Збільшення лімітів на зняття та купівлю інвалюти не є реальним кроком регулятора у бік стабілізації національної валюти, зростання довіри до банківської системи і поліпшення ділового клімату. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України Олексій Плотніков.
«Не можу сказати, що ці кроки можуть стабілізувати або дестабілізувати банківську систему. Позитив, що громадяни офіційно зможуть трохи більше купувати інвалюту і знімати її зі своїх рахунків. Це трошки заспокоює ринок, який стимулював тіньовий ринок і відтік депозитів із банківської системи України», - пояснив він.
Водночас економіст підкреслив, що ці заходи не є доленосними: «Вони не позначаться ні на стабільності гривні, ні на стійкості банківської системи, ні на розвитку кредитування. Це регулювання монетарні і немонетарні, подолання інфляції, мінімізація тощо».
«Громадяни, комерційний сектор, іноземний інвестор чекають серозних кроків НБУ в бік стабільності курсу національної грошової одиниці, що дозволяють прогнозувати інфляцію і в цілому розуміти діловий клімат в Україні», - резюмував Плотніков.
Нагадаємо, Нацбанк збільшив ліміти на зняття та купівлю валюти. За словами голови НБУ Валерії Гонтаревої, таке рішення базується на сигналах, які свідчать про поступове відновлення довіри до банківського сектора та стабілізації валютного ринку. Так, обсяг денного ліміту на видачу іноземної валюти з поточних рахунків зросте з 20 тис. грн до 50 тис. грн. А денний ліміт на видачу гривні з 300 тис. до 500 тис. грн. Також Нацбанк збільшує ліміт продажу готівкової валюти вдвічі - з трьох до шести тисяч гривень.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.