В Україні патрульні отримують зарплату 8-10 тис. грн, а дільничні від 7 до 14 тис. грн, хоча отримували мінімальні 3200. Про це 25 квітня на своїй сторінці в Twitter написав прем'єр-міністр Володимир Гройсман.
"У 2016 році прийняли рішення збільшити фінансування: карний розшук отримує замість 5,5-6 тисяч гривень - 10-14 тисяч гривень. "КОРД" отримує заробітну плату від 9 тисяч гривень. Дільничні раніше отримували - 3200 гривень. Тепер - 7-14 тисяч гривень. Патрульний отримує 8-10 тисяч гривень заробітної плати", - написав прем'єр-міністр.
Ще в листопаді 2015 року Кабінет міністрів прийняв постанову «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», яким збільшив розмір посадових окладів поліцейських у середньому в 2-3 рази, а окладів за спеціальні звання - в 12-18 разів.
Згідно з документом, зарплата поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальне звання, надбавки за вислугу років та премій.
Так, згідно з документом, оклад за спеціальне звання, наприклад, сержанта поліції становить 800 грн, тоді як раніше сержант міліції отримував лише 45 грн, а посадовий оклад поліцейського становить 1700 грн, хоча був 500 грн.
Разом з тим розмір посадових окладів працівників Нацполіції відрізняється в залежності від регіону, зокрема в столиці працівники НПУ мають на кілька сотень гривень більші посадові оклади. Наприклад, начальник відділу поліції у Києві має посадовий оклад 3800 грн, а начальник відділу поліції в іншому регіоні - 3600 грн.
Крім того, керівники органів і установ Національної поліції мають право призначати своїм підлеглим надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100% посадового окладу. Таку ж доплату до зарплати можуть отримати поліцейські за службу в поліції особливого призначення.
Поліцейським також може надаватися матеріальна допомога в розмірі посадового окладу для оздоровлення.
Разом з тим постановою затверджено такі надбавки і доплати для працівників Нацполіції:
1) надбавка за стаж служби в поліції;
2) надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць і надбавка за службу в умовах режимних обмежень;
3) доплата за службу в нічний час - в розмірі 35% посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час;
4) надбавка за безперервний стаж на шифрувальної роботи - в розмірі до 20% посадового окладу;
5) доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук з відповідної спеціальності, якщо діяльність за профілем відповідає науковому ступеню, - в розмірі відповідно 5 і 10% посадового окладу;
6) доплата за вчене звання в разі, коли особа займає посаду, пов'язану з педагогічною або науковою діяльністю, і має вчене звання доцента - у розмірі 5%, професора - 10% посадового окладу;
7) надбавка за почесне звання "заслужений" - у розмірі 10% посадового окладу;
8) підвищення на 25% посадових окладів курсантам за відмінне навчання або отримання відповідної кількості балів за шкалою ECTS за результатами екзаменаційної сесії.
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков ще наприкінці 2015 року зазначав, що, з огляду на всі оклади і надбавки, голова Нацполіції отримує близько 100 тис. грн на місяць, його заступники - близько 75 тис. грн, а керівники структурних підрозділів Нацполіції - близько 30-35 тис грн.
А ось новачок і наймолодший за званням поліцейський, який не має вислуги - відразу, зі старту, отримує 6163 грн. Але з кожним роком до окладу буде зараховуватися ще й надбавка за стаж. Патрульні поліцейські отримують не менше 8 тис. Грн. Розміри грошового забезпечення співробітників Національної поліції міністр внутрішніх справ оприлюднив у себе на сторінці в Facebook.
Однак нові зарплати отримують тільки ті працівники Національної поліції, які пройшли переатестацію.
Водночас у постанові зазначено, що витрати, пов'язані з цим документом, здійснюються у межах коштів, передбачених у державному бюджеті для утримання Національної поліції.
А вже в квітні 2017 року голова Національної поліції Сергій Князєв попросив Кабмін збільшити фінансування відомства на 4 млрд грн. Нагадаємо, що бюджет Національної поліції на 2017 рік склав 15,5 млрд грн.