
Користувачі соцмереж збунтувалися проти ресторанів, які, після того як багатостраждальна вулиця Сагайдачного в історичній частині Подолу з автомобільної стала пішохідною, безпардонно окупували тротуари біля своїх приміщень. Причому зроблено це таким чином, що пішоходи змушені пересуватися тільки по автомобільній дорозі. А це в умовах сильної літньої спеки робить прогулянки по пішохідній вулиці тортурами, пишуть користувачі.
Зокрема Євген Самойленко на своїй сторінці в Facebook опублікував, як виглядають літні майданчики деяких закладів. При цьому чоловік у своєму пості не стримував злості і роздратування.
«Murakami, Рукола, приберіть цю х...ю по-хорошому. Пішохідна вулиця не означає, що можна борзіти. На першому фото, наприклад, зайнятий весь тротуар, який знаходить вдень у тіні. Через вас я,..., повинен у +40 обходити оце під сонцем», - написав гнівний пост Євген, забезпечивши його відповідними фотографіями.
У свою чергу користувач Ольга Святуха опублікувала ще одне фото дуже "зручного" для пішоходів розташування столиків одного зі столичних ресторанів, які розмістили просто посеред проїжджої частини, а на тротуарі обладнали міні-бар.
Більшість користувачів у коментарях під постом закликають більше не відвідувати подібні заклади, яким наплювати на пішоходів і які думають лише про свої заробітки. І таким чином карати їх своїм же гаманцем.
Багато хто також висловлює думку, що саме власники цих ресторанів і місцевих розважальних закладів лобіювали ухвалення рішення про те, щоб зробити вулицю пішохідною - адже безоплатно отримують у своє користування величезну територію.
Дана проблема - давній мозоль Києва. Щоліта, тільки пригріє сонечко, ресторани і кафе вибудовують на тротуарах біля своїх закладів цілі шатра з десятками додаткових столиків, парасольок. Часто вони мають вигляд капітальних прибудов - з колод і парканчиків.
У центрі міста таких незаконних капітальних терас багато, періодично деякі конструкції демонтують. Зокрема в січні цього року комунальники розібрали прибудову до ресторану, що з'явилася в самому центрі Києва на вулиці Богдана Хмельницького.
А в березні цього року представники "Київблагоустрою" знесли ще одну прибудовану до ресторану терасу, яка вже перебувала на бульварі Лесі Українки. Заради її будівництва забудовник зрубав кілька дерев і кущів, що і стало причиною знесення
Але це лише поодинокі випадки, та й ті стосуються переважно капітальних прибудов, а не збірних-розбірних терас, кількість яких у столиці зростає в геометричній прогресії, так як для їх встановлення потрібен лише дозвіл від місцевої влади. З отриманням якого, як відомо, в Києві проблем немає - були б гроші.
Вирішувати проблему потрібно не локально, а глобально, кажуть активісти. Це вже почали робити щодо парковок на тротуарах. Кияни створили електронну петицію з вимогою повернути тротуари пішоходам, заборонивши водіям паркуватися на них.
Однак ця петиція не набрала необхідних 10 тис. підписів для того, щоб міськрада її розглянула. Однак громадські активісти не відступили і 31 травня подали нову, аналогічну петицію, під якою підписалося вже 4064 людини.
Судячи з того, як гостро кияни та гості столиці реагують на непрохідні вулички і тротуари, до петиції з вимогою прибрати літні майданчики ресторанів там, де вони заважають руху, недалеко.