Не тільки позитивні емоції стають джерелом нових ідей та натхнення. В осінній період багато хто відчуває смуток і тугу, які часто заважають щасливому життю. Однак і ці емоції здатні стати початком захоплюючої пригоди, розвитку та щастя.
Кожна емоція, яку ми переживаємо, змушує нас замислюватися про минуле, аналізувати свої дії та вчинки, будувати плани та враховувати отриманий досвід для будівництва щасливого майбутнього. Експерти пропонують дізнатися про те, як уникнути депресії і в будь-яку пору року черпати натхнення з туги та сплина.
1. Не допустити переходу від туги до депресії вийде, якщо вчасно розпізнати перші ознаки: зневіра, апатія, небажання розвиватися — все це тривожні дзвіночки. У такі періоди важливо зайняти себе коханим хобі. Кращим виходом буде малювання: арт-терапія допоможе позбутися втоми, що нагромадилася, привнесе в життя яскраві фарби і розкриє сплячий потенціал. Малювати можна будь-що, проте фахівці в галузі біоенергетики рекомендують розмальовувати мандали . Вони згодом стануть відмінними талісманами, які приваблюють успіх і процвітання.
2. Виплескувати емоції важливо, адже якщо тримати їх у собі, то нервового зриву не уникнути. У дні, коли немає бажання вставати з ліжка, варто скористатися ще одним способом боротьби з поганим настроєм. Написання віршів, оповідань і навіть просте ведення щоденника допоможе швидко попрощатися з нудьгою та провести час з користю. Писати вірші буває не просто, тому записувати можна будь-які думки, які спали на думку. Така техніка тренуватиме уяву і благотворно позначиться на роботі мозку.
3. Одним із найкращих способів боротьби з депресивними думками залишається фізична активність. Будь-які вправи підвищуватимуть тонус організму і позитивно позначаться на загальному самопочутті. Рекорди ставити не потрібно: прогулянка парком, кілька присідань, кілька асан йоги або плавання в басейні швидко розженуть тугу і додадуть життєвих сил активному та щасливому життю. Головне — змусити себе зробити перший крок, щоб у майбутньому милуватися віддзеркаленням у дзеркалі і ніколи не переживати з приводу зайвих кілограмів.
4. Ще один спосіб подолати нудьгу — шопінг. Похід по магазинах стане захоплюючим процесом, якщо не скуповувати речі, що бездумно сподобалися, а скласти план. Наприклад, поставити завдання оновити гардероб, попрощатися з речами, які більше не є актуальними, і створити собі новий яскравий образ. Створити його можна вдома за картинками або вирізками з журналів, а потім вирушити на пошуки відповідних предметів одягу. Не витратити гроші даремно допоможуть прості пошепки на покупки.
5. Іноді депресивні думки захоплюються через страх, і в цьому випадку важливо займатися плануванням. Упорядкування думок, складання завдань на день, тиждень або навіть рік допоможе впоратися з острахом невідомості. Планування дисциплінує, надає впевненості та допомагає визначитися з пріоритетами. Така тактика також збереже ясний розум і вбереже від нудьги, що підступає.