три речі у вашому жит....
Літак з росіянами зіткнувся зі зграєю птахів. Подія встигли записати на відео
Літак з росіянами зіткнувся зі зграєю птахів. Подія встигли записати на відео
Страшна історія трапилася з російськими туристами, що поверталися на Росію з Куби Літак авіакомпанії AZUR air ....
більше матеріалів
/-0,3477840423584-/ /-pc-/
x
Вітаємо!

Ми помітили, що ви використовуєте блокувальник реклами.

Дуже просимо відключити його для ASN.IN.UA!

Реклама - основне джерело прибутку для нас. Без неї ми не зможемо оплатити роботу журналістів і їхні відрядження.

Не позбавляйте себе хороших матеріалів!

Top