Робота на умовах фізичної особи-підприємця (ФОП) в Україні істотно обмежує трудові права найнятого працівника. Таку думку висловив експерт Центру соціальних і трудових досліджень Віталій Дудін на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"Така звична для України форма зайнятості, як на умовах ФОП, є атиповою і насправді дискримінованою в усіх цивілізованих країнах, оскільки такі псевдопідприємці не мають права на лікарняні, декрет, відпустку - навіть на допомогу з безробіття", - зазначив експерт .
За його словами, люди, що працюють на умовах ФОП, не мають гарантій охорони праці та зможуть претендувати лише на мінімальну пенсію. У них також немає обмежень на тривалість робочого дня. При цьому Дудін додав, що подібні трудові відносини мають зайняті, наприклад, в мережевому маркетингу, а також і працівники великих корпорацій, яким подібні умови праці нав'язала "сильна сторона" - роботодавець.
Також експерт додав, що в країнах ЄС досить успішно борються з подібними спробами роботодавців піти від відповідальності перед працівником, в Україні ж практично немає обмежень для зловживання з ФОП, тому навіть будівельники можуть працювати за такими договорами.
За його словами, в таких умовах не діють правила охорони праці і ростуть смертельні випадки на виробництві. Нагадаємо, рівень зареєстрованого безробіття в Україні за підсумками жовтня скоротився до 1,1% в порівнянні з 1,2% місяцем раніше. Про це свідчать дані Державної служби статистики України. Так, в Держслужбі зайнятості зареєстровано 281,9 тис. безробітних українців, тоді як у вересні їх кількість склала 303 тис. осіб. За місяць з обліку знялися 21,1 тис. осіб.