Суспільство стає менш терпимим до дітей, пише видання The Telegraph. Журналіст газети розповів, як разом із дружиною і двома дітьми - 5 і 7 років - вони гуляли Парижем. «Ми відпочивали цілий день, піднімалися на Ейфелеву вежу, фотографувалися. Після цього ми вирушили в піцерію в Парижі, де наш настрій був зіпсований неприємною поведінкою однієї британки. Наші діти були зосереджені на своїх піцах, але за сусіднім столом сиділа роздратована 60-річна жінка», - зазначив журналіст.
Автор статті підкреслив, що жінка вбивчо поглядала на сім'ю, а коли їм принесли десерт, голосно сказала чоловікові навпроти:
«Єдина проблема цього ресторану в тому, що дітей тут надто багато». Журналіст зазначив, що, можливо, він мав би заперечити, але, як батько, він знає, що кращий спосіб впоратися з істерикою - ігнорувати її.
За словами автора, думку роздратованої британки поділяє все більше людей. Так, цього тижня Боб Хіггінсон - власник кафе The Chart Room в Бріксхемі - заявив, що в його заклад заборонений вхід дітям молодше 12 років. Причому він не самотній у своєму рішенні. Так, президент США Дональд Трамп, який є батьком 5 дітей, в серпні 2016 року під час одного з мітингів різко відсахнувся від матері з дитиною, яка раптово почала кричати.
З тих пір по обидва боки Атлантики почали задаватися питанням: чи повинні деякі громадські місця стати доступними тільки для дорослих?
Разом з тим, як зазначає автор, це не повинно призвести до того, що суспільство перестане бути орієнтованим на дітей. Адже вже зараз складається враження, що люди стають нетерпимими до дітей і їхньої непередбачуваної поведінки.
Крім того, виникла серйозна проблема, де знайти веселі, доступні сімейні заходи, щоб заповнити цікавими подіями весь тиждень.
В цілому можна зрозуміти як батьків, яким потрібно проводити час з дітьми, так і тих людей, які не хочуть мати справу під час свого відпочинку з галасливими і некерованими дітьми.
На відео двоє дітей розбивають безцінну скляну китайську скульптуру в музеї.
Але водночас багато батьків занепокоєні, як їм виховувати в ізоляції дітей, а потім у 18 років випускати їх у доросле життя? Інші вказують - багато дорослих також часто поводяться гамірно й агресивно у громадських місцях, в такому випадку - їх повинні теж просити піти.
Цікавий факт: у США деякі батьки, які подорожують з маленькими дітьми, заздалегідь роздають сусідам "хороші сумки" - в них є пробки для вух, жувальна гумка, шоколадні батончики і письмове вибачення за можливі незручності.
Мабуть, питання не стільки в підвищеній агресивності суспільства, скільки у зміні поведінки сучасних дітей, які стали більш збудженими. Вчені провели вже досить досліджень, щоб дійти висновку, що на нервову систему дітей впливають сучасні гаджети: планшети і смартфони.
Так, згідно з дослідженням британських вчених, близько 45% дітей шкільного віку мають проблему «електронного безсоння», що призводить до слабкої концентрації на уроках і підвищеної збудливості. Особливо критично впливають мобільні пристрої на малюків до 3 років.