Сьогодні, 20 березня - День весняного рівнодення настає - це прихід астрономічної весни, і день, коли вперше за 6 місяців на північному полюсі Землі сходить Сонце.
Новий рік в деяких країнах, наприклад, Ірані, Афганістані, Таджикистані, Казахстані, Киргизстані, Узбекистані - практично у всіх країнах Великого шовкового шляху, починається саме в цей день.
У народі з цим днем пов'язано чимало традицій. Вважалося, що саме з цього дня починаються оновлення в природі: перший весняний грім, набухання бруньок на деревах, буйне проростання зелені.
День весняного рівнодення особливо шанувався і в язичницькій вірі. Вважалося, що в цей день в річному круговороті Весна, що уособлює собою пожвавлення і відродження природи, приходить на зміну Зимі.
Стародавні вірили, що день весняного рівнодення - це день, коли нечиста сила має велику владу і силу. Саме в ніч перед рівноденням влаштовували шабаш відьми. Вони зустрічалися в особливих місцях, щоб обмінятися досвідом і провести ритуали.
Традиції Дня весняного рівнодення
Слов'яни пекли печиво у формі птахів жайворонків. Вони вірили, що ці печива можуть залучати здоров'я і щастя на цілий рік. Також в тісто підмішували різні дрібні предмети, і по тому, що кому діставалося, ворожили про майбутнє. Каблучка - швидке весілля, монета - прибуток і достаток, гудзик - обновки і т.д.
Також було прийнято підкидати печиво в небо: чим більше раз підкинеш, тим більше здоров'я отримаєш в новому році. Головки жайворонків за традицією віддавали домашнім тваринам, щоб і вони були здоровими.
До півночі на весняне рівнодення спати не лягають. Треба прислухатися, чи не пролунає тріск, гул: вважається, що це «ламається рік». Того, хто почув таємничий звук, очікує велика удача, так що в старовину завзяті взагалі не стуляли очей в цю ніч.
Ну а найголовніша прикмета весняного рівнодення стосується наших думок і бажань. Тут все, в загальному, просто: бажання, згадані в такий день, збуваються, думки - матеріалізуються.
Рівнодення з давніх часів вважається магічним святом, а тому навіть думки людини в цей день можуть зробити сильний вплив на подальшу долю. Тому наші предки вірили, що в цей день думати потрібно тільки про хороше, щоб в майбутньому році було тільки хороше і добре.
Що не можна робити в День весняного рівнодення
Стародавні вірили, що день весняного рівнодення - це день, коли нечиста сила має велику владу, так що не можна думати про погане, всі негативні думки дуже швидко можуть стати реальністю.
Нудьгувати в День Весняного Рівнодення не можна ні в якому разі, інакше так і проведеш цей рік в зневірі і нещасно. Вважалося чим радісніше і веселіше пройде цей день, тим краще пройде і весь рік.
У день весняного рівнодення не можна сваритися, засмучуватися, з'ясовувати стосунки з близькими.