counter
Стрічка новин
Вибрати все
23 Квітня
22 Квітня
Всі новини...

Свій Меджліс і віртуальні українські класи. Як Росія буде "виконувати" рішення Гааги щодо Криму


Переглядів: 120


Свій Меджліс і віртуальні українські класи. Як Росія буде виконувати рішення Гааги щодо Криму

Росія не виконуватиме будь-яких рішень міжнародних судів, які будуть не в її інтересах і які спричинять за собою занадто багато зобов'язань. Це, зокрема, стосується як кінцевого, так і проміжного рішення Міжнародного суду ООН. Останнє було прийнято 19 квітня.

Таку думку в коментарі АСН висловив експерт школи політичної аналітики при НаУКМА Петро Бурковський.

Зокрема Гаазький суд ухвалив, що Росія повинна зняти обмеження з прав кримських татар, зокрема відновити роботу Меджлісу, а також забезпечити наявність освіти українською мовою в Криму.

Водночас суд не зобов'язав Росію припинити фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі, оскільки Україна не надала достатніх доказів цих фактів.

«Те, що в проміжних заходи встановив суд, досить помірне. Те, що прописано, Росія спробує зімітувати», - вважає Бурковський.

Новий російський Меджліс і українська мова на папері

Експерт упевнений, що Російська Федерація без особливих проблем створить телевізійну картинку і пропагандистський імідж того, що в Криму не відбувається ніяких утисків кримських татар.

Як приклад наводить результати опитування, яке в лютому цього року російська сторона провела на кримському півострові. Так, згідно з дослідженням, 70% кримських татар, які проживають у Криму, не збираються виїжджати і взагалі почуваються досить комфортно.

Що ж стосується відновлення роботи Меджлісу, то, на думку Бурковського, Росія намагатиметься створити на півострові новий альтернативний законодавчо-представницький орган кримських татар.

З українською мовою в навчальних закладах у Криму теж проблем не виникне, впевнений експерт. Росія може піти на те, щоб надати можливість вивчати українську мову в кримських школах за бажанням батьків. Однак, на думку Бурковського, це буде тільки на папері.

«З технологічної і пропагандистської точки зору Росія може спробувати це все зробити, тоді як насправді ніяких позитивних змін на території Криму відбуватися не буде», - вважає він.

Україна повинна визнати сепаратистів терористами

Що ж стосується питання визнання фінансування Росією тероризму на Донбасі, то Україні спочатку самій треба визнати сепаратистів терористами і тільки тоді доводити факт їхнього фінансування РФ в міжнародному суді, зазначив Бурковський.

«Треба довести, що сепаратисти на Донбасі створили терористичні організації. В юридичному сенсі ми і самі їх не називаємо терористами. Тобто нам потрібні такі факти, щоб вони були достатніми для того, щоб і ми, і уряди іноземних держав могли визнати сепаратистів терористами», - зазначив він.

Зокрема визнати організацію терористичною в Україні може суд за поданням Генеральної прокуратури, яка повинна зібрати всі необхідні докази для цього.

«Правоохоронні органи повинні збирати докази того, що дії, які відбувалися протягом квітня 2014 року і по теперішній час, містять ознаки терористичної діяльності. Керівники, організатори, виконавці, що там існувала чітка ієрархія розподілу ролей і відбувалися конкретні терористичні акти тощо», - додав Бурковський.

Початок вже є, оскільки у квітні 2014 року було проголошено Антитерористичну операцію і були порушені кримінальні справи проти лідерів сепаратистів.

Росії Гаага не указ

Але навіть якщо Україна доведе в суді, що на Донбасі діє терористична організація, і Гаазький суд задовольнить позов української сторони, це не означає, що Росія виконуватиме це рішення.

«Путін нещодавно підписав закон про те, що Конституційний суд вирішує в окремих випадках, коли міжнародне право має пріоритет над внутрішнім законодавством, а коли ні. Тому у них є юридичні важелі не виконувати це рішення», - зазначив експерт.

Загалом Бурковський не виключає, що на розгляд цього позову піде кілька десятків років. Наприклад, розгляд справи Кіпру проти Туреччини, коли остання вторглася і захопила 37% острова, тривав 40 років.

Але зусилля того варті, впевнений Бурковський. Оскільки якщо Міжнародний суд прийме позитивне рішення для України, навіть якщо його не виконуватиме нинішня російська влада, то після можливого приходу в майбутньому до влади в РФ більш ліберальних керівників це міжнародне рішення стане приводом для політичних змін у країні.

Тетяна Стець

Читайте АСН в Google News
Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Гороскоп від Анжели Перл на 23 квітня 2024 року для всіх знаків Зодіаку
Гороскоп від Анжели Перл на 23 квітня 2024 року для всіх знаків Зодіаку
Гороскоп на 23 квітня 2024 року, представлений Анжелою Перл, обіцяє успішний початок дня, наповненого продукти....
Гороскоп від Павла Глоби на 23 квітня 2024 року для всіх знаків Зодіаку
Гороскоп від Павла Глоби на 23 квітня 2024 року для всіх знаків Зодіаку
Павло Глоба 23 квітня 2024 року наголошує, що важливо прислухатися до інтуїції Вона може вказати напрямок і до....
Гороскоп на 23 квітня 2024 року від Тамари Глоби для всіх знаків Зодіаку
Гороскоп на 23 квітня 2024 року від Тамари Глоби для всіх знаків Зодіаку
Тамара Глоба розповіла, що 23 квітня буде сприятливим днем для деяких знаків зодіаку щодо любовних стосунків О....
Гороскоп на 23 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 23 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні може бути днем, коли ви відчуєте себе особливо енергійно та активно....
Любовний гороскоп на 23 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
Любовний гороскоп на 23 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні ви відчуватимете особливо сильний потяг до свого партнера, а він до....
більше матеріалів
/-0,33844184875488-/ /-pc-/
Top