counter
Стрічка новин
Вибрати все
Всі новини...

Мустафа Джемілєв: Росія поводитиметься все гірше й гірше — загнаний звір іде на відчайдушні кроки

Мустафа Джемілєв: Росія поводитиметься все гірше й гірше — загнаний звір іде на відчайдушні кроки

Верховна Рада пішла на літні канікули і у звичайному сесійному режимі запрацює у вересні. Депутати кажуть, що в разі необхідності готові працювати й улітку, яке може бути спекотним не лише температурно. Адже на сході триває війна, не виключено, що агресор знову спробує пробити собі шлях по суші до окупованого Криму. Та й на 25-річний ювілей незалежній Україні, можливо, підготувати неприємні «подарунки». Ризиків багато. Що відбувається і що буде далі — в інтерв'ю «Аналітичній службі новин» (АСН) розповів уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв.

— Закінчилася чергова сесія Верховної Ради. Які основні досягнення та провали відзначите?

— Не бачу ані особливих досягнень, ані провалів. Нормально минула.

— А дисципліна як вам?

— Вона завжди у нас була такою. І особливого сюрпризу не було.

Але дуже прикро, що країна в такому стані, а багато хто займається популізмом. І начебто неозброєним оком видно, що це за люди, чому вони так роблять. Таким чином, думаю, вони розраховують підвищити свою популярність у певному середовищі. Шкода. Це не що інше, як безвідповідальність.

Також прикро, що траплялися в парламенті неприємні ексцеси, які важко уявити деінде. Як то, коли хапали прем'єр-міністра (11 грудня 2015 року нардеп від БПП Олег Барна з букетом троянд пішов до Яценюка і намагався винести його з-за трибуни. — Авт.).

Що тут поробиш? Це хвороба росту.

— Чого чекати від наступної сесії ВР, яка має початися 6 вересня 2016 року? Згодні з прогнозами, що осінь буде протестною?

— Росія поводитиметься все гірше й гірше. Загнаний звір, як відомо, йде на відчайдушні кроки. Зверніть увагу на прогнози, які є в Україні, на Заході і в самій Росії. Нещодавно Степан Демура стосовно Росії сказав: «До кінця літа серйозних потрясінь не буде. Потім закуповуйте тушонку».

Тому Україна має бути готовою до всього. І не лише Україна. Країни Балтії та інші також. Росії потрібен постійний ворог, щоб якось консолідувати свою спільноту.

— Рада на канікулах. А якщо влітку щось трапиться?

— Ми зможемо зібрати депутатів у разі такої необхідності на позачергове засідання парламенту. Хоча не знаю, чому роботу не було продовжено до осені.

— Ще більше загострення ситуації на фронті буде?

— Цього якраз ми й боїмося. Можлива нова спроба створення «коридору» для з'єднання Криму із сушею Росії.

Але складно передбачити дії диктаторів такого роду: вони, як правило, не керуються базовими інтересами. Адже виходячи з міркувань інтересів країни, Росія не мала б вплутуватися у війну з Україною. Але вона вплуталася.

— У нас ще з одними сусідами виникли проблеми. Поляки порушили питання минулого, говорять про Волинську трагедію як про геноцид. І Сенат Польщі ухвалив відповідну постанову. Що відбувається? Внутрішні польські процеси? Чи — «спасибі» Росії за спекуляцію на темі минулого?

— У цьому питанні, напевно, кілька факторів. Мені казали, що є слід російських спецслужб. Гадаю, тут є і перше, і друге, і ще третє.

Я був у Польщі. І ми це питання обговорювали з президентом Анджеєм Дудою теж. Щоправда, в обтічній формі. Ми говорили про те, що у нас є події, які нас пов'язують, наприклад Конотопська битва. А ось драматичні події треба залишити, прийняти рішення потім в узгодженій формі. Він говорив, що в принципі згоден. І знаю, що в ці ж дні з Дудою розмовляв Президент України Петро Порошенко. І була відповідь, що він (Дуда. — Авт.) не може впливати, що рішення приймає парламент. Це не зовсім так. Адже Дуда — лідер партії Prawo i Sprawiedliwość, яка зараз при владі.

Шкода, що країна в такому стані, а багато хто займається популізмом

У будь-якому випадку не на часі це зроблено (верхня палата польського парламенту закликала Сейм встановити 11 липня Національним днем ​​пам'яті жертв геноциду, скоєного українськими націоналістами проти громадян Польщі. — Авт.). Потрібно було виробити спільну позицію. Адже якщо і ми зараз почнемо згадувати про минуле, пов'язане з Польщею, знайдеться багато проблемних питань. А чи треба це робити? Дуже шкода, що так сталося.

Україна має бути готовою до всього. І не лише Україна. Країни Балтії та інші також

— Є побоювання, що російські спецслужби стягують до Києва провокаторів, маскуючи їх під учасників мирної хресної ходи. Про це заявляв голова ВР Андрій Парубій. На вашу думку, чи вдасться уникнути радикалізації ситуації в розрізі ходи представників УПЦ Московського патріархату?

— Я вважаю ненормальним, коли церква підпорядковується іншій державі. Мені незрозумілі ті політики, в тому числі депутати Верховної Ради, котрі, як і раніше, є прихильниками Московського патріархату. Це ж жодним чином не впливає на релігійні переконання. Це суто політичне питання. І в цьому є, звісно, небезпека.

Складно передбачити дії диктаторів такого роду

Зверніть увагу, що досі жодного осуду відвертої агресії, окупації від церкви Московського патріархату не було. Вони довбають те саме, що й московська пропаганда. Неначе це громадянська війна.

Але що більше вони чинитимуть антиукраїнських дій, то більше втратять парафій. Уже триває цей процес.

Мені незрозумілі ті політики, в тому числі депутати Верховної Ради, котрі, як і раніше, є прихильниками Московського патріархату

— Скоро незалежній Україні виповнюється 25 років. «Дружні сусіди» люблять робити «подарунки» до свят: то бойові дії активізують, то провокацію намагаються закинути. Що думаєте буде цього разу?

— Дякувати богу, зараз не все залежить від одного бажання Росії. Хоча, як я вже казав, вона — загнаний звір. Здатна піти на будь-які непродумані речі.

Але Україна зараз — не Україна 2014 року, коли вони змогли зайти, відкраяти у нас території. Країна дуже змінилася. І вони мають десять разів подумати, перш ніж робити якісь необачні кроки.

— А якщо такі кроки РФ будуть?

— Це просто прискорить розв'язку.

І розв'язка, вважаю, це як мінімум зміна режиму в Російській Федерації. Або те саме, що сталося з Радянським Союзом, — подальший розпад.

Розв'язка, вважаю, це як мінімум зміна режиму в Російській Федерації. Або те саме, що сталося з Радянським Союзом, — подальший розпад

— А Україні що пророкуєте?

— Знаю, що Україна буде демократичною державою, членом європейської сім'ї народів. Країною, інтегрованою у Північноатлантичний блок. Бо без цього, як показало життя, гарантувати нашу безпеку, територіальну цілісність, маючи такого сусіда, нам дуже важко. У цьому напрямку ми будемо рухатися. Ми досягнемо мети.

— І систему протиракетної оборони (ПРО) у Криму встановимо?

— Що стосується Криму — його обов'язково буде звільнено. У мене немає сумнівів щодо цього. Питання тільки в строках.

— Але хочеться знати: коли і як?

— Терміни залежать знову ж таки від розвитку подій у самій Росії, існування режиму Путіна. Якби Путін керувався національними інтересами, він мав би шукати якісь шляхи, домовитися, щоб мирно залишити окуповану територію.

От є у чеченців пісня, в якій є такі слова: «...І щоб чоловік був, який може сказати, що був він неправий». Путін цього не скаже.

— Доведеться відбивати? Є сили для цього у нас?

Що стосується Криму — його обов'язково буде звільнено. У мене немає сумнівів щодо цього. Питання тільки в строках

— Я не думаю, що силою. Я скрізь кажу: мають бути дуже потужні санкції, які змусять Російську Федерацію рахуватися із міжнародними нормами і поводитися принаймні пристойно.

— Терміни осяжні? Ми з вами приїдемо до українського Криму?

— Не люблю робити прогнозів. Бо я скажу зараз, що за півтора року. А за кілька місяців усе станеться.

Юлія Артамощенко, АСН



Переглядів: 363


Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів


/-0,25387620925903-/ /-pc-/
Top