counter

Експерти розповіли, як чиновники розкрадають мільярди гривень екологічного податку

Експерти розповіли, як чиновники розкрадають мільярди гривень екологічного податку

Мільярди гривень екологічного податку, що надходять до бюджетів всіх рівнів, витрачаються неефективно і часто просто йдуть в кишеню чиновникам-корупціонерам, тоді як стан навколишнього середовища в країні катастрофічно погіршується. Таку думку висловила аналітик Міжнародної благодійної організації "Екологія-Право-Людина" Катерина Норенко на прес-конференції в Києві, передав кореспондент АСН.

"На практиці, під час наших досліджень - ми з 2013 року за цим стежимо - ці кошти йдуть далеко не на ті заходи, які написані в постанові. Якщо ж і йдуть на них, то використовуються не завжди ефективно", - зазначила експерт.

За її словами, 25% зібраних з екологічного податку коштів, відповідно до закону, повинні залишатися в районі, де розташоване підприємство-платник податків, і витрачатися на різні заходи щодо поліпшення екології. В законі чітко прописані, які саме це можуть бути заходи.

Серед них виділяються сфери охорони водних, земельних ресурсів, поводження з твердими побутовими відходами, також гроші можуть виділятися на охорону рослинного і тваринного фонду, заповідники, освіту і науку. Однак на практиці на місцях відбуваються різні маніпуляції з витрачанням цих коштів, і в результаті вони йдуть на зовсім інші потреби або ж витрачаються неефективно за рахунок величезних "відкатів" місцевим чиновникам.

При цьому аналітик Міжнародної благодійної організації "Екологія-Право-Людина" Петро Тестов додав, що яскравим прикладом подібних маніпуляцій з екологічним податком є ​​Галицький район Івано-Франківської області, де знаходиться Бурштинська ТЕЦ, що належить Рінату Ахметову. Так, підприємство платить щорічно 307 млн ​​грн екологічного податку, 25% якого (70 млн грн) надходить в бюджет Галицького району.

Однак, не дивлячись на це, в районі спостерігаються невирішені проблеми з утилізацією побутових відходів, з якістю питної води, а нещодавно спеціальна комісія розслідувала обставини, що послужили причиною випадання сірого снігу в районі. "Це логічно, тому що кошти, які повинні були піти на поліпшення стану навколишнього середовища, витрачалися неефективно, служили годівницею для місцевих чиновників протягом багатьох років. І це не працює", - додав П. Тестов.

При цьому він уточнив, що, згідно з проектом Державного бюджету на 2018 рік, збори від екологічного податку заплановані на рівні 2,8 млрд грн, тоді як на програму з проведення Природоохоронних заходів буде виділено всього 360 млн грн. Нагадаємо, законом України від 7 грудня 2017 року №2245 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2018 році» були внесені зміни до Податкового кодексу України, зокрема, збільшено ставки екологічного податку на 11,2%.

Марія МамаеваІнші важливі новини і публікації
Голий, з вологими кубиками. У Мережу потрапило пікантне відео з Зеленським
Голий, з вологими "кубиками". У Мережу потрапило пікантне відео з Зеленським
У Мережу потрапило досить пікантне відео з президентом Володимиром Зеленським Очевидно, що його зняв за силови....
У Києві переселенцю з голови видалили пухлину розміром із м'яч
У Києві переселенцю з голови видалили пухлину розміром із м'яч
У Києві провели унікальну операцію з видалення гігантської пухлини Її довжина - 16 см, ширина - 14 см
Найбільш люблячі чоловіки за знаком Зодіаку
Найбільш люблячі чоловіки за знаком Зодіаку
Нерідко доводиться чути такі питання: «Чоловіки яких знаків Зодіаку найбільш люблячі?», «Хто найбільш холодний....
Як розпочати перестати жерти. Чоловік Пугачової перейнявся зайвою вагою
"Як розпочати перестати жерти". Чоловік Пугачової перейнявся зайвою вагою
Чоловік російської Примадонни Алли Пугачової, телеведучий Максим Галкін поділився зі своїми шанувальниками деп....
Повели в гримерку під руки. Бузовій стало погано на концерті
"Повели в гримерку під руки". Бузовій стало погано на концерті
Концерт колишньої учасниці реаліті-шоу "Дом-2" Ольги Бузової, яка в останні два роки посилено намагається спів....
більше матеріалів
/-0,38358092308044-/ /-pc-/
x
Вітаємо!

Ми помітили, що ви використовуєте блокувальник реклами.

Дуже просимо відключити його для ASN.IN.UA!

Реклама - основне джерело прибутку для нас. Без неї ми не зможемо оплатити роботу журналістів і їхні відрядження.

Не позбавляйте себе хороших матеріалів!

Top