counter

В Україні з'явиться військова поліція. Її завдання і функції


Переглядів: 242


В Україні з'явиться військова поліція. Її завдання і функції

Міноборони ініціює створення військової поліції для зниження кількості небойових втрат на фронті. Про це під час засідання круглого столу заявив заступник начальника Управління запобігання, виявлення злочинів та інших правопорушень ГУ Військової служби правопорядку ЗСУ Олег Бєлих, передає кореспондент АСН.

"У Збройних силах існує проблема з великими небойовими втратами. Міністерство оборони бачить вихід із ситуації шляхом створення військової поліції з наданням їй повноважень досудового розслідування злочинів, скоєних військовослужбовцями, і здійснення оперативно-розшукової діяльності", - заявив він.

Так, за даними Міноборони, у 2016 році небойові втрати українських військових перевищили втрати на фронті. Зокрема, з 1 січня по 23 грудня 2016 року бойові втрати українських військових склали 211 осіб, тоді як небойові втрати - 256 осіб. Найпоширенішою причиною небойових втрат українських військових є самогубство. Таких випадків було зафіксовано 63. На другому місці серед небойових втрат - смерть у результаті хвороб - 58 випадків.

Крім того, 39 військових загинули в результаті необережного поводження зі зброєю, 30 військових вбили, 29 загинули в результаті нещасних випадків. Ще 18 - у дорожньо-транспортних пригодах, десять - в результаті отруєння, зокрема алкогольного і наркотичного, і четверо, - в результаті порушення заходів безпеки. П'ятеро військових з 256 загинули з інших причин, які не вказуються.

За словами Бєлих, військова поліція має бути створена на базі Військової служби правопорядку Міноборони. Зараз відомство розробляє відповідний законопроект на заміну законопроекту №1805 "Про військову поліцію", який парламент відхилив у 2015 році.

"Зараз на фронті багато військовослужбовців гинуть внаслідок самогубств та нещасних випадків саме через непрофесійне розслідування працівниками Нацполіції таких випадків", - сказав він.

У свою чергу, заступник Військової прокуратури Центрального регіону Анатолій Маркевич додав, що військові злочини має розслідувати не Міноборони, а Військова прокуратура.

"Слідчі Нацполіції кваліфікують очевидні вбивства на фронті як смерть від самогубств або смерть від звичайних причин без ознак криміналу. Сумнівні обставини не досліджуються і реальні обставини не встановлюються. Зараз Військова прокуратура обмежується лише процесуальним керівництвом і не хоче займатися розслідуванням нібито самогубств, посилаючись на ст. 216 Кримінально-процесуального кодексу, яка встановлює підслідність таких кримінальних справ за Нацполіцією", - зазначив він.

Він вважає за необхідне ініціювати ухвалення законопроекту про внесення зміни до п.3, ч.4 ст. 216 УПУ, якими буде передана підслідність кримінальних справ щодо військовослужбовців від Нацполіції у Військову прокуратуру.

Анна Стешенко

Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
/-0,38411498069763-/ /-pc-/
Top