Протягом двох років колишній прем'єр-міністр Таїланду Їнглак Чинават боролася з кримінальними звинуваченнями в халатності і корупції. Вона регулярно з'являлася в суді і запевняла своїх прихильників, що буде боротися до кінця. Але в п'ятницю вона не з'явилася на засідання Верховного суду, де їй мали винести вирок, повідомляє The New York Times.
Члени її партії вважають, що вона втекла з країни, адже їй загрожувало тюремне ув'язнення терміном до 10 років. До сих пір місцезнаходження Їнглак Чинават залишається невідомим. Її прихильники відмовляються коментувати ситуацію, стверджуючи, що не знають, де вона може перебувати.
Схоже, що Їнглак йде по стопах свого старшого брата Таксіна Чинавата, який займав пост прем'єр-міністра Таїланду і був скинутий у результаті військового перевороту в 2006 році. Він також втік з країни через звинувачення в корупції. Таксін колись володів англійським футбольним клубом «Манчестер Сіті», а зараз має приватний літак і будинки в кількох країнах, включно з ОАЕ. Деякі вважають, що Їнглак приєдналася до нього на засланні.
Брата і сестру Чинават до влади привели бідні верстви населення. Після обрання Їнглак в 2011 році вуличні протести паралізували Бангкок протягом декількох місяців. Суд примусив її покинути свій пост у травні 2014 року, а збройні сили захопили владу через 15 днів.
Як прем'єр-міністра Їнглак підняла мінімальну заробітну плату на 40%. Вона також прийняла державний план, який мав допомогти бідним фермерам, які займаються вирощуванням рису, заробити на його продажу більше ринкової вартості. Уряд зібрав рис у надії отримати прибуток, але замість цього світові ціни на нього впали. Мільйони тонн рису пропали просто на складах, а країна втратила мільярди доларів.
Минулого року урядовий комітет наказав їй виплатити компенсацію в розмірі $1 млрд. У кримінальній справі їй висунуто звинувачення в халатності, а також у сприянні корумпованим чиновникам і бізнесменам в отриманні прибутку від субсидованого рису.
У день, коли вона мала заслухати вирок, той же суд визнав 20 інших чиновників винними в незаконному отриманні прибутку від рисової угоди. П'ятеро з них були офіційними особами в адміністрації Їнглак, і всі вони проведуть від 24 до 42 років у в'язниці.
Їнглак повідомила суд, що страждає від запаморочення і головного болю, незадовго до її слухання. Але без медичної довідки суд відхилив заяву, видав ордер на її арешт і розпорядився про конфіскацію застави в розмірі $900 тисяч.