counter

На шляху російського ведмедя


Переглядів: 43


На шляху російського ведмедя

Вдихаючи на повні груди повітря гібридної війни, українські політики закликають європейських партнерів бути напоготові. Більшість стомлених комфортом країн ЄС від потенційних загроз відхрещуються.

 

Двозначний ТВ-сюжет

У середині лютого російський «5 канал» у програмі «Головне» транслював сюжет, в якому говорилося, що російські солдати здатні дійти до Варшави за добу, а в Лондон дістатися до травня.

«Прага, Гельсінкі, Вільнюс, Таллін, Рига — це взагалі поруч. У половину цих міст святкові російські солдати можуть висуватися і зовсім у пішому порядку. Візит до Лондона і Вашингтона, звичайно, доведеться планувати заздалегідь: без авіації і флоту тут не обійтися. Але до травня ще є час, так що заявки приймаються. Армія у нас велика, для всіх вистачить», — озвучував сюжет журналіст.

Відразу уточнимо, що російські журналісти мали на увазі похід російських солдатів в Європу нібито не з військовою метою, а виключно зі святковою. Таким ось недвозначним сюжетом «5 канал» відреагував на заяву глави МЗС Польщі Гжегожа Схетини про те, що доцільніше святкувати 9 Травня не в Москві, а, приміром, у Берліні.

Настільки зухвалий жарт європейські дипломати і політики проковтнули мовчки, хоча в душі у них вивергався вулкан гніву з домішкою страху. Окремі записи в соціальних мережах — тому свідчення.

 

Російські платформи в Польщі і Прибалтиці

Українські політики б'ють на сполох, просять європейських колег не відгороджуватися від потенційних загроз, уважно вивчати інформаційні сигнали, які все частіше і регулярно вони отримують із РФ.
Арсен АваковАрсен Аваков
«Росія напала на Україну. І Європа недалекоглядна, якщо, соромлячись або не звертаючи уваги на цю агресію, думає себе вберегти. Ні, не вбереже. І, очевидно, якщо Україні не вистачить підтримки, Путін піде далі. Його армія біля Варшави не буде виглядати дивно. На жаль, історія повторюється. Ми знаємо і аншлюс Австрії, і Судети Чехословаччини, — озвучив побоювання в рамках V Національного експертного форуму глава МВС Арсен Аваков. — Не потрібно тішити себе ілюзіями. Тому перетворення території України на буферну зону — трагедія для України і величезна проблема для Європи».

Міністр упевнений, що багато європейських країн, коливаючись із рішучими діями щодо надання допомоги Україні, тільки «провокують агресора». Аваков вимагає: або дайте зброю, або допоможіть фінансово.

Юрій СтецьЮрій Стець«Час декларацій минув. Якщо не буде конкретних кроків із боку цивілізованого світу, ризик масштабної війни зростає, — підтримує Авакова міністр з питань інформаційної політики Юрій Стець. — З чого все починалось у нас? З того, що біля наших кордонів Росія почала брязкати зброєю. Те ж саме відбувається на кордоні Росії та країн ЄС. Це — літаки, які перехоплюються (сили НАТО в 2014 році здійснили близько 100 перехоплень російських військових винищувачів. — Прим. авт.). Потрібно розуміти, що один такий випадково збитий літак може спровокувати військові дії на території ЄС».

За словами Стеця, Кремль уже починає інформаційно розгойдувати Європу. Міністр повідомив, що тільки за останній час російські інформаційні агентства почали створювати польські платформи, розширювати своє мовлення в Прибалтиці. У нові телеканали, радіостанції, газети вкладаються сотні мільйонів доларів. «Ще три з половиною місяці тому я переконував європейських і американських колег у необхідності створення загального інструменту російській контрпропаганді. Тоді вони тільки слухали, але, напевно, не чули. Тепер лідери європейських країн самі говорять про доцільність створення спільного телеканалу протидії пропаганді Кремля», — додає Юрій Стець.

У свою чергу, експерти кажуть, що Росія взяла курс не тільки на створення свого інформаційного продукту в ЄС, але й активно підкуповує іноземних представників ЗМІ. Правда, не всі готові брати гроші з кремлівського та газпромівського гаманця. Мій друг, який нещодавно виступав у Військовій академії у Франції, розповідав, що план Путіна підкупити французькі ЗМІ провалився. А от у Німеччині російському президенту вдалося побудувати стабільну лобістську мережу, скупивши журналістів та експертів. Стійкість Франції, демонстрація високої політичної культури та європейських цінностей — свідчення того, що російську пропаганду, незважаючи на колосальні суми, які в неї вкладаються, можна зупинити.

 

Переписати міжнародні правила гри

Юрий ЛуценкоЮрий Луценко
«ЄС не загрожує війна, — говорить лідер пропрезидентської фракції «Блок Петра Порошенка» у Верховній Раді Юрій Луценко. — Всі ось ці розмови, що війна може розповзтися на Європу, зайві. Мені здається, план Путіна — увійти в підручники з історії як людина, яка відновила поділ Європи у варіанті Олександра I 1814 року або Сталіна 1954 року».

Політик вважає, що Володимир Путін робить крок за кроком до розвалу ЄС. Війну в Україні затіяв виключно для того, щоб залякати європейські країни, які своїми руками і розвалять єдність Європи. «На сьогодні як мінімум чотири країни ЄС служать інструментами Кремля. І ще близько 5-6 країн готові іноді прислужувати ВВП. Невже Європа не бачить, що скоро доведеться узгоджувати всі стратегічні питання європейської політики в Кремлі?» — ставить запитання Луценко.

Як зазначають політологи, головною зброєю Путіна в досягненні мети, крім ЗМІ, є корупція. У багатьох країнах пройшли, проходять або найближчим часом будуть проходити парламентські (президентські) вибори. Фінансово підтримуючи ультраправі або ультраліві партії в Європі, Росія негласно захоплює владу в ЄС. Яскравий приклад — січневі парламентські вибори в Греції. Штурвал управління країною захопили вкрай ліві сили, які активно ратують за зближення з Росією та ігнорують правила ЄС.

Європа зміцнює тили

Єва КопачЄва КопачПотенційні загрози з боку Росії в ЄС оцінюють по-різному. Польський прем'єр Єва Копач упевнена, що її країни не торкнеться російська агресія. «Польщі з боку Росії нічого не загрожує. Гарантією цього є присутність на нашій території підрозділів НАТО », — сказала Копач.

Оптимізм польського прем'єра підкріплено тим, що Північноатлантичний альянс за останній рік (якраз після анексії Криму. — Прим. авт.) почав активно нарощувати свою присутність в Європі. В Балтійське і Середземне моря були введені додаткові кораблі НАТО, над Польщею та Румунією регулярно літають літаки з радіолокаційним обладнанням — патрулювання на найвищому рівні. Віктор ЧумакВіктор Чумак«Якщо під Нарвою з'являться півтори тисячі людей з естонськими паспортами, озброєні автоматами, і будуть кричати: «Нарва наша », як діяти? НАТО не допоможе, оскільки немає прямої військової агресії », — вказує на тонкощі гібридної війни, яку Росія відчуває на Сході України, народний депутат Віктор Чумак (див. інтерв'ю АСН «Віктор Чумак: Усі «корупційні кейси» лежать і чекають своєї години») .

У Литві ці погрози усвідомили. Країна взяла курс на посилення армії: йде збільшення кількості солдатів і закупівля нової військової техніки, зброї. Крім того, нещодавно в Литві заборонили вільно носити військовий одяг. Міністерство оборони випустило 98-сторінковий довідник для громадян, як поводитись у випадку ймовірного військового вторгнення.

Олена Галаджій, АСН

Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
Як набути впевненості та гармонії: 5 питань, які потрібно собі поставити
Як набути впевненості та гармонії: 5 питань, які потрібно собі поставити
Впевненість у собі та внутрішня рівновага — це дві найважливіші умови для щастя та досягнення цілей Експерти р....
Сон у ніч з 20 на 21 листопада 2024 року: тлумачення за місячним календарем
Сон у ніч з 20 на 21 листопада 2024 року: тлумачення за місячним календарем
Сновидіння цієї ночі допомагають пролити світло на поточні сумніви та ситуації Якщо у вас є невирішене питання....
більше матеріалів
/-0,378741979599-/ /-pc-/
Top