За старих часів вірили, що якщо дотримуватися певних правил поведінки, можна залучити гроші до будинку. Існує чимало прийме на гроші, багато з яких укоренилися і в сучасному суспільстві. У які прикмети багато хто з нас вірить досі, а які забулися? І взагалі, чи варто вірити народній мудрості?
Те, що гроші люблять рахунок, це знають усі. Але з цього повір'я випливає ще безліч прикмет про те, як рахувати гроші, коли і як часто.
Вважати гроші найкраще лише у гаманці. А ті заощадження, що лежать у скарбничці, не слід чіпати, інакше потрібна сума ніколи не накопичиться.
У процесі перерахунку слід відсортувати всі купюри за гідністю та валютою.
Зберігати в гаманці м'яті та рвані гроші – прикмета погана. Від зіпсованих купюр необхідно якнайшвидше позбуватися, інакше вони можуть негативно вплинути на приплив грошової енергії.
Не можна перераховувати гроші після заходу Сонця, інакше весь прибуток випарується.
З Місяцем у народі теж пов'язано безліч прикмет. Наші пращури стежили за місячним календарем і використовували його для залучення грошей. Наприклад, на молодий місяць було прийнято показувати свої гроші. Вважалося, що якщо на Місяць, що наростає, покласти на вікно гріш, прибуток буде збільшуватися в міру зростання Місяця.
Існує прикмета, згідно з якою, дрібниця в кишені може залучити більші суми, якщо носити її в період молодого Місяця.
Щоб гроші не переказувалися, борги завжди повертали на спадаючий місяць. А позичати прийнято було на Місяць, що росте.
Для успішної торгівлі представниці жіночої статі завжди використовували чоловічу енергію. Щоб торгівля йшла добре, під час застілля цокатися з чоловіком потрібно було в останню чергу. Якщо першу річ продати чоловікові, то подальша торгівля буде успішною.
Особлива увага у народі приділялася дням тижня. На кожен існували свої прикмети:
До знайдених грошей ставилися з обережністю. Про грошові знахідки також склалися прикмети.
Не можна було підбирати дрібницю на вулиці, особливо якщо вона розсипана на перехресті. Така знахідка могла приректи людину на хвороби і бідність.
Не можна було піднімати знайдені гроші на порожній шлунок. Вважалося, що це може призвести до втрати фінансів та голоду.
Якщо було знайдено велику суму грошей, то її в жодному разі не залишали у себе надовго. Цю знахідку потрібно було якнайшвидше витратити. Наші предки були впевнені, що легкі, шалені гроші не приносять успіху.
Більшість народних прикмет була пов'язана з будинком, оскільки саме житло визначало добробут людини.
Не можна було сідати і класти одяг на обідній стіл – це загрожувало грошовими невдачами.
Веник завжди ставили вгору волоткою. Це приваблювало в будинок добробут та грошову енергію.
Не даремно наші говорили у важкі часи, що гроші йдуть, наче вода. Ця приказка знайшла відгук у наш час. Якщо в будинку тече сантехніка, то це обіцяє грошові втрати.
Не можна нічого викидати з вікна, інакше піде весь добробут з дому.
Виносити з дому сміття вважалося поганою прикметою. Це загрожувало грошовими втратами та марними витратами.