Чим ближче зима, тим більше шансів підхопити якийсь вірус і захворіти. З настанням холодів кількість хворих на ГРВІ або грип різко зростає. Лікар-дієтолог Оксана Скиталінська розкрила секрет, як простим способом можна вберегтися від застуди і вірусів.
«Саме зараз, коли справа йде до зими, ризик вдихнути якийсь вірус-нежданчик і злягти зростає. Щоб цей ризик став для вас мінімальним, треба одягнути свої клітини в протизапальну "броню". Істотним компонентом цієї "броні" є Омега-3 жири», - написала вона на своїй сторінці в Facebook.
За словами лікаря-дієтолога ці жирні кислоти роблять клітини стійкими до проникнення вірусів, мають протизапальну дію, на кшталт аспірину, тільки без побічних ефектів. Також Омега-3 запобігає згущенню крові і утворенню тромбів. Це часто трапляється при високій температурі і недостатньому вживанні рідини. Крім цього, жирні кислоти надають кровоносним судинам більшої еластичності, а це дозволяє поліпшити збагачення крові киснем і корисними речовинами.
«Крім протизапального ефекту, Омега-3 зволожує шкіру зсередини, оскільки стимулює утворення в шкірі керамідів - жироподібного "цементу" між осередками верхнього шару шкіри. Таким чином, вб'єте двох "зайців" - і вірус не підхопите і шкіру омолодите!» - написала дієтолог.
А ще Омега-3 жири покращують зір, нормалізують рівень холестерину, покращують контакт між нервовими клітинами, як результат - покращується сон і робота мозку. Особливо потрібні ці жири вагітним: вони сприяють розвитку мозку майбутньої дитини.
Відомо, що найбільше Омега-3 жирів міститься в рибі. Найкраще поповнювати запаси жирів, з'їдаючи скумбрію або оселедець. Варто пам'ятати, що Омега-3 є тільки в рибі, яка сама собі шукала корм. Так що купувати дорогий лосось або форель не варто. Більшість із них вирощені на рибних фермах. Крім риби, ці жири є ще в насінні льону. Однак вони різні і "риб'ячі" замінити "лляними" не можна. Продають Омега-3 жири і в аптеках у капсулах.
Скиталінська уточнила, що для посилення дії Омега-3 жирів бажано вживати продукти, багаті вітамінами групи В, Е, каротиноїдами (морква, гарбуз), вітаміном С (настій шипшини, квашена капуста) і цинком (нежирне м'ясо або насіння гарбуза).
Зрозуміти, що у вашому організмі не вистачає Омега-3 жирів, можна просто. Якщо ви постійно відчуваєте втому, слабкість, загальмованість або ж у вас постійно депресивний настрій, підвищений тиск крові, це ознака дефіциту цих жирів. Також варто звернути увагу на порушення травлення, здуття живота, відрижки, сухість шкіри, болі в суглобах, загострення артритів, часті застуди. Все це свідчить про те, що потрібно поповнювати запаси організму жирами Омега-3.