Сезон абрикосів у розпалі і любителі цього фрукта на вершині задоволення. Абрикоси не тільки смачні, але й корисні. Це справжня скарбниця природи, де містяться і мікромінерали, і амінокислоти, і вітаміни, а також мінеральні солі.
У цьому фрукті міститься величезна кількість калію, який підтримує роботу серцево-судинної системи, зміцнює судини, а також запобігає розвитку хвороб серця. Також абрикоси мають сечогінну дію, через що корисні тим, хто страждає гіпертонією і набряками, зокрема ниркового походження.
Цей фрукт активізує роботу головного мозку. Фосфор і магній, які містяться в продукті, багаторазово підвищують витривалість клітин головного мозку, поліпшують пам'ять і регенерацію клітин.
Завдяки величезній кількості провітаміну А, вживання абрикосів сприяє поліпшенню роботи зорових органів. Щоб повністю задовольнити потребу у вітаміні А, досить з'їдати на день три або чотири плоди.
Також абрикоси надійно захищають організм від захворювань нирок, печінки, простудних недуг, розвитку і утворення злоякісних пухлин. Вживати абрикоси рекомендується і в свіжому, і в засушеному вигляді.
Однак цей фрукт може бути не тільки корисним. Зокрема небезпечно їсти абрикоси у великих кількостях людям, які страждають на діабет, оскільки в деяких сортах міститься до 80% цукру. З цієї ж причини абрикоси теж протипоказані при порушеннях обміну речовин.
Також цей фрукт не рекомендується вживати людям із захворюваннями щитовидної залози і при захворюванні гепатитом. Каротин, що міститься в плодах, у людей з таким захворюванням не засвоюється.
При виразковій хворобі і гострому гастриті, загостренні хронічного панкреатиту, синдромі подразненого кишечника, дисбактеріозі, при захворюваннях печінки і при ожирінні вживання свіжих плодів абрикоса може призвести до посилювання цих захворювань.
Також свіжі абрикоси не рекомендується їсти натщесерце і після важкої їжі. А вживання холодної води після абрикосів може викликати понос.
Але найнебезпечнішим в абрикосах є їхні кісточки. Якщо в малих кількостях ядра корисні, а це не більше 50 г на день для дорослих і 25 г - для дітей, то у великих - можуть завдати шкоди організму.
В абрикосових кісточках дуже багато ціаніду. У малих кількостях ця хімічна речовина вбиває ракові клітини, але при великих скупченнях ціаніду страждають здорові клітини.
Також у ядрах є амигдалін, який у травному тракті утворює синильну кислоту - дуже сильну отруту. Тому велика доза кісточок, якщо їх проковтнути, гарантує отруєння, що супроводжується болями у горлі, нудотою, слабкістю, головним болем, блювотою, а у важких випадках - судомами і втратою свідомості.