counter

Що робити вагітним у сезон епідемій грипу і ГРВІ


Переглядів: 68


Що робити вагітним у сезон епідемій грипу і ГРВІ

У міністерстві охорони здоров'я прогнозують пік епідемії грипу на кінець грудня 2017 року - лютий 2018-го. Медики очікують, що в цей період захворіє до 14% всього населення країни.

Але кількість хворих на ГРВІ та грип з настанням холодів вже стрімко зростає. Обидва захворювання небезпечні насамперед ускладненнями на організм. Природно, в групі ризику перебувають передовсім діти і вагітні жінки.

Щоб мінімізувати поширення грипу в цих категоріях населення, МОЗ провело навчання акушерів-гінекологів та педіатрів з надання медичної допомоги вагітним жінкам під час спалаху захворюваності на грип, передає кореспондент АСН.

"Перша і головна рекомендація вагітним напередодні можливих епідемій - це жінка повинна дізнатися про можливість вакцинації. Вона залежить від терміну вагітності і її протікання. Адже вагітність не є протипоказанням до вакцинації. Вакцинація - дуже дієвий метод. Але її можна пройти тільки після поради з лікарем", - розповіла керівник прес-служби Департаменту охорони здоров'я міста Києва Наталія Вишневська.

Друга рекомендація для вагітних - це здоровий спосіб життя, який зміцнює імунітет і знижує ризик захворювання. Зокрема лікарі відзначають, що потрібно частіше провітрювати приміщення, проводити вологе прибирання, а якщо в будинку є хворий, то забезпечити його ізоляцію в приміщенні. Крім цього, медики настійно рекомендують вагітним абсолютно обмежити відвідування масових місць, зокрема громадського транспорту.

«Це потрібно, бо вірус грипу дуже легко передається. Що стосується маски як захисту, то вона не буде шкідлива. Але вона повинна використовувати швидше хворим, щоб не заражати оточуючих", - зазначила Вишневська.

Головне правило, за оцінками лікарів, не тільки для вагітних, але і в цілому для всіх: захворів - сиди вдома. Якщо вагітна жінка захворіла, однозначно потрібно викликати лікаря і в жодному разі не займатися самолікуванням, рекомендує акушер-гінеколог і директор Департаменту охорони здоров'я МОЗ України Валентина Гінсбург.

"Якщо лікар рекомендує госпіталізацію, потрібно обов'язково погодитися. У процесі захворювання, в разі відмови від звернення до лікаря або ж неправильного лікування, може настати момент і ускладнення, які можуть бути точкою неповернення", - попередила лікар.

Вона нагадала, що саме через несвоєчасне звернення до лікаря минулого року від свинячого грипу в Кіровограді померла вагітна жінка. У неї виникли ускладнення від цього штаму вірусу у вигляді пневмонії. Лікарі вже не могли врятувати жінку.

Анна Стешенко

Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
/-0,41608595848083-/ /-pc-/
Top