В Україні тільки за останній тиждень на грип та ГРВІ захворіли понад 160 тис. осіб, серед яких 72% - діти віком до 17 років. Пік захворюваності на грип, за твердженням медиків, припаде на кінець-грудня 2017 року - лютий 2018-го. У Міністерстві охорони здоров'я прогнозують, що зростання чисельності хворих під час епідемії грипу в майбутньому сезоні досягне 14%, а циркулювати по країні будуть три штами грипу: Гонконг, Брісбен і Мічиган.
Як не захворіти під час епідемії, що насувається, і чи існує порятунок від грипу і ГРВІ? Насамперед варто пам'ятати, що грип і ГРВІ - це два різні захворювання, які й лікуються по-різному. Розрізнити хвороби може тільки лікар, оскільки симптоми у них практично однакові: нежить, біль у горлі, головний біль, кашель. Займатися самолікуванням дуже ризиковано, оскільки можуть виникнути ускладнення.
Не вилікуваний ГРВІ переростає в бронхіт, а не лікування грипу може взагалі призвести до летального результату. Щоб не довелося йти до лікаря, рекомендується застосовувати профілактичні заходи, які дозволять уникнути захворювання.
Вакцинація
Єдиною дієвою профілактикою від грипу є щеплення. Тільки воно захищає від вірусу. Навіть якщо щеплена людина і хворіє - то без ускладнень. Медики запевняють, що серед щеплених від грипу людей не зафіксовано жодного летального результату від грипу.
Всі охочі можуть зробити щеплення в будь-якій клініці. На сьогодні в Україні доступна і дозволена до застосування тільки вакцина Джисі ФЛЮ виробництва Південної Кореї, яка надійшла в кількості 30 тис. доз. Ще дві вакцини для профілактики грипу, Інфлуенза Ваксин, виробництва Китаю і Ваксигрип спліт-вакцина, виробництва Франції, проходять лабораторний контроль у Державному експертному центрі МОЗ. В Держлікслужбі розраховують, що до кінця місяця щодо цих зразків будуть видані висновки контролю якості.
Профілактичні правила
Запобігти захворюванню допоможуть і прості правила, яких варто дотримуватися перед і під час епідемії грипу або ГРВІ. Насамперед потрібно частіше мити руки, особливо - після перебування в місцях масового скупчення людей. Обов'язково варто мити руки після транспорту. При цьому під час поїздок ніколи не торкайтеся руками обличчя, оскільки є ризик, що вірус потрапить в організм через ніс або рот. Мити руки потрібно ретельно, вимиваючи кожен палець окремо. А найкраще - носіть рукавички.
У людних місцях намагайтеся тримаються подалі від явно хворих людей. Якщо не можете відійти, то хоча б відверніться або прикрийте рот шарфом.
Дотримання правильної температури і вологості в приміщенні - ще одна запорука на шляху до запобігання хвороби. Оптимальна температура в приміщенні має бути до 22 градусів, а вологість повітря 40-70. Зволожити повітря можна і простим дідівським способом, ставлячи на батареї чашки або миски з водою. Можна також додати туди кілька крапель ефірного масла. Взимку краще вибирати масла лимона, ялиці, чайного дерева, евкаліпта, сосни.
Для профілактики грипу також варто пити чаї з гілочок малини, липи і верби, оскільки в них міститься багато вітаміну С. Також у цьому плані корисний імбирний чай з медом і лимоном.