counter

8 січня: Собор Пресвятої Богородиці. На що звернути увагу за народними прикметами, щоб зберегти здоров'я та сім'ю


Переглядів: 60


8 січня: Собор Пресвятої Богородиці. На що звернути увагу за народними прикметами, щоб зберегти здоров'я та сім'ю

Наступного дня після свята Різдва Христового, 8 січня за новим стилем, православний світ відзначає важливе свято Собор Пресвятої Богородиці.

Цього дня православні християни, які відзначають Різдво Христове 7 січня, із хвалебними та подячними піснями звертається до Богоматері, яка стала обраною зброєю Промислу, яка народила Спасителя. Саме тому, що Пресвята Діва є Тією, від якої народився, втілився Спаситель наш Ісус Христос, і встановлено це свято її вшанування відразу після Його Різдва.

Собором цей день називається тому, що на відміну від окремих свят на честь Пресвятої Богородиці (наприклад, Її Зачаття, Різдво, Благовіщення тощо) в цей день відбувається спільне (соборне) святкування та інших осіб, близьких до Пресвятої Діви Марії та Господу Ісусу Христу.

Так, разом із Богоматір'ю, у святкування Собору також відбувається пам'ять тих, хто за тілом був близьким до Спасителя: святого Йосипа Обручника, царя Давида (предка за тілом Господа Ісуса Христа) та святого Якова (брата Господнього, сина від першого шлюбу) святого Йосипа Обручника), який супроводжував разом з отцем Матір Божу та Богонемовля Ісуса при втечі до Єгипту.

Йосип Обручник, будучи 80-річним старцем, з благословення первосвященика прийняв Діву Марію, щоб зберігати її цноту і чистоту. І хоча він був заручений Пречистою, все його служіння полягало в тому, щоб оберігати Мати Божу. Пророк Давид був за тілом предком Господа і Спасителя, тому що, як і належало бути, Спаситель, Месія, прийшов у світ із роду Давидового. А апостол Яків називається братом Божим, тому що був старшим сином Обручника Йосипа. від першого шлюбу. Яків був дуже благочестивою людиною і після Воскресіння Христового був обраний предстоятелем Єрусалимської Церкви.

У народі свято отримало назву «Бабині каші», оскільки було прийнято 8 січня варити каші, пригощати і вшановувати повитух — жінок, які допомагали під час пологів. Також вважалося, що на щастя породіллі мали ходити по домівках зі своєю ложкою та просити каші, у цьому проханні відмовляти жінкам було не можна.

Традиційно повитухам дарували рушники і відрізи полотен, пироги, солодощі. Як вірили шкідливі, вагітні жінки цього дня повинні обов'язково зробити подарунок тому, хто прийматиме пологи, тоді вони пройдуть легко, дитина буде здоровою.

Чого не можна робити 8 січня:

  • забиратися в будинку, мити підлогу, працювати з брудною водою — все це веде до бідності;
  • ходити на цвинтарі можна, але краще йти звідти до темряви;
  • грати весілля: існує приказка «на Святки тільки вовки одружуються»;
  • купувати мотузки, нитки та схожі товари.

Бачення, що приснилися в ніч на 8 січня, часто бувають віщими. Вони прості в тлумаченні і досить зрозумілі. Продовжуються і Святки, в ці дні дівчата ворожать на нареченого та своє майбутнє, здійснюють змови на багатство. Завжди можна і просити про допомогу свого ангела-охоронця.

8 січня люди звали гостей, збиралися сім'єю, пригощали одне одного, говорили добрі слова. Викидали битий посуд, уламки, старі та зламані речі, тому що вірили, що це здатне принести достаток у будинок. 


Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
/-0,32569193840027-/ /-pc-/
Top