Очі — це життєво важливий орган у людському організмі. Зіпсувати зір можна кількома способами: читати погано надрукований текст або робити це при поганому освітленні. Постійне сидіння перед монітором комп'ютера може викликати короткозорість. Органи зору повинні відпочивати і для цього вигадана спеціальна гімнастика — вправи, що відновлюють здоров'я зорових нервів.
Якщо ви не хочете, щоб окуліст терміново прописав вам носіння окулярів, то найкраще не зволікати і зайнятися самостійним лікуванням. Щоб зір залишався на високому рівні, необхідно дотримуватися спеціальних рекомендацій. По-перше, потрібно нормалізувати кровообіг. З цим чудово справляється масаж очей. По-друге, повернути пильність допоможе прийом спеціальних вітамінів. Чорниця містить у собі велику кількість корисних елементів. Влітку її можна знайти на прилавку будь-якого магазину.
Ще один дієвий спосіб змусити очі розслабитися — це медовий компрес на віки. Здійснюйте цю процедуру щодня перед сном і за певний час помітите перші результати.
Найчастіше давайте своїм очам перепочинок. Навіть якщо на роботі є багато невідкладних справ, це не привід махнути на себе рукою. Крім того, у моркві можна знайти велику кількість речовин, що сприяють розслабленню очей. Пийте щоранку морквяний сік, і ваш стан покращиться.
У книзі Мірзакаріма С. Норбекова «Досвід дурня, або ключ до прозріння: як позбутися окулярів» зібрано комплекс вправ, заснований на рухової активності очних яблук. Завдяки цій гімнастиці ми тренуємо очні м'язи і позбавляємося хвороб у короткі терміни.
Однією з найпопулярніших вправ на тренування органів зору є «Ходики». Перед його виконанням розправте спину та максимально розслабтеся. Спочатку подивіться ліворуч, у такий спосіб переведіть погляд на стіну. Потім подивіться праворуч. Робіть так по 8-10 разів у кожному напрямку.
Вправа «Циферблат» передбачає кругові рухи очними яблуками. При цьому голова залишається у нерухомому положенні. Уявіть, що перед вами є великий циферблат золотого кольору. Повільно спрямовуйте погляд уздовж цифр і відзначайте кожну з них. Не варто нікуди поспішати, робіть все вдумливо та без різких рухів. Так ви малюєте уявне коло. Виконуємо по 8-10 разів за годинниковою стрілкою та проти.
Щоб погляд правильно фокусувався на навколишніх предметах, потрібно не забувати присвячувати вільний час різним практикам та тренуванням. Східна медицина пропонує велику кількість варіантів. Найголовніше при цьому — це прийняти правильну позу. Сидіть прямо або стійте, руки повинні вільно розташовуватися в коліна. Ритмічно дихайте на повні груди так, щоб ви відчули свободу і легкість. Дивіться перед собою і думайте лише про здоров'я своїх очей.
Найпоширеніший очний масаж не потребує особливих навичок та умінь. Просто закрийте очі, а вказівні пальці помістіть на віки і виконуйте кругові рухи протягом хвилини.
Ще однією корисною розминкою для очей є часте моргання. При цьому швидко стискайте та розтискайте повіки. Робіть це протягом однієї хвилини.