У житті кожного з нас часом було так, що бажання щось зробити і активні дії в цьому напрямку ні до чого не призводили. Проте тим, хто взагалі не намагається, часом усміхається удача. Настав час розібратися, чому так відбувається.
Раніше ми вже розповідали про те, чому ви притягуєте до себе невдачі та неприємності. Закон зворотного зусилля — не очевидна проблема, але дуже поширена, тому важливо знати про неї та пам'ятати завжди.
Згідно з цим законом, уява людини завжди превалює над бажанням. Грубо кажучи, з нами відбувається те, про що ми думаємо, а не те, чого ми прагнемо. Сила розуму завжди сильніша за силу волі.
У більшості випадків йдеться про якісь негативні емоції та почуття. Наприклад, якщо ми боїмося, що з нами щось станеться і піде крахом, то так і буде. Люди, які думають про хворобу і намагаються запобігти її появі, отримують іншу недугу. Ті, хто боїться залишитися один у житті, дуже часто втрачають друзів та кохання.
Закон зворотного зусилля нагадує давню східну мудрість про те, що каламутну воду краще не чіпати. У такому разі вона очиститься сама. Якщо намагатись очистити її, стане лише гірше. Те саме і з людським життям.
Якщо раптом у вашому житті почне відбуватися те, чого ви не хочете, не засмучуйтесь. Страхи завжди найсильніше. Вони керують нами, тому все, що вам потрібно — це розслабитися та прийняти ситуацію. Багато хто пам'ятає у своєму житті якісь важливі ситуації, в яких треба було зібратися, взяти себе до рук. Це могли бути важливі зустрічі, знайомства, іспити та інше. У такі моменти часто все йде наперекосяк, тому що людина переживає.
Саме з цієї причини робота без зусиль найефективніша. Коли ми не намагаємося і не переживаємо за кінцевий результат, нам легшає жити, у нас все виходить. Закон зворотного зусилля також пояснює, чому зі страхами важко боротися. Потрібно спочатку прийняти їх, а вже потім користуватися різними практиками на кшталт афірмацій.
Замість афірмацій у скрутну хвилину користуйтеся краще медитаціями на заспокоєння нервів, а також дихальними вправами. Ви можете з'єднати їх докупи. Наприклад, ви відчуваєте, що переживаєте та думаєте про провал. У такому разі необхідно заплющити очі, включити розслаблюючу музику (звуки дощу, вітру, океану), глибоко вдихнути та повільно видихнути. Вдихи та видихи потрібно повторювати, рахуючи до 10, 20, та хоч до 50. Вважайте стільки, скільки потрібно, щоб заспокоїтися. У вас вийде. При цьому ви можете уявляти себе в іншому місці — на вершині гори, у космосі, у лісі тощо.