Новий рік пройшов, проте до завершення низки зимових свят ще далеко, і головний символ святкувань, ялинка, має простояти у кожній оселі щонайменше до Різдва. Будуть ще Старий новий рік, Водохреща, після якої святкування завершується на офіційному рівні. Найстійкіші розбирають новорічну ялинку на 8 березня, а то і 1 травня. У випадку з живою рослиною це навряд чи кому вдасться, проте продовжити життя дереву хоча б на найближчі два тижні цілком можливо. АСН зібрала 5 порад від профі, які дозволять зустріти зимові свята з зеленою красунею.
Відро з водою
Новорічне дерево прослужить значно довше, якщо поставити його у відро з водою. Попередньо потрібно зрізати внизу зі стовбура тонку пластину деревини, щоб поліпшити всмоктування води. Слід також удобрити воду: на кожні 3 л рідини покласти 5 г лимонної кислоти, 6 г желатину і 16 г товченої крейди. Ще один рецепт підвищення поживних властивостей води для дерева: 1 таблетка аспірину, дрібка солі і столова ложка цукру. Аспірин запобігає розвитку гнильних бактерій, сіль і цукор будуть живити ялинку. Якщо відро весь час буде наповнено водою, ялинка матиме свіжий вигляд до місяця.
Вологий пісок
Найбільш комфортним середовищем для ялинки буде пісок, насипаний в те ж відро або ящик. Пісок треба регулярно зволожувати, поливаючи водою з аспірином - чверть таблетки на 1 л води, або декількома кристалами перманганату калію. Такий спосіб також дозволить істотно продовжити життя дереву. Вважається, що в піску ялинка може навіть пустити коріння.
Добриво
У пісок або воду можна додавати і одну таблетку стимулятора росту рослин гетероауксину або ж порцію готових добрив для кімнатних рослин - спосіб удобрювання докладно описаний в інструкції. Для підживлення ялинки можна застосовувати і розчин, що складається з 2 чайних ложок аміачної селітри, 1 чайної ложки суперфосфату і половини чайної ложки калійної селітри на відро води. Щодня у відро з ялинкою треба додавати 1-2 столові ложки такого розчину.
Обприскування
Не рідше одного разу на день ялинку слід обприскувати теплою водою з пульверизатора. Для запобігання обсипання голок рекомендують також нанести на гілки лак для волосся - він закріпить голки. Однак варто мати на увазі, що цей спосіб зробить ялинку більш пожежонебезпечною. Також потрібно стежити, чи не з'явилися на дереві сухі гілки. У такому випадку їх треба відразу ж зрізати, оскільки процес старіння може пошириться на інші частини ялинки. Місце зрізу потрібно змастити вазеліном або солідолом.
Правильне розташування
Важливе значення має і місце, де встановлена ялинка. Так, не рекомендують ставити її біля батарей або інших джерел тепла. Негативний вплив на неї чинитиме і телевізор або стаціонарний комп'ютер, а також гірлянди радянського типу. Ці прилади виділяють додаткове тепло і можуть прискорити процес осипання голок з дерева. Також не рекомендується навішувати на гілки багато іграшок, щоб не збільшувати навантаження на них.