counter
Всі новини...

Чому розщедрився Нацбанк?


Переглядів: 44


Чому розщедрився Нацбанк?

Українцям дозволили наростити добові апетити до іноземної валюти: Національний банк збільшив ліміти на її зняття й купівлю. Та обіцяє, що й далі поступово лібералізуватиме адміністративні обмеження. Постає закономірне запитання: як це рішення вплине на ринок і банківську систему, враховуючи всі проблеми зі зняттям депозитів й уже сформовану звичку за потреби купувати іноземну валюту на чорному ринку в необмежених обсягах?

Поглибимо і розширимо

Голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що Нацбанк вирішив збільшити обсяг денного ліміту на видачу іноземної валюти з поточних рахунків у два з половиною рази: з 20 тисяч гривень до 50-ти тисяч. Окрім того, денний ліміт на видачу гривні збільшено з 300-т тисяч до 500-т. Відтепер можна купити більше й готівкової валюти: не на 3, а на 6 тисяч гривень.

Рішення регулятора, за словами Валерії Гонтаревої, базується на сигналах, що свідчать про поступове відновлення довіри до банківського сектора й стабілізації на валютному ринку. При цьому експерти стверджують, що потрясінь від цих легких послаблень очікувати не варто. Як, до речі, й шаленого покращення – вже і негайно.

Мало не багато

Олексій ПлотніковОлексій ПлотніковТак, доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України Олексій Плотніков переконаний: громадяни, комерційний сектор й іноземний інвестор чекають серйозних кроків НБУ в бік стабільності курсу національної грошової одиниці. Це зробить інфляцію більш прогнозованою й загалом дасть змогу розуміти діловий клімат в Україні.

«Не можу сказати, що ці кроки стабілізують чи дестабілізують банківську систему. Позитив, що громадяни офіційно отримають змогу купувати дещо більше інвалюти й знімати її зі своїх рахунків. Це трошки заспокоює ринок, який стимулювали тіньовий ринок і відтік депозитів з банківської системи України, – відзначив Плотніков у коментарі АСН. – Ці маленькі кроки НБУ не позначаться ні на стабільності гривні, ні на стійкості банківської системи, ні на розвиткові кредитування. Ці серйозні питання охоплюються іншими проблемами. Це регулювання монетарні і немонетарні, подолання інфляції, мінімізація і багато іншого».

Замість тюльпанів

Василь ГорбальВасиль ГорбальА ось банкір-фінансист Василь Горбаль переконаний, що є можливість навіть повністю зняти обмеження, про що не раз говорили стабільні великі банки, до яких дійсно спостерігається відновлення  довіри.

«Коригування обмежень на часі. Можна вважати, що це подарунок НБУ жінкам до 8 Березня. Пішли компромісним шляхом і дещо підняли суми лімітів. Хоча зрозуміло, коригування мусило бути. Але обмеження запроваджено, коли курс був на 50% вищим, якщо не помиляюся, на позначці 18 гривень/долар. До того ж, був відсутній механізм зняття валютного депозиту. Тому це передовсім меседж від НБУ щодо відновлення довіри до валютних депозитів», – пояснив Горбаль АСН.

Чорно-білий світ

Олександр ОхріменкоОлександр ОхріменкоДобре, що НБУ здійснює хоч такі невеличкі кроки до розблокування валютного ринку, вважає президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.  

«Частина українців, які нині забирають валютні депозити, будуть раді, що ліміт підняли. Хоча ще потрібно, щоб у касі банку була валюта. Часто банки кажуть, що валюти немає, і пропонують взяти гривню за курсом обмінника. До того ж, не виключено, що хтось вирішить все ж залишити кошти на депозиті», - акцентував він, додавши, що чорний ринок підняття сум лімітів не послабить.

Сигнали і семафори

Віктор ЛисицькийВіктор ЛисицькийУ свою чергу економіст Віктор Лисицький додав, що рішення Національного банку – позитивний сигнал про те, що у регулятора нині є більше впевненості: махінацій, коливань на ринку валюти не буде. Або що принаймні можливості для цього звузилися.

«Для валютного ринку і країни загалом це – хороший сигнал. Адже зрозуміло, у нас гривня впала більше, ніж утричі. Й стабілізація її на новому рівні поки тільки триває. Але підняття лімітів свідчить: НБУ вважає, що особливих коливань курсу не буде», - пояснив Лисицький АСН, додавши, що це дає змогу думати, що НБУ нині контролює ситуацію достатньо надійно.

Юлія Артамощенко, АСН

Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Сумісність Знаків Зодіаку у коханні: таблиця
Сумісність Знаків Зодіаку у коханні: таблиця
Знайти ідеального супутника життя допоможе таблиця сумісності Знаків Зодіаку Завдяки рекомендаціям астрологів ....
Щастя любить тишу: чи це так і чому не варто нікому говорити про свої досягнення
Щастя любить тишу: чи це так і чому не варто нікому говорити про свої досягнення
Багато хто чув фразу про те, що мовчання і щастя часто йдуть пліч-о-пліч «Щастя любить тишу» — це не просто сл....
Місячний день сьогодні 21 жовтня 2024 року
Місячний день сьогодні 21 жовтня 2024 року
Кожен новий день унікальний за своєю енергетикою Астрологи розповіли про те, що нас чекає в цей понеділок, яки....
Сон в ночь с 20 на 21 октября 2024 года: толкование по лунному календарю
Сон в ночь с 20 на 21 октября 2024 года: толкование по лунному календарю
Сни в ніч з 20 на 21 жовтня, що припадають на 20-й місячний день, можуть розкривати ваші глибоко приховані баж....
Гороскоп на 21 жовтня 2024 року від Павла Глоби для всіх знаків Зодіаку
Гороскоп на 21 жовтня 2024 року від Павла Глоби для всіх знаків Зодіаку
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні вам варто бути уважнішими до деталей Не поспішайте з рішеннями, осо....
більше матеріалів
/-0,43974304199219-/ /-pc-/
Top